اصطلاح جنگ زرگری

🔻در روزگار قدیم داستانی است که وقتی مشتری پولداری وارد مغازه زرگری می‌‏شد و از کم و کیف و عیار جواهر پرس و جو می‌‏کرد، زرگر فورا بهای جواهر مورد پسند مشتری را چند برابر بیشتر از بهای واقعی آن اعلام می‌‏کرد و به شکل پنهانی دور از چشم مشتری همسایه بغلی را خبر می‌‏کرد.

🔻زرگر همسایه وقتی وارد ... ادامه مطلب
اصطلاح  جنگ زرگری

قدیمی‌ترین موجودات زنده دنیا را بشناسید

در این مطلب قصد داریم 5 درخت از قدیمی‌ترین درخت‌های دنیا را به شما معرفی کنیم:

تصور کنید که از روز تولدتان قرن ها، از زمان شروع اندازه گیری زمان توسط بابلی‌ها گذشته باشد. نه تنها در آن زمان زنده بوده باشید، بلکه عمرتان در تمام طول پیشرفت امپراتوری‌های یونان و روم و ظهور دین‌های بزرگی مانند اسلام ... ادامه مطلب
قدیمی‌ترین موجودات زنده دنیا را بشناسید

تصاویری از طولانی‌ترین پل معلق پیاده رو جهان

طولانی‌ترین پل معلق عابران چند روز پیش در سوئد افتتاح شد. تصاویر و ویدئوهایی که از این پل دیدم واقعا جالب و هیجان انگیز بود. خصوصا در کنار طبیعت حیرت انگیزی که این پل در اونجا احداث شده. یه جاده رویایی که منو یاد تیزر آن شرلی انداخت:
این پل معلق ۵۰۰ متری در کوهستان‌های شهر زرمات سوییس افتتاح شده و طولانی‌ترین پل در نوع خودشه و سازندگان آن نامش را "پل اروپا" گذاشته‌اند.
این پل که بخش معلق آن دقیقا ۴۹۴ متر طول دارد در ارتفاع ۸۵ متری زمین قرار گرفته و به گفته سازندگانش طولانی‌ترین پل معلق عابران در جهان است.
پیش از این پلی که در اتریش قرار دارد و ۴۰۵ متر طول آن است و تاج آن در ارتفاع ۱۱۰ متری زمین قرار گرفته، طولانی‌ترین پلی بود که کوهنوردان و گردشگران از روی آن عبور کرده بودند.
این پل جدید در منطقه کوهستانی زرمات، جایگزین پل کهنه دیگری شده که بر اثر ریزش کوه آسیب دیده بود.
سازمان گردشگری زرمات سوییس می‌گوید این پل جدید که کابل‌های نگهدارنده آن ۸ تن وزن دارند به فناوری مجهز است که از تاب خوردن پل جلوگیری می‌کند. ... ادامه مطلب
تصاویری از طولانی‌ترین پل معلق پیاده رو جهان

نمایشگاه انگور با نمایش بیش از 100 نوع انگور

جشنواره انگور در هرات برگزار شد و در این جشنواره، باغداران هراتی با همکاری اداره کشاورزی ضمن نمایش محصولات انگور خود از این نعمت الهی شکرگزاری نمودند.
«انگور فخری»، «لعل»،«کشمشی»، «عسکری»، «پوشنگی»، «حسینی»، «روچه»، «لوغی»، «صاحبی»،« آبی»، «مسکه» و «شنگول خانی» از مشهورترین انواع انگور هرات است که ... ادامه مطلب
نمایشگاه انگور با نمایش بیش از 100 نوع انگور

جراحی زیبایی ، بسیاری از افراد مشهور را به ایران میاورد

رودریگو آلوز یکی از ده‌ها توریستی است که ایران را برای انجام جراحی پلاستیک (به‌دلیل کیفیت بالای خدمات و صرف یک پنجم هزینه در مقایسه با کشورهای اروپایی) انتخاب کرده است، با این تفاوت که او برای حساس‌ترین جراحی‌اش به یک پزشک ایرانی اعتماد کرد، همچنین علاوه بر جراحی بینی، لیفت ابرو، تغییر فرم چانه، لیزر ... ادامه مطلب
جراحی زیبایی ، بسیاری از افراد مشهور را به ایران میاورد

نمایشگاه گل سنتی کلمبیا

کلمبیا چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی (بعد از برزیل و آرژانتین و پرو) است. کلمبیا هر روز از سال یک فستیوال دارد. اغلب در زمان مشهورترین فستیوال‌ها در کلمبیا (مانند نمایشگاه کالی، کارنیوال بارانکیولا و فستیوال تئاتر Iberoamerican و همچنین فستیوال گل‌ها) است که توریستها به این کشور سفر می‌کنند.
خیلی‌ها ... ادامه مطلب
نمایشگاه گل سنتی کلمبیا

روسیه از شهروندان خود خواست به ترکیه نروند

سازمان نظارت بر بهداشت روسیه در بیانیه‌ای به شهروندان این کشور هشدار داده که سفر به ترکیه با توجه به گسترش روزافزون ویروس کوکساکی و آلوده شدن صدها گردشگر روس برای سلامتی خطرناک است.

در این بیانیه اعلام شده است که:

در روزهای اخیر حدود ۵۰۰ گردشگر روس بر اثر آلودگی به ویروس کوکساکی بیمار ... ادامه مطلب
روسیه از شهروندان خود خواست به ترکیه نروند

بازی با جان خود برای گرفتن سلفی

چهار جوان ماجراجوی اهل چین به قصد گرفتن سلفی، جان خود را با بالا رفتن از یک برج 450 متری به خطر انداختند.
ویدئوها و تصاویری که از این ماجراجویی منتشر کرده‌اند آنها را در حال صعود و به برج " نانجینگ زیفنگ" نشان می‌دهد. این برج، ششمین برج بلند چین و چهاردهمین برج بلند در جهان به‌شمار می‌رود.
" ... ادامه مطلب
بازی با جان خود برای گرفتن سلفی

2016 گرم‌ترین سال کره زمین

🔹اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا تایید کرد سال 2016 گرم‌ترین سال ثبت شده کره زمین بوده است.
22 آوریل، روز جهانی زمین است و شعار امسال روز زمین اقدام در جهت تغییرات اقلیم آب و هوایی کره زمین است.

بر اساس آخرین گزارش ناسا نقشه آب و هوایی مارس 2016 نشان می‌دهد که امسال گرم‌ترین تابستان را تاکنون تجربه خواهیم کرد؛ امسال از ماه فوریه گرمترین دما در سه ماه اخیر نسبت به سال‌های گذشته در مرکز ناسا ثبت شده است و از سال گذشته تاکنون 9 ماه پیاپی دمای کره زمین فراتر از حد انتظار و بالاترین رکورد ثبت شده تاکنون بوده است. و ماه فوریه نسبت به میزان آن در سال‌های گذشته بیشترین افزایش را داشته است.

با توجه به تغییر آب و هوا و اوج پدیده آب و هوایی ال نینو به نظر می‌رسد میانگین دمای جهان امسال بالاتر از رکورد گرمترین دما در سال 2015 ببرد .در اجلاس سازمان ملل متحد در پاریس 195 کشور موافقت کردند که حداقل پنج روز برای مبارزه با گرم شدن کره زمین، 2 درجه یا حداقل 1.5 درجه دمای جهان پایین‌تر بیاید.
موج گرما چین، روسیه، استرالیا، خاورمیانه و بخشهایی از جنوب آمریکا را در دو سال گذشته به آتش کشیده است همچنین سیل اخیر در شمال غرب انگلستان و برخی کشورها بیش از 40 درصد تخمین زده می‌شود که علت آن تغییرات آب و هوایی است.

با وجود افزایش انتشار گازهای گلخانه ای گرما بیشتر از همیشه در جو کره زمین به دام انداخته شده ودر دهه گذشته شاهد گرم شدن کره زمین به طور آهسته بودیم اما به نظر می‌رسد دوره افزایش آهسته درجه حرارت هوا به پایان رسیده است و نرخ گرم شدن کره زمین در سال‌های آینده سریع‌تر خواهد بود و سال 2014 اولین سال گرم شدن جهان بود.
روند درجه حرارت ناشی از تغییرات آب و هوا ادامه خواهد داشت مگر اینکه انتشار کربن از سوی ساکنین کره زمین کاهش یابد البته انتظار می‌رود پدیده ال نینواز سال 2016 از نقطه اوج خود خارج شده و شدت آن کاهش یابد.
سیمون بولاک عضو کمپین دوستانداران زمین گفت:شواهد زیادی نشان دهنده آن است که جهان در حال گرم شدن سریع است و ما با طوفان‌های به مراتب بیشتر و و سیل‌های شدیدتر در بخشی از کره زمین و گرمای شدید در برخی نقاط کره زمین روبرو شویم.
مدیر برنامه‌های موسسه تحقیقات گرانتام در تغییر آب و هوا در مدرسه اقتصاد لندن گفت: متوسط جهانی درجه حرارت رو به افزایش است و این بدان معنی است که دولت‌ها باید اقدام بیشتری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام دهند و استفاده از تکنولوژی‌های پاک مانند استفاده از سلول‌های خورشیدی در تامین انرژی نقشه مهمی را ایفا می‌کند.

به جز تلاش دولت مردان ما نیز میتوانیم با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، وسایل یکبار مصرف تجدیدپذیر و قابل بازیافت، با خاموش کردن یک چراغ اضافی، عایق کردن منزل مسکونی مان به محیط زندگی و سلامتی خود و خانواده مان کمک کنیم. گفتنی است؛ امسال شرکت اپل و گوگل که یکی از بزرگترین شرکت‌های تکنولوژی در دنیا هستند فعالیت‌های خاصی را به منظور روز جهانی زمین انجام دادند.
منبع:
خبرنگاران جوان
... ادامه مطلب
2016 گرم‌ترین سال کره زمین

حسرت الملوک چیست با رسم شکل توضیح بدید!

در رابطه با این اسم حسرت الملوک باید بگم:
نقل است روزی ناصرالدین شاه از خیابانی رد می‌شده که بوی غذای یک دکان او را مدهوش می‌کند! اما چون برای شأن ملوکانه او بد بوده با آن همه خدم و حشم در آن دکان غذا بخورد حسرت خوردن آن غذا به دلش می‌ماند و دل سوخته به کاخ بازمی گردد. و از اینجا بود که همراهان شاه این لقب «حسرت الملوک» را روی این غذا می‌نهند!
حالا می‌رسیم به رسم شکل یعنی دستور پخت این غذا:
این غذا در واقع همون جغول بغول یا جغور بغور خودمونه من که دقیقا نمیدونم کدوم درسته آخر کلمشو نامفهوم میگم تا تابلو نشه:

مواد لازم :
یک دست جگر دل قلوه
پیاز : یک عدد
سیب زمینی : ۴ عدد درشت
گوجه فرنگی : دو عدد بزرگ

طرز تهیه :
پیاز را با روغن سرخ میکنیم . سیب زمینی‌ها را سرخ میکنیم . جگر دل قلوه را خرد میکنیم و در پیاز داغ سرخ میکنیم . گوجه فرنگی را رنده میکنیم بعد از سرخ شدن جگرها، آن را رویشان میریزم سیب زمینی‌های سرخ شده را به مواد اضافه میکنیم .
غذا آماده است .
... ادامه مطلب
حسرت الملوک چیست با رسم شکل توضیح بدید!

اطلاعات بیشتر...
[USRNME]
[USRNME] - [DATE]
  • [TAGS]

[BODY]

[REDMR]
[MYFLLNME]
ارسال
[CMMNTS]
[USRNME]

[USRNMELNK] [DATE]

[Cmmnt]

  • [LIKE][LKECNT]
  • [DELETE]
  • [ABUSE]
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]