توضیحات

ویرایش

شهرستان خلیل آباد در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع گردیده که از شمال به بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر و از جنوب به بخش بجستان شهرستان گناباد و از شرق به شهرستان کاشمر و از غرب به شهرستان بردسکن محدود شده و دارای دو بخش مرکزی و ششطراز و چهار دهستان و وسعتی بالغ بر ۵/۱۷۶۷ کیلومترمربع و دارای آب و هوای نسبتاً کویری و خشک است.
درجه حرارت در بعضی اوقات در تابستان به ۴۵ درجه سانتی گراد و در زمستان به ۱۰- درجه می‌رسد.
شهرستان خلیل آباد از لحاظ مراکز گردشگری از جاذبه زیادی برخوردار است.
آبگرم خلیل آباد که به گویش محلی : گِرمو خوانده می‌شود از جاذبه‌های گردشگری شهرستان خلیل آباد می‌باشد که با فاصله تقریبی 15 کیلومتری در امتداد جاده شمال شهر و در مسیر رودخانه خارزنج ودل کوه‌های این منطقه واقع شده است.
حرارت آب این آب گرم 25 درجه است و برای درمان بیماری پوستی وبیماری‌های استخوانی وبیماری‌های مفصلی مناسب می‌باشد.
دسترسی به آبگرم مستلزم 2 ساعت کوهپیمائی و عبور از گردنه و دره است. آبگرم خلیل آباد منطقه زیبایی است و بکر بودن طبیعت آن کمتر آسیب دیده است. به همت عده ای خیر در آبگرم آنجا دو حوض بنا کرده اند که کاشی کاری شده و بسیار تمیز و لذت بخش است.
این آبگرم معدنی و طبیعی همه ساله مسافران زیادی را برای استفاده از این مکان جذب می‌کند.
منبع:
http://www.taknaz.ir/news_detail_34954.l
http://www.kharzanj-iran.blogfa.com/post/5
http://mosafereiran.blogfa.com/
http://farazclimbing.blogfa.com/post/171
http://www.javaneirani.com/
http://khorasanrazavi3000.blogfa.com/post-8.aspx

پارک جنگلی خلیل آباد

فاصله: 20 کیلومتر - زمان: 49 دقیقه
مشاهده مسیر

کوه و آبادی ییلاقی اسفره ( سیبره )

فاصله: 87 کیلومتر - زمان: 1 ساعت و 52 دقیقه
مشاهده مسیر

موزه تربت حیدریه

فاصله: 120 کیلومتر - زمان: 2 ساعت و 10 دقیقه
مشاهده مسیر

مقبره قطب الدین حیدر

فاصله: 120 کیلومتر - زمان: 2 ساعت و 10 دقیقه
مشاهده مسیر

قنات قصبه گناباد

فاصله: 160 کیلومتر - زمان: 2 ساعت و 35 دقیقه
مشاهده مسیر

خانه قرایی

فاصله: 165 کیلومتر - زمان: 2 ساعت و 42 دقیقه
مشاهده مسیر

نمایش و چاپ مسیر

با انتخاب مبدا و مقصد میتوانید فاصله بین دو مکان ثبت شده در تیشینه را مشاهده و چاپ نمایید.

مبدا
مقصد
مشاهده مسیر

جاذبه های گردشگری خلیل‌آباد

مزار امامزاده هادی شوراب

مزار امامزاده ...

شهرستان خلیل‌آباد از شهرستان‌های استان خراسان رضوی است. مرکز این شهرستان شهر خلیل‌آباد می‌باشد. در سال ۱۳۸۵، شهرستان خلیل‌آباد تعداد ۴۵٬۰۰۸ نفر جمعیت داشته‌است. خلیل آباد در بین دو شهرستان کاشمر و بردسکن واقع شده‌است، خلیل آباد در فاصله ۲۰ کیلومتری بردسکن و ۱۲ کیلومتری کاشمر واقع شده‌...

اطلاعات
آبگرم خلیل آباد

آبگرم خلیل آبا...

شهرستان خلیل آباد در فاصله ۲۴۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع گردیده که از شمال به بخش کوهسرخ شهرستان کاشمر و از جنوب به بخش بجستان شهرستان گناباد و از شرق به شهرستان کاشمر و از غرب به شهرستان بردسکن محدود شده و دارای دو بخش مرکزی و ششطراز و چهار دهستان و وسعتی بالغ بر ۵/۱۷۶۷ کیلومترمربع ...

اطلاعات | نقشه | مسیر
پارک جنگلی خلیل آباد

پارک جنگلی خلی...

خلیل آباد یکی از شهرستان‌های جنوبی استان خراسان رضوی است ,قدمت خلیل آباد به عنوان نقطه شهری به37 سال قبل بر می‌گردد. به طور متوسط 975 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و 5/1767 کیلومت مربع مساحت دارد. جمعیت آن بالغ بر 50 هزار نفر می‌باشد. این شهرستان در فاصله هزار کیلومتری تهران و 240 کی...

اطلاعات | نقشه | مسیر

آبگرم خلیل آباد

آبگرم خلیل آباد با مناظر زیبا یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری در شهرستان است که این آبگرم معدنی و طبیعی همه ساله مسافران زیادی را برای استفاده از این مکان جذب می‌کند. شهرستان خلیل آباد از لحاظ مراکز گردشگری از جاذبه زیادی برخوردار است.
در دشت کویر این شهرستان که در دهستان کویر واقع شده سطح وسیعی برای گردشگری مهیا شده است و برای کسانی که دوستدار طبیعت هستند، مکان بکری خواهد بود.یخدان گلی و مسجد تاریخی خلیل آباد نیز از اماکن دیدنی شهرستان به شمار می‌رود که پذیرای میهمانان و گردشگران مذهبی است.
یخدان گلی زمانی محل تأمین یخ و آب سرد اهالی بوده است و از این مکان در فصل گرما، آب سرد و گوارا تهیه می‌کردند. این مکان هم به مسافران نوروزی پیشنهاد می‌شود. در ایام نوروز با توجه به مدیریت فرماندار شهرستان و سایر دستگاه ها، خدمات لازم برای مسافران تدارک دیده شده و در ورودی‌های شهر، با نصب چادر و بنر ضمن خیرمقدم به آنان، مکان‌های دیدنی و مذهبی معرفی شده است.
پرده خوانی خلیل آباد در ردیف آثار مذهبی و معنوی کشور
در خلیل آباد هم اکنون ۴ امام زاده داریم که ۲ امام زاده شامل امام زاده حسن(ع) روستای میرآباد و دیگری امام زاده قاسم(ع) روستای ارغا و نیز پرده خوانی این شهر جزو آثار ملی و مذهبی کشور به ثبت رسیده و این امام زادگان مأمنی برای ارادت به خاندان اهل بیت(ع) به شمار می‌رود. در روستای جابوز از توابع این شهرستان آرامگاه ۲ بی بی به نام‌های بی بی حور و بی بی نور مکانی بسیار مصفا برای مسافران است.
آبگرم خلیل آباد
آبگرم خلیل آباد
آبگرم خلیل آباد
آبگرم خلیل آباد

اطلاعات بیشتر...
[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب

تمامی حقوق اين سايت متعلق به تیشینه می‌باشد.