توضیحات

ویرایش

مواد لازم
برنج 2 پیمانه خیس کرده - شیر 3 پیمانه - کره 100 گرم - گوشت چرخ کرده 200 گرم - کشمش پلویی 2/1 پیمانه - خلال پسته و بادام 2 قاشق غذاخوری - پیاز 1 عدد - خرمای هسته گرفته 10 عدد - دارچین و زیره کمی - نمک و فلفل کمی

روش پخت :
برنج خیس کرده را از آب جدا کنید و با 3 پیمانه شیر درون قابلمه بریزید و روی حرارت بجوشانید زمانی که شیر کاملاً تبخیر شد کمی نمک ، دارچین و زیره و کره بریزید و برنج را دم کنید. پس از دم کردن برنج مراقب باشید که بیش از بیست دقیقه نماند. این کته زود ته دیگ میبندد و ته دیگ خوشرنگی هم میشود . پس از کشیدن در دیس ، با خلال پسته تزیین وسرو کنید .

برای روی برنج شما می‌توانید گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز رنده شده کمی نمک و فلفل ورز دهید و بصورت کوفته قلقلی در آورید و درون روغن سرخ کنید. هنگام سرو برنج خلال پسته و بادام و کشمش را به همراه خرمای هسته گرفته و کره در تابه تفت دهید و به گوشت قلقلی سرخ شده اضافه نموده و با پیاز داغ اطراف برنج پخته شده قرار دهید و این دیس پلوی زیبا را سرو نمایید.

نکات : این پلو برای چهارشنبه سوری همراه با خرما و روغن حیوانی و کشمش سرو میشود .
در صورت مصرف هل و گلاب .. خورش مصرفی با این دمی میتواند، مانند فسنجان یا خورش هویج و خلال بادام و خلال پسته و بطور کل خورش هایی شیرین یا ماهی باشد.

منابع : guilan.irib.ir - chibepazam.ir

[posttitle]

[posttitle]

[postbody]

مشاهده مطلب
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران