درباره من

مطالب من

هتل تی دا

ایران - اصفهان - خور و بیابانک روستای کویری مصر، روستای فرحزاد
هتل سنتی" تی دا" در میان رمل‌ها و شنزارهای کویر مصر و فرحزاد واقع شده، این مجموعه با موقعیت مکانی بسیار مناسب و واقع شدن در بستر کویر، بی شک یکی از بهترین مکانهای اقامتی و پذیرایی منطقه کویر محسوب می‌شه.
دارای شاه نشین برگرفته از معماری بومی منطقه، سالن پذیرایی و رستوران به سبک چهار سوق، با امکان پخت و سرو انواع غذاهای فرنگی و غذاهای سنتی کویر، کافی شاپ با سرو انواع چای و دمنوش‌های گیاهی ، اتاقهای سنتی و هتلی و رویال سوییت‌های ...ادامه مطلب مجهز همراه با آب تصفیه شده شیرین هستش. همچنین امکانات تفریحی همچون استفاده از ماشین‌های سافاری، موتورهای atv، شتر سواری، رصد ستارگان با در اختیار قرار دادن راهنمای مجرب کویر گردی، برنامه ریزی گشت‌های کویر و برپایی مراسم آتشونی کویر از جمله سرویس‌های ویژه هتل جهت رفاه حال گردشگران ایرانی و خارجی محسوب می‌شه.
هتل تی دا
هتل تی دا
هتل تی دا
هتل تی دا
هتل تی دا

میلاد ارزیتون

میلاد ارزیتون ﺳﻪشنبه 28 مهر 94 - 17:26

سلام لطفا شماره هتل هم بذارید ممنون میشم ،خیلی زیباس به به

قرقاول

یکی از جاذبه‌های گردشگری در مناطق طبیعی و جنگلها وبیشه زارها,دیدن گونه‌های مختلف جانوری است.
قرقاول یکی از زیباترین و پر جمعیت‌ترین پرندگان ایران است و زیستگاه ان بیشتر در جنگلها و بوته زارها,مخصوصا در مناطق شمال کشور است.
قرقاول نر دارای پرهای رنگی ودمی دراز وسری سبز وقرمز است وقرقاول ماده دارای پرهای نخودی تیره با لکه‌های قهوه ای زیاد است.
قرقاول
قرقاول
قرقاول
قرقاول
قرقاول

کوروش آریا

کوروش آریا یکشنبه 9 اسفند 94 - 17:59

چه پرنده زیبایی .

یخدان میرفتاح ملایر

در داخل شهرستان ملایر و در مسیر بلوار ملایر به بروجرد و در داخل مزارع یونجه و باغات انگور بنای آجری گنبدی شکلی وجود دارد، این بنا که به یخدان میرفتاح معروف است، توسط شخصی خبر و نیکوکار به نام میرفتاح که در زمان قاجاریه می‌زیسته احداث شده است.
ارتفاع یخدان از سقف گنبدی آن تا سطح یخچال (زمین) 12 متر و از سطح تا کف که منبع ذخیره یخ می‌باشد به 4 متر می‌رسد. بر فراز طاق نیم‌کره یخدان (دهانه) سوراخی به قطر 3 متر وجود دارد، قطر یخدان در سطح زمین 12 متر می‌باشد.
یخدان دارای دو درب می‌باشد که یکی ...ادامه مطلب به شکل دهلیز و مخصوص تخلیه یخ می‌باشد که هنوز آثار و بقایای آجری با شیب ملایم آن نمایان است. علاوه بر این درب، درب اصلی است که با یک پلکان به محل برداشت یخ و نهایتا قسمت انتهایی یخدان منتهی می‌شود. ضخامت دیواره‌های گنبد یخدان در قسمت تحتانی 92 سانتی‌متر و در قسمت فوقانی از ضخامت آن کاسته و به 3 ردیف آجر 20 سانتی‌متری ختم می‌گردد.
شایان ذکر است که در وسط آجرهای به کار رفته در دو جنبه داخلی و خارجی 2 ردیف خشت از گل رس در لابلای دیواره گنبد به کار رفته است، استفاده از خشت به این دلیل است که به کمک خاک رس که عایق طبیعی به شمار می‌آید، از نفوذ گرما در تابستان و هوای گرم و ذوب شدن یخ جلوگیری به عمل آورد. علاوه بر این به منظور جلوگیری از جذب تابش خورشید و نفوذ گرما به داخل بنا سطح جدار خارجی گنبد را از خاک رس سفید اندود نموده‌اند.
با سپاس از بانو اورشوم دشتگلی، استاد بزرگوار مصطفی خان سیفی و آقای محسن مظهری
یخدان میرفتاح ملایر
یخدان میرفتاح ملایر
یخدان میرفتاح ملایر
یخدان میرفتاح ملایر
یخدان میرفتاح ملایر

بهشتی کوچک در کویر ایران

باغ دولت آباد میراث سرسبز کویرنشینان
باغ دولت آباد یزد به سال ۱۱۶۰ هجری قمری توسط محمدتقی خان بافقی که به خان بزرگ معروف بوده، ساخته شده است.
این بنای تاریخی در دوره‌‌های افشاریه و زندیه شامل عمارت سردر، ساختمان هشتی و بادگیر، عمارت بهشت آیین و تالار آینه، عمارت تهرانی، آب انبار دو دهانه و باغ و با دو ساختمان زمستانی و تابستانی ساخته شده است.
ساختمان‌های باغ، خصوصی و عمومی بوده اند که ساختمان خصوصی برای انجام کارهای حکومتی بوده است.
اقامتـگاه زمسـتانی خانواده در باغ خصوصی رو به تابش ...ادامه مطلب جنوب قرار گرفته است در طرف دیگر، اقامتگاه تابستانی قرار دارد که در سایه بنا شده و از آزار هوای بسیار گرم فارغ است و به وسیله پنج حوض و نسیمی که در بادگیر می‌وزد، خنک می‌شود.
بهشتی کوچک در کویر ایران
بهشتی کوچک در کویر ایران
بهشتی کوچک در کویر ایران

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم