درباره من

مطالب من

خانه درختی شبیه به تخم مرغ در جنگل‌های کانادا

این خانه تخم مرغی با تخته سه لا در جنگل ویسلر کانادا توسط خود او ساخته شده است.
Joel Allen یک توسعه دهنده نرم افزار است که کار خود را در سال ۲۰۰۶ کنار گذاشت و تصمیم گرفت بازنشسته شود.
او برای دوران بازنشستگی حرفه نجاری را انتخاب کرد و در این کار به مهارتی بالا رسید و توانست این خانه درختی جالب ... ادامه مطلب
خانه درختی شبیه به تخم مرغ در جنگل‌های کانادا

موزه کشتار دسته جمعی تول اسلنگ (Toul Sleng)، کامبوج

اول از همه باید گفت اینجا مکانی است که در زمان حکومت خمرهای سرخ قتل عامی گسترده در آن صورت گرفته است. دوم این‌که اکنون اینجا به حال خود رها شده و به عنوان جاذبه گردش‌گری از آن نام برده می‌شود. پس به همین دلیل جای تعجب نیست که ارواح هم در این مکان رفت و آمد می‌کنند البته نه فقط امروز بلکه تا ابد اینجا ... ادامه مطلب
موزه کشتار دسته جمعی تول اسلنگ (Toul Sleng)، کامبوج

راز مرگ کودکان 500 سال یخ زده کشف شد

محققان دانشگاه بردفورد با انجام تجزیه تحلیلهای شیمیایی روی بدنهای یخ زده و مومیایی شده اینکا به این نتیجه رسیدند که این سه کودک 500 ساله که جسد سالم آنها در سال 1995 شد، با الکل و کاکائو مسموم شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مومیایی جونیتا که از آن با عنوان دختر یخی هم نام می‌برند بدن یخزده دختری ... ادامه مطلب
راز مرگ کودکان 500 سال یخ زده کشف شد

سد زیبای ریف

سد و دیواره مرجانی بزرگ ریف در استرالیا یکی از ویژگی‌های طبیعی و دیدنی زمین است که از فضا نیز قابل مشاهده میباشد.این سد یکی از بزرگترین اکوسیستم‌های جهان را داراست که موجودات زنده زیادی را در خود حیات میبخشد.
این سد از صخره‌های مرجانی منحصر به فرد طی سالیان دراز در اقیانوس تشکیل شده است.دیواره بزرگ ... ادامه مطلب
سد زیبای ریف

سنگفرش‌های غول پیکر بریتانیا

یکی از پربازدیدکننده‌ترین مکان‌های توریستی ایرلند شمالی، سنگفرش‌های غول پیکر است. دلیل این نام وجود 40 هزار ستون بازالتی (مرمر سیاه) است که به زیبایی در کنار هم و متصل به هم قرار دارند و گویا خیابانی سنگفرش شده برای عبور غول‌ها ساخته اند. بیشتر سنگ‌ها به شکل شش ضلعی هستند.

این سنگ ها، حدود 60 میلیون سال پیش هنگامی که گدازه‌های زیرزمینی به بیرون تراوش کرده و سرد شده اند شکل گرفته اند و حدود 12 متر طول و 46 سانتی‌متر قطر دارند. تقریبا در این اواخر – حدود 15 هزار سال پیش - خاک اطراف سنگ‌های دریا در طول زمان از بین رفتند و آنها از زیرزمین بیرون آمده و دیده شدند. ... ادامه مطلب
سنگفرش‌های غول پیکر بریتانیا

چرا آب این رودخانه در اندولس قرمز است؟

تینتو در زبان اسپانیایی یعنی قرمز و دلیل قرمز بودن آب این رودخانه وجود مس و آهن زیاد در خاک اطراف رودخانه است.این منطقه یکی از اسیدی‌ترین مناطق جهان است و معادنی به قدمت 3 هزار سال در این منطقه دیده می‌شود. ... ادامه مطلب
چرا آب این رودخانه در اندولس قرمز است؟

کلیسای کاپلا پالاتینا

کلیسای کاپلا پالاتینا واقع در سیسیل ایتالیا، ساخته شده توسط راجر دوم سیسیل در سال 1132. این کلیسا جزء ده کلیسای زیبای جهان به حساب میاید.
... ادامه مطلب
کلیسای کاپلا پالاتینا

زیباترین قلعه در ژاپن

قلعه ماتسوموتو واقع در ناگانو ژاپن یکی از برترین قلعه‌های تاریخی ژاپن میباشد . به دلیل استفاده از رنگ سیاه و سفید در قسمت بیرونی به آن قلعه کلاغ نیز گفته میشود . ساخت این قلعه در اواخر قرن شانزدهم میلادی به پایان رسیده است .


... ادامه مطلب
زیباترین قلعه در ژاپن

بزرگترین گنبد جهان در سنگاپور ساخته می‌شود

ساخت بزرگترین سقف گنبدی جهان، به بهانه تکمیل ورزشگاه ملی سنگاپور که ساخت آن از سال 2011 آغاز شده درحال انجام است که پس از تکمیل،‌سنگاپور به جایگاه بزرگترین گنبدن در سرتاسر جهان تبدیل خواهد شد.
به گزارش Gizmag، قرار بود این مجموعه ورزشی 35 هکتاری در سال 2011 تکمیل شود،‌اما به لطف بحران‌های اقتصادی ... ادامه مطلب
بزرگترین گنبد جهان در سنگاپور ساخته می‌شود

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم