درباره من

مطالب من

بزرگ‌ترین استخر جهان

مرکز شنای هتل ۴ ستاره‌ی Terme Millepini توسط معمار نام‌آشنای ایتالیایی، Emanuele Boaretto طراحی شده است. این استخر که عملیات ساخت آن از ماه ژوئن آغاز شد، عمقی برابر ارتفاع یک ساختمان ۱۲ طبقه دارد. این استخر در پلتفرم‌ها یا طبقات مختلفی توسعه یافته است و سطح آن نیز دارای ابعادی برابر ۲۱ متر در ۱۸ متر است که با افزایش عمق، سطح مقطع استخر نیز کمتر می‌شود. مسافرانی که از این هتل بازدید می‌کنند می‌توانند از امکانات این مجموعه بصورت رایگان بهره‌مند شوند. همانطور که در تصاویر نیز می‌بینید در درون استخر سازه‌هایی چون غارها ساخته شده که با هدف ایجاد محیطی تمرینی برای غواصانی که در درون غارها به شنا می‌پردازند، طراحی شده است. همچنین سایر غواصان نیز می‌توانند با رفتن به عمق ۴۰ متری شنا در محیط‌های عمیق دریا و اقیانوس را تمرین کنند. برای رفتن به عمق ۴۰ متری استخر نیازی به پوشیدن لباس‌های مخصوص غواصی نیست، چراکه دمای آب بصورت متوالی کنترل شده و در بازه‌ی ۳۲ تا ۳۴ درجه‌ی سلسیوس قرار دارد. فشار آب نیز کنترل می‌شود.
اما لازم نیست تا بازددیکنندگان از این استخر حتما لباس شنا برتن کرده و وارد استخر شوند، چراکه وجود یک تونل شیشه‌ای که از درون استخر عبور می‌کند، بازدیدکنندگان را با محیط داخلی استخر آشنا می‌کند. در پشت بام سازه‌ی این استخر نیز محلی برای آفتاب گیری مراجعین در نظر گرفته شده تا مسافران پس از شنا خستگی خود را از تن به‌در کنند.
این استخر نه‌تنها از نظر ابعاد و سازه بلکه از منظر آبی که از آن برای پرکردن استخر استفاده می‌شود نیز خاص است؛ چراکه آب مورد استفاده از نوع معدنی است. امانوئله بوارتی در مورد اهداف ساخت این استخر چنین اظهار نظر کرده است:
ما این استخر را با در نظرگرفتن چشم‌اندازهای بلند مدت و رسیدن به اهداف خاص و همچنین در نظر گرفتن شرایط محیطی و اجتماعی منطقه طراحی کرده و ساخته‌ایم.
این استخر در محل پارک ملی Euganean در ایتالیا واقع شده است. بوارتی در نظر دارد تا پوشش بیرونی این استخر را با استفاده از چمن بپوشاند تا این سازه با محیط اطراف هماهنگ‌تر شود. این استخر در تمامی ماه‌های سال برای بازدیدکنندگان و مسافران هتل در دسترس است. از جمله‌ی فعالیت‌هایی که می‌توان در این استخر انجام داد، باید به غواصی، شیرجه، ورزش در آب، واتسو یا ماساژ درون آبی و شماری دیگر از فعالیت‌های درمانی اشاره کرد.
پیش از این استخر Nemo در بروکسل بلژیک با عمق ۳۳ متری لقب عمیق‌ترین استخر جهان را به خود اختصاص داده بود که حال در اختیار استخر ۴۰ متری ایتالیا است. بیشترین عمق استخر نمو در بلژیک ۳۴.۵ متر بوده و ظرفیت ۲،۵۰۰،۰۰۰ لیتر آب بدون کلر و معدنی را دارد که دمای آن روی ۳۰ درجه تنظیم می‌شود. این استخر در عمق ۱۰ متری دارای غارهایی است که می‌توان از آن برای تمرین غواصی در غارها استفاده کرد.
بزرگ‌ترین استخر جهان نیز در کشور شیلی قرار دارد که مساحت آن برابر ۲۰ هکتار است و براساس برآوردهای انجام شده برای ساخت آن هزینه‌ای برابر ۶۱۳ میلیون دلار صرف شده است. در این استخر می‌توان مسافتی برابر ۱ کیلومتر را شنا کرد که ۲۰ برابر طول استخر استاندارد مورد استفاده در مسابقات المپیک است. برای پر کردن آب این استخر از آب دریا استفاده می‌شود که در این بین از برنامه‌های کامپیوتری برای فیلتر آب استفاده شده و با استفاده از حرارت آفتاب نیز دمای آب در ۲۶ درجه تنظیم می‌شود. ... ادامه مطلب
بزرگ‌ترین استخر جهان

آتشفشان ‏Kawah Ijen‏

Ijen‏ دهانه آتشفشانی وسیعی دارد که چند آتشفشان دیگر را در خود جای می‌دهد. یکی از آنها آتشفشان ‏Kawah Ijen‏ است که ‏از سولفور پر شده است ، بنابراین زمانی که می‌سوزد آتش آبی نمایان می‌شود. تماشای این پدیده زیبا در شب بسیاری دیدنی‌تر ‏است. هر چند محیط اطراف این کوه ممکن است دوستانه به نظر نرسد و برخی آن ... ادامه مطلب
آتشفشان ‏Kawah Ijen‏

غمگین‌ترین میمون جهان

مگین‌ترین میمون جهان لقبی است که دانشمندان چینی برای یک میمون خاص از گونه میمون‌های دماغ سربالا در نظر گرفته اند . این میمون دارای صورتی به رنگ آبی بسیار کم رنگ است بطوری که بنظر می‌رسد این رنگ در روی صورت او محو شده است .
در زمانی که دانشمندان در حال انجام آزمایشات توالی یابی بودند کاملا اتفاقی ظاهر غمگین این میمون را دیدند . از آنجایی که میمون‌ها می‌توانند شاد بودن و یا ناراحت بودن خود را در ظاهرشان نشان دهند آنها به این نتیجه رسیدند که این میمون کاملا ناامید و ناراحت است . البته دانشمندان با بررسی خانواده این میمون متوجه شدند که آنها بر خلاف خود میمون کاملا خوشحال و معمولی هستند .
نام علمی میمون‌های دماغ سربالا Rhinopithecus است . آنها انواع مختلفی از جمله میمون دماغ‌سربالای میانمار،میمون دماغ‌سربالای طلایی،میمون دماغ‌سربالای سیاه، میمون دماغ‌سربالای خاکستری و میمون دماغ‌سربالای تونکی دارند . آنها معمولا در ارتفاعات بسیار بالای ۸۰۰ تا ۴۵۰۰ متری زندگی می‌کنند .
جالب است بدانید از این انواع میمون‌های سربالا نوع خاکستری ، طلایی و میانماری داری ژن CDT1 که آنها را در برابر تابش نور فرابنفش مقاوم کرده است و اینکه آنها در ارتفاعات بالاتری نسبت به بقیه زندگی می‌کنند .
آزمایشات و اسکن‌‌های ژنومیکیاز جهات مختلف روی میمون دماغ سر بالا آثاری از انتخاب ژنی را در میان آنها نشان می‌دهد که در حالت‌های مرتبط با سازگاری آنها در ارتفاع بالا دخیل است . ... ادامه مطلب
غمگین‌ترین میمون جهان

گربه ای شبیه به گرگ

"لیکوی"، نام گونه ای از گربه‌های جهش یافته خانگی محسوب می‌شود که گوش‌ها و بسیاری بخش‌های صورتش و همچنین نوع صدا و رفتارش شباهت بسیاری به گرگ‌ها داراست و از این حیث به آن نام لیکوی که در زبان یونانی معنای "گربه گرگ" می‌دهد را اعطا کرده اند. ... ادامه مطلب
گربه ای شبیه به گرگ

ماهی ای که می‌تواند بیش از ۴ سال را بدون آب و غذا در زیر خاک زنده بمانند

شش ماهی‌‌ها به زیررده دوتنفسیان Dipnoi تعلق دارد و از ماهی‌های استخوان داری است که ویژگی‌های باستانی ابتدایی ماهی‌های استخوان‌دار را حفظ کرده که از آن جمله تنفس است. شش‌ماهی‌ها در عین حال ساختارهای ابتدایی گوشتی بالگان ازجمله وجود باله‌های گوشتی که اسکلت داخلی آن‌ها به خوبی روییده را نگاه داشته‌اند و ... ادامه مطلب
ماهی ای که می‌تواند بیش از ۴ سال را بدون آب و غذا در زیر خاک زنده بمانند

تصاویری از کارناوال ریو

کارناوال برزیل یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های ملی و مهمترین رویداد فرهنگی در این کشور است که هر ساله و در ماه فوریه برگزار می‌شود. در اصل تعداد زیادی از مردم کارناوال را یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های جهان می‌دانند.
به گزارش تلگراف، جشن کارناوال برزیل یک جشن ملی برزیلی است که به مدت ۷ روز در شهرهای برزیل برگزار ... ادامه مطلب
تصاویری از کارناوال ریو

مرد فلفل خوار

یک مرد چینی از یک روستای کوچک در چین، لقب پادشاه فلفل تند قرمز را از آن خود کرده است. او تمایل شدیدی به خوردن فلفل تند دارد.
آقای لی یونگ چی در روستای چاولی چین زندگی می‌کند. او هر روز دو کیلو و نیم فلفل تند می‌خورد و این کار به عادت غذایی او تبدیل شده است. او حتی هر روز صبح از فلفل تند برای شستن ... ادامه مطلب
مرد فلفل خوار

پاکیزه‌ترین رودخانه جهان

رودخانه تورن که در شمال سوئد و فنلاند قرار دارد به عنوان پاکیزه‌ترین رودخانه جهان نام‌گذاری شده است.
رودخانه تورن در شمال سوئد و فنلاند واقع شده است. حدود نیمی از رودخانه بخشی از مرز بین دو کشور است. این رودخانه خروشان که مستقیماً از یخ‌های قطبی سرچشمه می‌گیرد پاکیزه‌ترین رودخانه جهان است.
رودخانه ... ادامه مطلب
پاکیزه‌ترین رودخانه جهان

ایسلندی‌ترین مرداب دنیا

اگر تابحال این مکان را در لیست "مکانهایی که ارزو دارید بروید" قرار نداده‌اید همین حالا این کار را انجام دهید. این مرداب در جزیره ایسلند واقع شده. این جزیره جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که توریست‌ها را به سمت خود جذب می‌کند. از این جاذبه‌ها دمی‌توان به چشمه‌های آب گرم و قله‌های پوشیده از برف اشاره کرد.
... ادامه مطلب
ایسلندی‌ترین مرداب دنیا

بیمارستان متروک عصر ویکتوریا

بیمارستان سانتا ایتاس ایرلند در سال ۱۸۹۵ میلادی، پیش از آنکه خالی و ویران شود، به منظور ارائه مراقبت‌های سلامت روان برای تعدادی از بیماران روانی به کار گرفته شد تا یکی از گرانترین ساختمان هایی باشد که حکومت بریتانیا، سفارش ساخت آن را در ایرلند صادر کرد.
این بیمارستان شامل دو بخش، یکی برای زنان و دیگری برای مردان بود و پس از آن بر اساس شدت بیماری، افراد تحت درمان به چهار قسمت تقسیم شدند.
این بیمارستان ۱۲۰۰ تختی در سال‌های اخیر، پس از انتقال بیست و هفت تن از آخرین بیماران خود به بیمارستان دیگر بسته شد تا کارایی اولیه خود را از دست داده و به مکانی ساکت و خالی ـ همان گونه که در تصاویر می‌بینید ـ تبدیل شود.
گفتنی است، این بیمارستان با هزینه ۳۰ هزار پوند استرلینگ ساخته شده بود. ... ادامه مطلب
بیمارستان متروک عصر ویکتوریا

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم