درباره من

مطالب من

فستیوال شنا در گِل

هرساله فستیوال‌های بسیاری در کره توسط مردم برگزار میشود .از بین فستیوال‌های متعدد ، فستیوال گِل “بور یه اونگ” بیشترین تعداد گردشگران بین المللی را به خود جذب می‌کند. در زمان فستیوال، گروه‌های متعدد توریست‌ها برای تجربه فواید گِل بور یه اونگ و انواع تفریح‌ها به این منطقه سرازیر می‌شوند. گردشگران در کنار جو عالی فستیوال می‌توانند از فعالیت هایی مانند کُشتی در گِل، سُر خوردن روی گِل و حتی شنا در وان بزرگ گِل، لذت ببرند. مسافرانی که احساس قدرت بیشتری می‌کنند می‌توانند دوره‌های آموزشی مرتبط با گِل نیروی ...ادامه مطلب دریایی را امتحان کنند و آنهایی که به دنبال ریلکس کردن هستند می‌توانند به قسمت ماساژ گِل بروند. این فستیوال در عصر با موسیقی و آتش بازی در ساحل آدامه پیدا می‌کند.
فستیوال شنا در گِل
فستیوال شنا در گِل
فستیوال شنا در گِل

رودخانه ای از آتش و گدازه

عکاس خلاق لوری بیلی گورچی این عکس‌های هوایی دیدنی را از رودخانه‌ی آتش و گدازه تنها از فاصله‌ی 200 متری گرفته است.
این عکس‌ها از آتشفشان باردابونگا در ایسلند گرفته شده است که در روز جمعه 29 ماه اوت فوران کرده و روز یکشنبه 31 اوت انفجار بزرگی از ماگمای داغ پس از هزاران زمین لرزه‌ی کوچک در آن رخ داده است.
علاقمندان در سراسر جهان در حال رزرو بلیط به منظور سفر به ایسلند برای دیدن فوران آتشفشان هستند.
صنعت هواپیمایی نگران است که بحران سال 2010 که در پی زمین لرزه در اطراف بزرگترین آتشفشان ایسلند ...ادامه مطلب ایجاد شده بود دوباره تکرار شود، با این حال بر خلاف چهار سال پیش، آتشفشان باردابونگا در حال حاضر دود و خاکستری تولید نکرده است.
رودخانه ای از آتش و گدازه
رودخانه ای از آتش و گدازه
رودخانه ای از آتش و گدازه
رودخانه ای از آتش و گدازه
رودخانه ای از آتش و گدازه

کوهی با بزرگ‌ترین دریاچه مواد مذاب در جهان

کوه نیراگونگو کوهی آتشفشانی با ارتفاع ۳٬۴۷۰ متر است. این کوه در حاشیه شرقی جمهوری دمکراتیک کنگو و در نزدیک مرز این کشور با روآندا قرار دارد. این کوه در رشته‌کوه ویرونگا و در محدوده پارک ملی ویرونگا واقع شده‌است.
شهر گوما، با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر، بر دامنه این آتشفشان فعال، واقع شده‌است. کوه نیراگونگو در دهه‌های اخیر دو بار فوران کرده است، یک‌بار در سال ۱۹۷۷ میلادی و یک‌بار در سال ۲۰۰۲ میلادی.
در دهانه کوه نیراگونگو، دریاچه‌ای از مواد مذاب وجود دارد که بزرگ‌ترین دریاچه مواد مذاب در ...ادامه مطلب جهان، شناخته شده‌است. به گفته دانشمندان، این دریاچه بیش از ۷۰۰ پا عرض و چندین مایل عمق دارد.
کوهی با بزرگ‌ترین دریاچه مواد مذاب در جهان
کوهی با بزرگ‌ترین دریاچه مواد مذاب در جهان
کوهی با بزرگ‌ترین دریاچه مواد مذاب در جهان

پرنده ای کوچک شبیه طاووس

مرغ مگس خوار زنبوری از جمله شگفتی‌های جهان طبیعت به شمار می‌رود. این پرندگان که بیش از دو گرم وزن ندارند از کوچکترین و در عین حال زیباترین پرندگان دنیا هستند. رنگ‌های زمردین و یاقوتی آنها بیش از رنگ‌های موجود در پرهای طاووس جلب توجه می‌کنند. این مرغ مگس خوار کوچک مانند عقاب به شکار پشه‌ها می‌رود. در هر ثانیه دویست بار بال می‌زند و بومی کوبا و جنگل‌های آن به شمار می‌رود.
پرنده ای کوچک شبیه طاووس
پرنده ای کوچک شبیه طاووس
پرنده ای کوچک شبیه طاووس
پرنده ای کوچک شبیه طاووس

بزرگترین دره الوند کوه

اگر به دنبال محیطی خنک و زیبا هستنید تا از گرمای طاقت فرسای تابستان نفسی تازه کنید بهترین پیشنهاد برای شما سفر به شهرهای خنک و سر سبز غربی کشور و بخصوص همدان زیباست.
این شهر تاریخی و زیبا اغلب مقصد بیشتر گردشگران داخلی و خارجی در فصل تابستان می‌باشد و گردشگری در این شهر بخصوص در فصل تابستان رونق فراوان می‌یابد. اگر قصد کردید به همدان سفر کنید حتما باید سری هم به دره مراد بیگ با آب و هوای خنک و طبیعت رویایی بزنید.
دره مراد بیک بزرگترین دره‌ی موجود در رشنه کوه الوند است که در جنوب شهر همدان ...ادامه مطلب واقع شده است.
در گذشته ای نه چندان دور که هنوز شهر همدان به اندازه امروز گسترده نشده بود این دره حدود ۴ کیلومتر از شهر فاصله داشت اما طبق مصوبه شورای شهرداری در سال ۶۷ این بخش نیز زیر مجموعه خدمات شهری همدان قرار گرفت و بخشی از شهر همدان شد.
برخلاف سایر دره‌های موجود در الوند کوه (دره هایی مانند «ماوشان‌رود» و دره «گنج‌نامه») که در مسیر راه‌های باستانی قرار داشته اند این دره در مسیر بسته ای قرار گرفته و تنها را ه ارتباطی آن، راه مالرو ای است که از انتهای دره و از طریق دره چشمه “فرشه” و فقط در فصول خشک سال با روستای پشت کوه (یال غربی رشته کوه الوند) دارد.
در غرب دره مراد بیک و در فاصله ۲ کیلومتری از آن بقایای به جا مانده از یک روستای قدیمی مشاهده می‌شود که اطلاعات خاصی از آن در دست نیست.از آب شدن برف‌ها و آب چشمه‌های فراوان در این دره رود « الوسجرد » تشکیل شده‌است. این واژه از نام‌های دوران پارتی است و به احتمال قریب به یقین از نام روستایی که در دوران‌های گذشته در آنجا بوده، گرفته شده‌است.
از مکان‌های معروف دره مرادبیگ می‌توان به «دره گرگ»، «دره غول»، «دره حاج احمد(حاجمد)»، «لژه»، «شرشرآب»، «گوشتخل دره»، «روستا سیلوار»، «قزوله دره»، «سر دوش»، «حمام خرابه»، «محمود دره»، «قرق»، «ندو خانه»، «منبع»، «پررحمان» و «دره بهشت» اشاره کرد.
بزرگترین دره الوند کوه
بزرگترین دره الوند کوه
بزرگترین دره الوند کوه

آبشاری زیبا در ایسلند

آبشار سلیالاندفوس یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور ایسلند می‌باشد که در جنوب آن کشور واقع شده است. موقعیت این آبشار مابین شهر سلفوس و آبشار اسکگوافوس می‌باشد. بلندترین نقطه ریزشگاه این آبشار به ۶۰ متر می‌رسد.
آبشاری زیبا در ایسلند
آبشاری زیبا در ایسلند
آبشاری زیبا در ایسلند
آبشاری زیبا در ایسلند
آبشاری زیبا در ایسلند

پته دوزی

پته دوزی یکی از زیباترین رودوزی‌های سنتی به شمار می‌آید که ذوق هنری زنان و دختران کرمانی را به نمایش می‌گذارد.
پته دوزی در تاریخ گذشته فرهنگی کرمان ریشه عمیقی دارد. پارچه پته دوزی دارای ظرافت و زیبائی خاصی است که از سوزن دوزی‌های ظریف پوشیده شده است و تنها در کنار طرح‌های دوخته شده فضای بسیار کمی از زمینه به صورت ساده باقی می‌ماند و گاهی هم تمام زمینه سوزن دوزی شده و گوئی زمینه ای در کار نیست.
هنرمندان پته دوز باکمک سوزن نقوشی ذهنی را که ملهم از پندارها و بینش‌های شخصی شان است، به وسیله بخیه‌های ...ادامه مطلب نخی رنگین بر زمینه ی‌پارچه پشمی ضخیمی(عریض) می‌نشانند. طرح‌های پته را نمادی از هزاران درد و رنج و گاه شادی و شعفی دانسته‌اند که در ذهن زنان و دختران کرمانی منقوش بوده است.
عمده محصولات پته دوزی که به شکل دوخته شده می‌توان تهیه کرد به شرح زیر می‌باشد: جلد قرآن، جانماز، انواع تابلوهای تزئینی، رومیزی (کوچک و میز ناهارخوری و عسلی)، روتختی، متکا، روپشتی، کوسن، پرده، زیرلیوانی، زیر بشقابی، جای دستمال کاغذی و….
پته دوزی
پته دوزی
پته دوزی
پته دوزی

چرا در هنگام برخاستن هواپیما، نور کابین را کم می‌کنند؟

کم کردن نورکابین و بالابردن پرده‌های پنجره‌ها در هنگام برخاستن هواپیما از معیارهای استانداردهای ایمنی پرواز در “حساس‌ترین لحظات هر پرواز” ، همچون بلند شدن (Taking off) و به زمین نشستن (Landing)هواپیما می‌باشد. ولی آنها چه هدفی را دنبال می‌کنند ؟ همان طور که مشخص است ، کم کردن نور کابین یک معیار ایمنی است که به چشمان مسافران اجازه می‌دهد که سریعتر خود را در هنگام تخلیه اظطراری هواپیما با نور محیط تطبیق دهند.
آقای کریس کوک یک خلبان ، با سابقه ای طولانی از پرواز در این خصوص می‌گوید : تصور کنید ...ادامه مطلب در یک اتاق نا آشنا و روشن و پر از موانع هستید و کسی چراغ‌ها را خاموش می‌کند و از شما می‌خواهد که سریعا خارج شوید !
نورهای داخل کابین برای مطابقت با محیط خارجی تنظیم شده اند ، بنابراین در مواقع اضطراری ، مخصوصاً اگر نور داخل کابین خاموش شود ، چشمان شما به نور تنظیم شده عادت کرده و شما نیازی به چند ثانیه اضافی که باید صبر کنید تا چشمان شما به تاریکی و یا روشنایی احتمالی عادت کند ،ندارید و این چند ثانیه ممکن است برای نجات جان شما بسیار حیاتی باشد . نور داخل کابین معمولاً به مانند نور هنگام غروب ، شب و یا صبح زود تنظیم می‌شود .
و اگر چراغ‌های داخل کابین در هنگام حادثه خاموش نشوند ، نور کم باعث راحت‌تر پیدا کردن “علامت خروج ” می‌شود، که با روشن شدن خود باعث می‌شود دنبال کردن مسیر خروج از روی زمین راحت‌تر انجام شود.
این موضوع همچنین بالا بردن پرده‌های پنجره‌ها نیز ارتباط دارد. با تاریک شدن نور داخل کابین ، هر منبع نور خارجی ، مخصوصاً آتش سوزی و یا خطرات دیگر راحت‌تر توسط خدمه پرواز شناسایی می‌شوند و تصمیم گرفتن برای اینکه کدام سمت هواپیما برای تخلیه مسافرین مناسب است را راحت‌تر می‌سازد . به طور مثال اگر در قسمتی از هواپیما آتش سوزی اتفاق افتاده باشد، مسافرین از سمت دیگری تخلیه می‌شوند.
بنابراین استفاده از پرده‌ی پنجره‌ها به منظور داشتن دید بهتر خدمه از محیط خارجی و قسمت‌های مختلف هواپیما مانند : موتور، بالها و غیره ، می‌باشد
چرا در هنگام برخاستن هواپیما، نور کابین را کم می‌کنند؟
چرا در هنگام برخاستن هواپیما، نور کابین را کم می‌کنند؟
چرا در هنگام برخاستن هواپیما، نور کابین را کم می‌کنند؟

یکی از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا

پارک ملی کروگر از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا است و زیست کره ای بسیار ارزشمند از حیات جانوری می‌باشد. کروگر در سال ۱۹۲۶ میلادی برای اولین بار در کشور آفریقای جنوبی به عنوان پارک ملی معرفی شد. کروگر دارای وسعتی به اندازه ۱۹۴۸۵ کیلومتر مربع می‌باشد و در دو استان لیمپوپو و پومالانگا واقع شده است.
در این پارک ملی انواع امکانات گردشگری برای مسافرین و بازدیدکنندگان موجود می‌باشد. سفر امروزمان به کمک لنز دوربین ایندیان گالیوانترس ( Indian Gallivanters ) ، خواهد بود
او و همسرش چند روز ماجراجویی ...ادامه مطلب را در این پارک ملی داشتند و عکس‌های زیبایی را از حیوانات این زیست کره شکار کرده اند! البته شکاری با دوربین عکاسی، نه تفنگ هایی که نسل بسیاری از حیوانات کره زمین را به خطر انداخته است، شکاری جاودانه با دوربین‌های عکاسی!
یکی از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا
یکی از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا
یکی از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا
یکی از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا
یکی از بزرگترین پارک‌های ملی قاره آفریقا

بهشت نیوزلند

نیوزلند بدون شک از زیباترین نقاط دنیاست. و آکلند یکی از ۵ کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی شناخته شده است. اوکلند نیوزلند یکی از پر جمعیت‌ترین و محبوب‌ترین شهرهای نیوزیلند است. طبیعت حیرت انگیز نیوزلند این کشور را به بهشتی بر روی زمین تبدیل کرده است و آکلند نیز مانند دیگر نقاط نیوزلند سهم به سزایی از این زیبایی‌ها برده است.
اوکلند نیوزلند شهری ساحلی است که مناظر دریایی آن می‌تواند به تنهایی دلیلی برای سفر به این سرزمین رؤیایی باشد. سواحل آکلند سواحلی معمولی نیست.
چرا که وقتی در آن‌ها قدم ...ادامه مطلب می‌زنید در فاصله چند قدمی شما صخره‌های بزرگ سر به فلک کشیده اند و درختان پوششی سبز بر روی تنشان پوشانده اند. علاوه بر مناظر طبیعی شگفت انگیز، آکلند شهری بسیار توسعه یافته است که ابزارهای نوین گردشگری عصر جدید را نیز به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌کند. فرقی نمی‌کند که پر انرژی یا آرام باشید، آکلند مقصد مناسبی برای لذت بردن از یک سفر بدون نقص است
شهر اوکلند نیوزلند دارای بزرگترین بندر در نیم کره جنوبی است. این شهر بالاترین سرانه قایق‌های بادبانی در جهان را داراست و یکی از امن‌ترین شهرهای جهان است. جمعیت آوکلند با احتساب حومه بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر است. جمعیت مرکز شهر آوکلند خود به تنهایی قریب به چهارصد و پنجاه هزار نفر است.
آکلند را به علت وجود سواحل زیبا و متعاقباً حضور زیاد قایق‌های کوچک و بزرگ، سرزمین بادبان‌ها نیز می‌نامند. آکلند شاید از معدود نقاط جهان باشد که بتوان در قایق خود نشست و سواحل زیبا، صخره‌های بلند و جنگل‌های انبوه را یک جا نظاره کرد و در پس این طبیعت، شهری توسعه یافته را نیز دید.
اوکلند نیوزلند در سال ۱۳۵۰ بعد از میلاد مسیح به دلیل حاصلخیز بودن توسط قبیله مائوری ساخته شد، بعد از ورود اروپایی ها، جنگ هایی در این منطقه درگرفت و بسیاری از آثار تاریخی و سنت‌های فرهنگی این منطقه برای همیشه از بین رفت. امروزه آکلند با جمعیتی نزدیک به یک و نیم میلیون نفر تقریباً یک سوم جمعیت نیوزلند را در خود جای داده است و به همین علت است که یکی از نام‌های آکلند ابرشهر است.
اوکلند نیوزلند دارای اب و هوای معتدل و بسیار خوبی میباشد این شهر دارای آب و هوای اقیانوسی است. بیشترین درجه هوا در تابستان ۲۴ درجه و در زمستان ۷ درجه می‌باشد. میانگین بارش در این شهر سالیانه ۱۲۴۰ میلی متر می‌باشد. پربارش‌ترین ماه سال ژوئیه با ۱۴۶ میلی متر و کم‌بارش‌ترین ماه سال فوریه با ۶۵ میلی‌متر است.
بهترین زمان برای بازدید از آکلند آوریل و اکتبر است. در این زمان دمای هوا بسیار خوب و معتدل است و به گردشگران فرصت لذت بردن از مناظر طبیعی را می‌دهد. در فصل توریستی آکلند که از نوامبر تا مارس ادامه دارد، تعداد بازدیدکنندگان بسیار زیاد و قیمت هتل‌ها نیز بالا است. بین ماه‌های می‌تا سپتامبر هم تعداد گردشگران و دمای هوا کم می‌شود. البته در این بازه زمانی قیمت هتل‌ها بسیار مناسب است. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که فصل‌ها در نیوزلند مخالف فصل‌های ما در ایران است. به عنوان مثال تابستان در ایران مصادف با زمستان در نیوزلند است.
بهشت نیوزلند
بهشت نیوزلند
بهشت نیوزلند
بهشت نیوزلند
بهشت نیوزلند

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم