درباره من

مطالب من

افتتاح فروشگاهی با پسماند خوراکی‌ها

هر ساله یک سوم موادغذایی تولیده شده در جهان به عنوان پس‌مانده دور ریخته می‌شوند و این موضوع در جوامع مختلف واقعا به یک معضل بزرگ تبدیل شده است که در پی مقابله با این مشکل یک فروشنده خلاق، اولین فروشگاهی که اجناس آن از پسمانده غذا‌ها و خوراکی‌ها تامین می‌شود را در آلمان افتتاح کرد، که این اقدام می‌تواند ... ادامه مطلب
افتتاح فروشگاهی با پسماند خوراکی‌ها

آتشگاه باکو

آتشگاه باکو ساختمانی قلعه مانند در منطقه سوراخانی شهر باکو جمهوری آذربایجان می‌باشد.
این محل از مجتمع پنجگانه‌ای تشکیل می‌شود که دارای یک حیاط است که توسط خانه‌های روحانیان زرتشتی محاصره شده‌است. در وسط حیاط محرابی وجود دارد که در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ بنا شده‌است. این محل در سال ۱۸۸۳ هنگامی که تاسیسات ... ادامه مطلب
آتشگاه باکو

معبد وانسانگ

معبد وانسانگ وارارام ، یکی از مهمترین معابد پاتایا می‌باشد که از بهترین دیدنی‌های پاتایا است و ساختمانی مدرن دارد.
این معبد مدرن که از بهترین جاذبه‌های گردشگری تایلند به شمار می‌رود، در 12 کیلومتری جنوب پاتایا قرار دارد و تنها 3 کیلومتر با باغ استوایی نانگ نوچ پاتایا فاصله دارد و همچنین نزدیک به کوه بودا است.
معماری این معبد مدرن یانسانگ وارارام در پاتایا، الهام گرفته از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است و مرکزی برای مدیتیشن نیز می‌باشد. این معبد یانسانگ وارارام پاتایا قیمت ورودی مناسبی برخوردار است و بازدیدکنندگان و گردشگران در این معبد مدرن و جالب، باید شانه هایشان پوشیده باشد و دامن یا شلوار بلند بر تن داشته باشند.
در کنار این معبد یانسانگ وارارام پاتایا تایلند که از بهترین دیدنیهای کشور تایلند می‌باشد، یک موزه چینی با نام (Wihan Sian)، قراردارد که این موزه ، شامل آثار هنری با ارزش و آنتیک کشور چین می‌شود.
... ادامه مطلب
معبد وانسانگ

سوشی ۱۰۰ دلاری با یک لایه از ورقه طلا

ژاپنی‌ها هر سال روز سوم فوریه را جشن می‌گیرند که به آن سیتسوبون (Setsubun) گفته می‌شود. این یک سنت قدیمی است و خانواده‌ها برای دور کردن نیروهای شیطانی از خانه و دعوت خوشبختی به زندگی خود، مراسم ویژه ای را به جا می‌آورند.
البته این رسم تا حد زیادی از بین رفته و فقط سنت خوردن رول بزرگ سوشی، موسوم به ... ادامه مطلب
سوشی ۱۰۰ دلاری با یک لایه از ورقه طلا

دروازه صلح آسمانی

تیان آن مِن، بزرگترین میدان جهان و نماد پکن می‌باشد. مدت هزار سال میدان تیان آن مِن محل برگزاری مراسم باشکوه سلسله‌های فئودال حاکم بر چین بوده است تا آنکه در سال 1959 به مناسبت برگزاری جشن‌های دهمین سالگرد جمهوری خلق چین، با تغییرات اساسی و گسترش آن از شرق و غرب و ایجاد موزه تاریخ انقلاب و غیره، به روی ... ادامه مطلب
دروازه صلح آسمانی

تصاویر بدون ویرایش از چشم اندازهای طبیعی

طبیعت اطراف ما بسیار متنوع ، گوناگون و شگفت انگیز است ، ناهمواری‌ها ، شرایط اقلیمی ، گیاهان و جانوران آن ، که به تعبیری جغرافیای طبیعی و زیستی را شامل می‌شوند کنار یکدیگر مجموعه ای را تشکیل داده اند که می‌توان با دیدن آن لذت بخش‌ترین لحظات زندگی را تجربه کرد .
وجود کوه‌های بلندی که همیشه پوشیده از برف است تا جلگه‌های گرمسیری از یک سو و جنگل‌های مرطوب تا بیابان‌های خشک از سوی دیگر مجموعه ای از زیبا‌ترین چشم انداز‌ها را در این جهان پدید آورده است. جلوه‌های طبیعی این کره خاکی آن چنان متنوع است که از اروپای سبز گرفته تا آسیا و آفریقای خشک سرشار از زیبایی است. این عناصر در کنار گونه‌های جانوری و گیاهی قابلیت‌ها و ویژگی‌های طبیعت را دوچندان کرده است. صدای طبیعت همچون آهنگ دلنواز روح ما را تازه می‌کند و به ما زندگی دوباره می‌بخشد .صدای شرشر آب صدای جیک جیک گنجشگ‌ها و صدها صدای دیگر که از آن لذت می‌بریم. سر سبزی و زیبایی کوه و دشت تا دریا و غروب و خورشید و بسیاری از چیز‌های دیگر که زبان قادر به گفتن آن نیست.
در عصر حاضر وجود دستگاه هایی مثل دوربین این امکان را فراهم کرده است تا بتوان زیباترین چشم انداز‌ها را حتی از دور‌ترین نقاط تماشا کرد و لذت برد. ... ادامه مطلب
تصاویر بدون ویرایش از چشم اندازهای طبیعی

هتلی مجلل در آفریقای جنوبی

مجتمع تفریحی سان سیتی از تفریحگاههایی است که چهار هتل را در خود قرار داده است که یکی از آن‌ها هتل پالاس آو دی لاست سیتی است. اولین هتل این مجموعه هتل سان سیتی بود که در جولای ۱۹۷۸ با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیون راند در این محل ساخته شد. این مجتمع تفریحی بر روی تپه‌های پیلانسبرگ قرار دارد که این تپه‌ها ... ادامه مطلب
هتلی مجلل در آفریقای جنوبی

معروفترین ارتفاعات سنگی آلمان

جنگل سیاه یا شوارتزوالد معروفترین ارتفاعات سنگی آلمان، یک رشته کوه جنگلی واقع در جنوب غربی آلمان در ایالت بادن -وورتمبرگ است. جنگلی که در قلب اروپا آرامیده و با رنگ سبز، درختان کهن، کوه‌های بزرگش ما را مجذوب خود خواهد کرد.
نام جنگل سیاه به خاطر رنگ سبز تیره‌ی درختان و چشم اندازهای تیره ای است که از رویش درختان کاج فراوان و پوشش گیاهی بلند این جنگل در این منطقه گرفته شده است.
جنگل سیاه متراکم‌ترین جنگل اروپا به حساب می‌آید و از حیث زیبایی بی رقیب است . به دلیل رنگ سبز تیره داخل آن تیره و تاریک است؛ گاهی ترسناک و گاهی زیبا است .درختان کاج بی شماری در این منطقه وجود دارند و در نهایت زیبایی در کنار هم به صف ایستاده اند .
شهرهای فرایبورگ و بادن بادن از نقاط پربازدید گردشگری در غرب جنگل سیاه است . محدوده جنگل سیاه از سوی جنوب غربی، دره راین است و از شمال به کراچگایو منتهی می‌شود و به پایان می‌رسد . بلندترین قله این منطقه قله فلدبرگ با ارتفاع ۱۴۹۳ متر است. در این جنگل علاوه بر بیشه‌های سرسبز چراگاه‌های کوهستانی، نهرهای جاری، و آبشارهای خروشان، خانه‌های کشاورزی چوبی و پیاده راه‌های خاکی نیز وجود دارند.
در هر قسمت از این جنگل می‌توان رودخانه‌ها و دریاچه‌های زیبا را دید، رودخانه ای خروشان و پر جنب و جوش که راه خود را از میان درختان پیدا می‌کند و به دریاچه‌های جنگل سیاه می‌ریزند. بسیاری از دریاچه‌ها در دوران یخچالی بوجود آمده اند و ادامه‌ی حیات آنها با رودخانه هایی است که در پیچ و خم جنگل راهشان را به سوی دریاچه‌ها پیدا می‌کنند . زیباترین دریاچه تیتیسه است و کهن‌ترین موملسی و بزرگترین آن فلدسه می‌باشد .از این دریاچه‌ها برای تولید انرژی و همین طور تامین آب شیرین استفاده می‌شود .
میراث معماری متمایز این منطقه در همه جا به چشم می‌خورد اما یکی از بهترین موزه‌ها موزه‌ی رو باز مرکزی است، جایی که تکنیک‌های سنتی کشاورزی نیز به نمایش گذاشته شده اند؛ موزه ای روباز به نام مزرعه قاضی زندگی کشاورزان منطقه در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی را به نمایش گذاشته است. این موزه‌ها به چندین بخش تقسیم می‌شوند و هرکدام موضوعات خاصی از فرهنگ تا صنایع دستی را در خود جای داده اند .
اگر بخواهید کنجکاوی‌های خود درباره ساعت‌های کوکو و دیگر انواع ساعت‌های جنگلی سیاه برطرف کنید به موزه ملی ساعت بروید. موزه ساعت آلمان در منطقه فورت وانگن واقع در منطقه جنگل سیاه، تاریخ ساعت سازی را نشان می‌دهد. ... ادامه مطلب
معروفترین ارتفاعات سنگی آلمان

جبل اخضر

(جبل اخضر) را می‌توان با عنوان کوه سبز ترجمه کرد. این بخش قسمتی از کوه‌های ال هاجر است. انتظار نداشته باشید کوه‌های سنتی را در این ناحیه مشاهده کنید. ناحیه Jebel Akhdar عمدتا سنگ آهک است و در برگیرنده نقاط بلندی است که در کل کشور عمان بی نظیر است. اگرچه این ناحیه با جنگل‌های سرسبز پوشانده نشده است اما ... ادامه مطلب
جبل اخضر

عروس شهرهای عربی

شهرستان مسقط پایتخت کشور پادشاهی عمان و یکی از شهرستانهای استان مسقط این کشور است.
چنانچه بخواهید یک شهر زیبای عربی را بینید بی تردید “مسقط” پایتخت عمان را نباید از قلم انداخت. شهری نظام مند و سامان یافته با خانه‌هایی کوتاه قامت و به رنگ سفید که از فضای اقلیمی‌منطقه بهره فراوان برده است. گویا در این شهر همه چیز را همین حالا از کاغذ کادو باز کرده اند. در منطقه ای از مسقط تمامی‌وزارت خانه‌ها در یک ردیف متمرکزند. مکان‌ها و ساختمان‌ها بوی تازگی می‌دهد.عمانی‌‌ها مردمان فروتنی هستند که گویا رنگ سپید را بسیار دوست دارند. عموماً لباس‌‌های سپید و بلند به تن و دستاری بر سر دارند. زنان شهر عمدتاً روبنده بر چهره دارند. برخی از مردان “کوما” یا کلاه هایی بر سر می‌گذارند که از زنگبار آمده است. سیمای مسقط نشان از آن دارد که مدیران شهری به زیبایی و آراستگی بهای زیادی می‌دهند.در یک برخورد اجمالی می‌توان گفت که مردم عمان بسیار متواضع بوده و خیره شدن کودکان، زنان و مردان به گردشگران در این کشور امری عادی است و نشان از رفتار صمیمانه و توجه شان به خارجی ها دارد.اما ویژگی بارز شهر مسقط اقلیم کوهستانی آن است که در جای جای شهر خودش را نشان می‌دهد. بیش‌تر بخش های کشور عمان را رشته‌کوه‌‌های بزرگ پوشانده است که در دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس کم تر می‌‌توان مشاهده کرد.در عین حال در این سرزمین زمین‌‌های حاصل‌خیز هم در نواحی جنوب شرقی و هم در مناطقی شبه استوایی مانند صحرای ربع الخالی دیده می‌شوند. عمان کشوری است که باستان شناسان رگه هایی از قدمت کهن نیز در آن یافته اند. علاوه بر سیمای نیلگون خلیج عمان، سر برآوردن جوجه لاک پشت های منقاردار Hawksbill از تخم در زیر شن‌‌های صاف ساحل که دل به امواج ملایم اقیانوس می‌سپارند نیز بسیار دیدنی است.غذاهای عمانی با طبع ایرانی‌ها سازگار است. این غذاها عموماً عربی، لبنانی، ترکی و هندی هستند اما عمانی‌ها بر این نکته هستند که غذاهای آن‌ها با غذاهای عربی تفاوت دارد و با غذاهایی که از گذشته در سراسر شبه جزیره درست می‌شده هم فرق دارد. در سفر به عمان از غذاهای دل چسب دریایی غافل نباشید. خرمای عمان هم در جهان مشهور است که در بسیاری از مناطق در دسترس است.البته غذاهای فست فود چون کی اف سی، مک دونالد و برگرکینگ نیز به راحتی در شهرهای بزرگ مانند مسقط و سلاله یافت می‌شود. ... ادامه مطلب
عروس شهرهای عربی

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم