درباره من

مطالب من

کوه‌های شگفت انگیزی که با آب درست شده اند

امواج آب رودخانه زرد در تائی یوان موجب شده نقش‌های برجسته‌ای بر روی صخره‌ها شکل بگیرد که بسیار دیدنی و جذاب است.
تمام صخره‌هایی که در امتداد این رود قرار دارند، به نقوش و برجستگی‌های زیبایی در آمده‌اند که دیدن آنها برای گردشگران جالب است و آنها استقبال خوبی از این پدیده طبیعی کرده‌اند.
بخش وسیعی از دیوار بزرگ چین در شمال استان شانشی که مرکز آن تائی یوان است قرار دارد. رود زرد دومین رود بلند چین پس از یانگ تسه و ششمین رود بلند جهان با 5464 کیلومتر درازاست. این رود با سرچشمه گرفتن از کوههای بایانهار در استان چینگ‌های در غرب چین از نه استان می‌گذرد تا در دریای بوهای به پایان مسیر خود برسد.
رود زرد را گهواره تمدن چین خوانده‌اند؛ چرا که حوزه آب‌خیز آن زادگاه تمدن شمال چین و غنی‌ترین منطقه چین در اوایل تاریخ این کشور بوده است. اما طغیان‌های گاه و بی‌گاه و ویرانگر رود زرد که ناشی از بالا آمدن بستر رودخانه در مسیر پایینی آن است، به این رود لقب مصیبت چین را داده است. ... ادامه مطلب
کوه‌های شگفت انگیزی که با آب درست شده اند

مرغ‌های بسیار عجیب با گوشت‌های سیاه

مرغ یکی از مهمترین طیوری است که بسیاری از مردم دنیا از آن استفاده می‌کنند و در همه جای دنیا نیز به یک شکل وجود دارند. مرغ‌ها از جمله حیوانات سفید گوشت حساب می‌شوند اما استثناهای نیز میان آن‌ها وجود دارد.
مردم آسیا و مخصوصا شرق این قاره از جمله افرادی هستند که چیزهای عجیبی میخورند و البته علاقه بسیاری ... ادامه مطلب
مرغ‌های بسیار عجیب با گوشت‌های سیاه

پربیننده‌ترین جاذبه توریستی پرو

ماچو پیچو یا ماچو پیکچو شهری با دیوارهای سنگی جلا داده شده که مطابق با معماری کلاسیک اینکاها ساخته شده است.
امپراتوری اینکا، یک امپراتوری از مردم بومی در آمریکای جنوبی بود. این امپراتوری در بیشترین پهناوری خود، کشورهای امروز یپرو، اکوادور، بولیوی، و بخش‌هایی از آرژانتین، شیلی و کلمبیا را در برمی‌گرفت. ... ادامه مطلب
پربیننده‌ترین جاذبه توریستی پرو

یادگار مغول‌ها در کشمیر

مسجد «ملا آخوند» از جمله بناهای تاریخی کشمیر از زمان امپراطوری مغول است که سال‌ها محل آموزش قرآن در این منطقه بوده است.
«ملا آخوند شاه بدخشی» از علمای دوره مغول و استاد «دارا شیکوه» پسر «شاه جهان» امپراطور مغول بود.
شیکوه نیز که علاقه زیادی به آموزه‌های اسلامی داشت این بنا را با هدف آموزش قرآن ... ادامه مطلب
یادگار مغول‌ها در کشمیر

باغ نورانی ناباناساتو

اگر قصد سفر به ژاپن را دارید ، بازدید این اثر جالب و کم نظیر را از دست ندهید این اثر در باغ ناباناساتو در جزیره ناگاشیما در ژاپن ساخته شده است. در شب تمامی این باغ توسط میلیونها چراغ LED روشن شده و چهره ای بسیار جالب و دیدنی ایجاد میکند. رنگ‌های روشن و شاد باعث میشود که روحیه شما بعد از بازدید از این ... ادامه مطلب
باغ نورانی ناباناساتو

میمونی که به سیبیل هایش مینازد!

این میمون جالب و دیدنی که با نام علمی Emperor Tamarin Monkey شناخته می‌شود در شرق پرو،شمال بولیوی و جنوب غربی آمازون زندگی می‌کند. خصیصه‌ی بارز این پستاندار سبیل‌های سفید رنگ و بسیار بلندش است. رنگ این میمون خاکستری است و لکه هایی در قسمت قفسه‌ی سینه اش دیده می‌شود. غذای این حیوان میوه و حشره است. ... ادامه مطلب
میمونی که به سیبیل هایش مینازد!

شمالی‌ترین سکونت گاه روی زمین

حدود هشت کیلومتری قطب شمال، مردم «آلرت» در گوشه شمال شرقی جزیره الزمیر در کانادا، شمالی‌ترین سکونتگاه دائمی روی زمین را تشکیل داده اند. نزدیکترین جا به این نقطه که مردم در آن زندگی می‌کنند در 540 کیلومتری جنوب آن در گرینلند است در حالی که نزدیک‌ترین شهر کانادایی حدود 2000 کیلومتر دورتر است.
این مکان ... ادامه مطلب
شمالی‌ترین سکونت گاه روی زمین

از محله «عودلاجان» تهران چه می‌دانید؟

عودلاجان یا اودلاجان از محله‌های قدیمی شهر تهران است که از غرب به خیابان ناصرخسرو، از شرق به ری، از شمال به امیر کبیر و از جنوب به ۱۵ خرداد محدود است و سه محله اصلی امامزاده یحیی، پامنار و ناصرخسرو را در بر می‌گیرد که از نظر تاریخی، به دلیل وجود بناهای تاریخی متعدد، بسیار غنی است.
این محله واقع در ... ادامه مطلب
از محله «عودلاجان» تهران چه می‌دانید؟

هومان مهدوی

هومان مهدوی شنبه 16 بهمن 95 - 14:17

بسیار عالی.
فقط عکس دوم خانه قوام السلطنه است که در محله 30 تیر قرار دارد. خانه قوام الدوله (پدر قوام) در محله عودلاجان و در اختیار انجمن ایکوموس ایران است.

دیزنی لند توکیو

این تِم پارک در سال 1983 افتتاح شده و بزرگتر از دیزنی لند اصلی واقع در کالیفرنیا می‌باشد. دیزنی لند توکیو بعد از دو پارک دیزنی در ایالات متحده، پر بازدید کننده‌ترین تِم پارک در دنیاست.
مردم ژاپن در سرتاسر این کشور علاقه وافری به برنامه‌های آیینی و تفریحی خود دارند، که باعث شده تِم پارک دیزنی در گوشه ... ادامه مطلب
دیزنی لند توکیو

معبدی با موش‌های مقدس

تنوع مذهب در هندوستان بسیار فراوان است. در این کشور به غیر ادیانی که در کشورهای دیگر هم وجود دارد، مذهب هایی وجود دارد که در کشورهای دیگر کمتر و یا هرگز وجود ندارد ازجمله در شهر دشونکا.
این شهر در بیابان «تار» یا «تهار» قرار دارد. در کنار خط آهنی که از این شهر عبور می کند معبد کوچکی وجود دارد که وقف الهه محبوب مردم راجستان به نام کارنا میتی شده است.
در این معبد ۲۰ هزار موش مقدس زندگی می‌کنند که به آن‌ها کَبَس (Kabbas) گفته می‌شود. دو افسانه درباره این موش‌ها وجود دارد: یک داستان می‌گوید تمام فرزندان این الهه به‌صورت موش زاده شدند و یک داستان می‌گوید این موش‌ها سربازان این معبدند. ... ادامه مطلب
معبدی با موش‌های مقدس

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم