درباره من

مطالب من

سفری جذاب به روستای چوبی در دل کوهستان

در 35 کیلومتری جنوب شهر شفت روستایی به چشم میخورد که که اگر چه «امامزاده ابراهیم» نام داره اما بیشتر به «شازده ابراهیم» یا «شاهزاده ابراهیم» معروفه.روستایی که خانه‌های چوبی اش پذیرای میهمانان و گردشگران در منطقه ای ییلاقی و زیباست.
روستایی با خانه‌های چوبی:
یکی از مهمترین شاخصه‌های این روستا (شاید هم مهمترین!) ساخته شدن اغلب خانه‌های آن از چوبه .بعضی از خانه‌ها قدمتی چند ده ساله داره و برخی هم جدیدا ساخته شده.خانه‌های قدیمی عمدتا از چوب ساخته شده و فاقد درب و پنجره هستند. معماری خانه‌ها به شکلی است که از طرفین باز بوده و بعضا توسط پارچه و یا گونی و یا توسط مسافران پوشیده میشود.
این خصوصیت شعاع وسیع دید برای مشاهده مناظر اطراف و همچنین شنیده شدن صدای رودخانه را برای اهالی به ارمغان می‌آورد.در برخی خانه‌های جدید دیگر اثری از چوب نیست و در بعضی هم اسکلت خانه بتنی و سایر اجزا چوبی ساخته میشود.
راه رفتن در خانه‌های چوبی روستا و شنیدن صدای به هم ساییده شدن چوب‌ها و ستون‌ها خیلی زیباست.در و دیوار این خانه‌ها هم مملو از یادگاری‌ها و آثاری است که از مسافران آن به جا مانده.
مسیر دسترسی :
شهر شفت در فاصله یک ساعت از شهر رشت قرار گرفته،برای رسیدن به شاهزاده ابراهیم از شهر شفت به سمت جنوب حرکت کرده و پس از رسیدن به چهار راه احمدسرگوراب مسیر سمت چپ را تا «چوبر» ادامه میدهیم.(این شهر را با «چوبر» تالش اشتباه نگیرید)
با ادامه مسیر به سمت جنوب یک راه فرعی سمت راست از جاده منشعب میشود که با تابلو «امامزاده اسحاق» مشخص شده،مسیر سمت راست پس از 15 کیلومتر به امامزاده اسحاق و مسیر مستقیم پس از 20 کیلومتر و عبور از جنگل‌های زیبا و سر سبز گیلان به روستای شاهزاده ابراهیم میرسید.
فاصله این منطقه از تهران حدود 360 کیلومتر و از شهر شفت 35 کیلومتر است. چنانچه از تهران مستقیما قصد سفر به شاهزاده ابراهیم را دارید نیازی به گذشتن از شهر رشت نیست،در آزادراه قزوین-رشت بعد از امامزاده هاشم بعد از پلیس راه بلافاصله وارد جاده فومن شده و از این مسیر راهی شفت شوید.

... ادامه مطلب
سفری جذاب به روستای چوبی در دل کوهستان

پرنده بهشتی قرقاول

قرقاول Ring-necked Pheasant از جمله گونه‌هایی است که در فهرست پرندگان در معرض خطر انقراض قرار گرفته است. قرقاول ایرانی از جمله گونه‌های منحصر به فرد جهان است که در فهرست گونه‌های در معرض تهدید جهان قرار گرفته است. این پرنده، یک گونه و چهار زیرگونه در ایران دارد و زیرگونه تالشی آن که محلی‌ها آن را تورنگ ... ادامه مطلب
پرنده بهشتی قرقاول

واویشته بَج

نام محلی : واویشته برنج، وابیشته برنج
نام فارسی : برنج سرخ کرده، برنج بو داده
.
برنج سرخ کرده یا به اصطلاح گیلک‌ها واویشته بَج یا واویشته برنج (وابیشته برنج) از تنقلات مرسوم گیلان است که به صورت سنتی زنان گیلانی در خانه درست میکنند. کمتر گیلکی میتوان یافت که واویشته بج را دوست نداشته باشد. ... ادامه مطلب
واویشته بَج

خاش کدو

نام محلی : خاش کویی ، خاش کدو
نام فارسی : کدو رشتی ، کدو حلوایی
خاش کویی (کدو رشتی) نوعی کدوی محلی است که در شمال کشور به وفور کاشته و پرورش داده میشود. این محصول را میتوانید از اکثر شهرهای استان گیلان بخصوص آستانه اشرفیه خریداری نمایید.
.
علت نامگذاری این کدو را می‌توان به دو دلیل دانست، ... ادامه مطلب
خاش کدو

دل دکونه و ماهی سرخ شده

روش تهیه‌ی دل دکونه:
مواد داخل بادمجان و گوجه شامل 1عدد پیاز متوسط رنده شده،گردوی ساییده شده،اقاشق رب انار ترش و مقداری سبزیجات معطر شامل نعناع،جعفری،چوچاق و کوت کوتو هستش.
تمام این مواد رو میکس میکنیم و کنار میگذاریم.
برای بادمجان:
بادمجان‌های متوسط رو از وسط یک برش میزنیم و سرخ میکنیم،بعد ... ادامه مطلب
دل دکونه و ماهی سرخ شده

پناهگاه حیات وحش لوندویل با طبیعتی بهشت آسا

پناهگاه حیات وحش لوندویل بین 19/38 تا 28/38عرض شمالی و 52/48 تا 54/48طول شرقی و در استان گیلان ودر ما بین بخش لوندویل و بخش مرکزی شهرستان آستارا واقع شده است. مساحت آن در حدود ۱۰۲۶ هکتار می‌باشد.
پستانداران : سمورآبی , گورکن , فوک دریای خزر و شغال .
پرندگان: قوی گنگ ,‌قوی فریادکش,‌فیلوش,‌اردک ... ادامه مطلب
پناهگاه حیات وحش لوندویل با طبیعتی بهشت آسا

پناهگاه حیات وحش لوندویل در حاشیه شهرستان استارا، گیلان

پناهگاه حیات وحش لوندویل در استان گیلان ودر حوزه شهرستان آستارا واقع شده است. این منطقه نمونه منحصر به فرد از باقیمانده جنگلهای جلگه‌ای هیرکانی است. حدود 3/1 منطقه از برکه، آببندان و تالابهای مشجر تشکیل شده است .این پناهگاه شامل زیستگاه‌های متنوع آبی و خشکی برای جانوران است .125 گونه جانوری در منطقه شناسایی شده است که مهمترین آنها عبارتند از روباه معمولی ،گراز،سمورآبی ،سیاه کاکل،پری شاه رخ و درن فک؛ قوی فریاد کش؛ انواع اردک؛ حواصیل؛ گیلانشاه خالدار و درنا نام برد.

... ادامه مطلب
پناهگاه حیات وحش لوندویل در حاشیه شهرستان استارا، گیلان

بلوردکان املش

یکی از جاذبه‌های طبیعی اطراف املش روستای بلوردکانه، که از توابع دهستان لات لیل، بخش اتاقور شهرستان لنگرود بوده و در ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهر املش واقع شده . دارای طبیعتی جنگلی و با چشم اندازی غیر قابل وصف بوده و رودخانه زیبایی هم از دل آن عبور می‌کنه. بر روی رودخانه پل قدیمی وجود داره که بر سر یکی از ... ادامه مطلب
بلوردکان املش

دهکده « اُلَسَبِلَنگا» یا اولسبلنگاه

ماسال اولبسنگاه 10 آبان 94 دامنه‌های کوه هوا آروم ارتفاعات همراه با برف
دهکده « اُلَسَبِلَنگا» یا اولسبلنگاه در ماسال گیلان یکی از دیدنی‌ترین ییلاقات این دیاره که در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب این شهرستان و در ارتفاعات کوه‌های تالش قرار داره.
اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنای درخت ممرز بر روی ارتفاع بلنده (جایگاه بلندی ست که درخت ممرز می‌روید)
اینجا ییلاقی ست خوش منظره، با پوشش مرتعی و تابستان نشین در ارتفاع ۱۴۸۹ متر از سطح دریای آزاد. این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه‌های موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده. ساکنان این منطقه از شهروندان ماسال هستن که برای استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می‌کنن. هتل و مسافرپذیر ییلاقی زیبایی داره و گردشگرا و مسافرین زیادی و به سمت خودش جذب کرده ...
اولسبلنگاه را باید از نزدیک دید و از طبیعت و طراوتش لذت برد ... ... ادامه مطلب
دهکده « اُلَسَبِلَنگا» یا اولسبلنگاه

پرواز با پاراگلایدر

از تفریحات زیبا و پر از هیجان پرواز با پارگلایدر می‌باشد که بیشتر در شرق مازندران میسر است.
مان برگزاری پروازهای تفریحی : همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر پروازهای تفریحی دونفره با پاراگلایدر
زیباترین خاطره‌ی زندگیتان را برایتان رقم خواهیم زد
بدون نیاز به آموزش و کمتر از 2 دقیقه آماده‌ی پرواز خواهید شد
هزینه‌ی پروازتفریحی :
1.500.000ریال
هزینه‌ی فیلمبرداری:
200.000ریال
هزینه‌ی رزرو :
400.000 ... ادامه مطلب
پرواز با پاراگلایدر

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم