درباره من

مطالب من

ونی که جنگل شد!

«دن رولینگ» یک هنرمند خودآموخته بریتانیایی است که با ابزارهای بازیافتی و تحهیزات کشاورزی و اسکیت‌های دورریخته شده و هرچیز دیگری که پیدا کند کار می‌کند و آن‌ها را به مجسمه هایی از درختان و گیاهان زیبا تبدیل می‌کند که با طبیعت در می‌آمیزد. او با ابزارهای متنوعی از جمله ورق ها، خرد کننده ها، چاقو‌ها و ماشین ... ادامه مطلب
ونی که جنگل شد!

اولین پارک ملی آمریکا

یلواستون (Yellow stone) نه تنها اولین پارک ملی آمریکا بلکه اولین و خاص‌ترین پارک ملی جهان است. این پارک بر روی زمین‌های آتش فشانی قرار دارد و دارای ویژگی‌های زمین گرمایی می‌باشد که یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های آن، حوضچه چشمه آب گرم وست تامب (west Thumb) است.
این حوضچه آب گرم در کناره‌های ساحل دریاچه ... ادامه مطلب
اولین پارک ملی آمریکا

پناهگاه بزرگترین پروانه‌های جهان

"بولیوی" کشوری در میانه آمریکای جنوبی که از شمال و شرق با برزیل مرز دارد ،از جنوب شرقی با پاراگوئه ،از جنوب با آرژانتین ،از جنوب غربی با شیلی و همچنین از شمال غربی با پرو همسایه است. با اینکه زبان رسمی این کشور اسپانیایی ،آیمارا و کیچوا هستند اما 30 زبان دیگر نیز استفاده می‌شوند.
"لاپاز"-پایتخت- مرتفع‌ترین پایتخت جهان محسوب می‌شود.
بولیوی ،پناهگاه بزرگترین پروانه‌های جهان است.
معروفترین جاده‌های مرگ در بولیوی هستند.
"سالاردو ییونی" به عنوان بزرگترین کویر نمک دنیا مهم‌ترین جاذبه توریستی این سرزمین با حداقل یک میلیون نفر بازدیدکننده در سال است.
دیگر جاذبه این کشور محصور در خشکی،زندان "سان پدرو" است که زندانیان می‌توانند در آن کار کنند ،درآمد داشته باشند "،خرید و فروش و دیدار با خانواده هم به راحتی انجام می‌شود.
"دانوتا استاروارز" در سفر به این سرزمین و عکاسی آن می‌گوید: "بولیوی جواهراتی را در خود پنهان کرده که تنها کنجکاوان و ماجراجویان قادر به دیدن آنها هستند." ... ادامه مطلب
پناهگاه بزرگترین پروانه‌های جهان

چرا رنگ فلامینگوها از خاکستری به صورتی تبدیل می‌شود؟

فلامینگوها با رنگ صورتی و یا مایل به نارنجی خود از سایر پرندگان متمایز می‌شوند. اما آیا می‌دانستید که این رنگ اصلی فلامینگوها نیست. پر جوجه‌های فلامینگو خاکستری رنگ است، پس چرا رنگ فلامینگوها صورتی می‌شود و این رنگ از کجا می‌آید؟
رنگ صورتی فلامینگو به خاطر نظام "غذایی گزینشی" او شکل می‌گیرد. فلامینگوها ... ادامه مطلب
چرا رنگ فلامینگوها از خاکستری به صورتی تبدیل می‌شود؟

خانه‌ای که مثل گُل آفتابگردان به طرف نور می‌چرخد

مهندسان اسپانیایی خانه‌ای هوشمند ساخته‌اند که با چرخش حول یک محور 360 درجه دائما رو به آفتاب قرار می‌گیرد.
دو مهندس اسپانیایی به نام‌های برتراند کویه و خوزه کارلوس مویا، خانه‌ای دایره‌ای شکل ساخته‌اند که خود را با زاویه تابش خورشید هماهنگ کرده و دائما در معرض نور قرار می‌گیرد. سامانه‌های هوشمند این ... ادامه مطلب
خانه‌ای که مثل گُل آفتابگردان به طرف نور می‌چرخد

روستایی از جنس رنگین کمان

شاید تا چندین سال پیش، Kampung Pelangi در اندونزی مکان مورد علاقه‌ی گردشگران و توریست‌ها نبود اما بعد از اینکه تبدیل به منطقه ای از جنس رنگین کمان شد، همه چیز تغییر کرد و حالا سیل گردشگر است که به این روستا می‌رود. دولت محلی اندونزی، ۳۰۰ میلیون روپیه را صرف رنگ آمیزی خانه‌های این شهر کرده است.
در ... ادامه مطلب
روستایی از جنس رنگین کمان

تالاب بین المللی خورآذینی

تالاب بین المللی خورآذینی یکی از چهار تالاب بین المللی هرمزگان بوده و به دلیل وجود رویشگاه جنگل حرا و چندل به عنوان یکی از تالابهای منحصر به فرد کشور شناخته می‌شود. این رویشگاه جنگلی به لحاظ تنوع اکولوژی و موقعیت جغرافیایی خاص، زیستگاه ارزشمند گونه‌های جانوری و گیاهی بوده و یکی از نواحی مهم زمستان گذرانی ... ادامه مطلب
تالاب بین المللی خورآذینی

هتل وُو

هتل و استراحتگاه وُو بدروم (WOW Bodrum Resort) در ساحل گومبت (Gümbet) شهر بدروم که به داشتن زندگی پر جنب و جوش شبانه مشهور است، قرار دارد.
این هتل با سرویس‌های فراوان و متنوع، دارای 496 اتاق در تیپ‌های استاندارد و خانوادگی است که همگی آنها دارای بالکن و یا تراس هستند.
از جمله امکانات اتاق‌ها ... ادامه مطلب
هتل وُو

درختانی که بمباران اتمی هیروشیما نیز آن‌ها را به زانو درنیاورد

بعد از بمباران اتمی شهر هیروشیما در ۶ آگوست سال ۱۹۴۵ با توجه به مناظر طبیعی ویران شده، خاک سوخته و تشعشعات هسته ای گسترده، دکتر هارولد جیکوبسن از محققان پروژه‌ی منهتن (پروژه‌ی تحقیق بر روی انرژی هسته ای) در مصاحبه با روزنامه‌ی واشنگتن پست اعلام کرد که هیروشیما دیگر سرزمینی لم یزرع خواهد بود و به مدت ۷۵ سال چیزی در این شهر نخواهد رویید. اما طبیعت این پیشگویی را باطل کرد و در بهار سال بعد همه دیدند که جوانه هایی از زیر خاک بیرون می‌آید. این جوانه‌ها برای بازماندگان بمباران اتمی پیام هایی امیدوار کننده داشت و به آن‌ها نیرویی بخشید که بتوانند شهرشان را از نو بسازند.
امروزه بعد از ۶ دهه از بمباران اتمی، این شهر سرسبز و سرزنده و مدرن است. بسیاری از درختانی که بعد از پایان جنگ جهانی دوم در این شهر کاشته شدند از شهرهای دیگر ژاپن یا حتی از کشورهای دیگر به این شهر آورده شده بودند. حتی بسیاری از این درختان که امروزه نیز همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند در زمان بمباران اتمی شهر نیز در همان حوالی بودند. اگر چه بسیاری از آن‌ها در نتیجه امواج ایجاد شده از انفجار بمب اتمی شکسته و به شدت سوختند اما در نهایت زنده مانده و خیلی سریع به درختانی سالم و بارور تبدیل شدند.
بعد از جنگ حدود ۵۵ اصله از این درختان در ۵۵ مکان مختلف و در محوطه ای به شعاع ۲ کیلومتر که انفجار بمب اتمی در آن رخ داده بود تحت مراقبت قرار گرفتند. امروزه به این درختان «درختان بمب اتمی» می‌گویند. هر یک از این درختان در زبان ژاپنی «هیباکو جوموکو» (Hibaku Jumoku) به معنای «درخت زندگی» نامیده می‌شود و این اسم با استفاده از یک پلاک فلزی روی تنه‌ی این درختان نقش بسته است. بر اساس اعلام منابع رسمی در شهر هیروشیما در حدود ۱۷۰ اصله از این درختان و از گونه‌های مختلف وجود دارد که از بمباران اتمی جان سالم به در برده اند.
درختی که در مرکز این محوطه‌ی دایره ای قرار داده شده یک بید مجنون است که با مرکز انفجار بمب اتمی تنها ۳۷۰ متر فاصله داشته و اگر چه درخت اصلی در حین انفجار شکسته و به زمین افتاد اما ریشه‌های آن زنده مانده و سال بعد جوانه‌های آن‌ها از زیر خاک بیرون آمدند. یک درخت بید مجنون دیگر در نزدیکی استادیوم بیسبال شهر و در فاصله‌ی ۴۵۰ متری محل اصابت بمب قرار دارد.
این درختان در مناطق خالی تمامی ساختمان‌های عمومی،مقبره‌ها و مکان‌های یادبود قرار گرفته اند و تحت نظر شهرداری هیروشیما از آن‌ها مراقبت می‌شود. بذرها و دانه‌های این درختان توسط مسئولان محلی و ساکنان شهر در اختیار مردم دیگر مناطق کشور و توریست‌ها قرار گرفته و جوانه‌های این درختان هم اکنون در مناطق بسیاری از جهان به درختانی تنومند تبدیل شده اند.
یکی از دو ستون مقبره‌ی توری (Shrine Torii) توسط بمب اتمی از بین رفت. همچنین انفجار باعث شد که شاخه‌های دو درخت کافور که در محوطه‌ی مقبره قرار داشتند از بین بروند. این درختان بیش از ۵۰۰ سال عمر داشتند. در آن زمان همه‌ی مردم شهر نگران این بودند که این درختان خشک شده و از بین بروند اما این درختان در کمال ناباوری به تدریج از حالت پژمرده خارج شده و امروزه کاملا پوشیده از برگ‌های شاداب هستند. ... ادامه مطلب
درختانی که بمباران اتمی هیروشیما نیز آن‌ها را به زانو درنیاورد

بدلی از ونیز!

Mexcaltitán نام شهر کوچکی است بر روی جزیره ای بسیار کوچک در ایالت نایاریتدر مکزیک. این شهر که از نمای بالا ظاهری بسیار جالب دارد به ونیز مکزیک شهرت یافته است. این شهر کوچک و زیبا فاقد هر نوع اتومبیل است و ساکنین آن با قایق جابجا می‌شوند. در این جزیره یک کلیسا، چند مغازه، سالن بیلیارد، یک موزه و یک دفتر ... ادامه مطلب
بدلی از ونیز!

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم