درباره من

مطالب من

پیست اسکیت روی یخ شهر پدیده مشهد

پیست پاتیناژ پدیده از نظر ابعاد در ایران جز منحصر به فردترین سالنها محسوب می‌شود طراحی و نقشه‌های پیست پاتیناز توسط شرکت هلندی ICE WORD که مجری بزرگترین پیستهای پاتیناژ در جهان است انجام شده است این پیست بزرگترین پیست اسکیت روی یخ در خاورمیانه است
پیست اسکی روی یخ اکولوژیک(مصنوعی) مرکز تعطیلات سرگرمی ... ادامه مطلب
پیست اسکیت روی یخ شهر پدیده مشهد

تهران گردی باغ موزه قصر

• آدرس: خیابان شریعتی،خیابان پلیس،باغ موزه قصر
• زندان قصر؛ از فضایی محبوس تا باغ موزه¬ای مأنوس
• برج‌های دیده بانی باغ موزه قصر، باقیمانده از زندان قصر در گوشه‌های محوطه قرار دارد.
برج جنوب شرقی محوطه دارای تلسکوپ و دوربین دوچشمی برای رصد نجومی و شهری می‌باشد.
زندان قصر بخشی از قصر ... ادامه مطلب
تهران گردی باغ موزه قصر

آبشار کبوتر خوان

آبشار کبوترخوان شمیران-دارآباد در استان تهران واقع است. رودخانه دارآباد، شرقی‌ترین رودی است که از رشته کوه توچال وارد تهران می‌شود. این دره که از لحاظ ساختار طبیعی از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است، در منتهی‌‌الیه شمال شرق تهران قرار دارد و در واقع آخرین دره مشرف به تهران از سمت شمال شرق به حساب می‌آید. همچنین در مقایسه با سایر دره‌های مشرف به تهران مانند سنگون، درکه و دربند از مزایای کوهنوردی بیشتری برخوردار است. این رودخانه از داخل روستای دارآباد عبور کرده و پس از بزرگراه ازگل در جنوب آن در کنار بزرگراه دارآباد (امام علی) به‌صورت سرپوشیده جریان می‌یابد.
دره دارآباد در روزهای پنجشنبه بیشتر مورد مراجعه عموم قرار می‌گیرد و روزهای جمعه نیز استفاده‌کنندگان از این دره بیشتر جوانان هستند. مسیر کوهنوردی این روددره سال گذشته توسط شهرداری تهران بازسازی و مبلمان مناسبی در این مسیر نصب شد. در این مسیر شما می‌توانید از آبشار غلاک، آبشار چال پونه، آبشار چال مگس، آبشار کبوترخوان و آبشار دم‌اسبی و چشمه‌های درازلش، آب حیات و چهون و… و باغچه خلیل هم دیدن کنید.
در ادامه مسیر کوهنوردی دارآباد و پس از گذشتن از آبشار غلاک و کمی بالاتر از محل اردوها، آبشار کبوترخوان بر فراز تخته سنگی بزرگ، شکوه و زیبایی طبیعت را به رخ می‌کشد. این آبشار به ارتفاع تقریبی 15 متر برای مسافران و کوهنوردان جلوه جالبی دارد. در بالای این آبشار و در ادامه دره به آبشارهای کوچک و بزرگ و چشمه‌های زیبای دیگری نیز برمی خورید که هنوز اسمی ندارند! در اواسط فصل بهار می‌توان در این دره زیبا و آرام آثار برف و یخ را نیز تماشا کرد. ... ادامه مطلب
آبشار کبوتر خوان

مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد

مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد، با داشتن 18 کاخ بزرگ و کوچک متعلق به دوره‌های قاجار و پهلوی، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مجموعه موزه‌های ایران و تهران است.
مجموعه‌ی کاخ‌های سعدآباد عبارتند از: کاخ «شهوند» (کاخ موزه‌ی سبز فعلی)، کاخ سفید (کاخ موزه‌ی ملت)، کاخ اختصاصی (موزه‌ی تاریخ طبیعی پیشین که در اکنون در اختیار نهاد ریاست جمهوری است)، دفتر وزیر دربار شاهنشاهی یا کاخ سیاه (موزه‌ی هنرهای زیبا)، کاخ «شمس پهلوی» (موزه‌ی مردم شناسی)، کاخ «اشرف پهلوی» (موزه‌ی ظروف پیشین)، کاخ «ملکه‌ی مادر» (ساختمان جمهور)، کاخ «احمدرضا» (در اختیار نهاد ریاست جمهوری)، کاخ «بهمن پهلوی» پسر «غلامرضا پهلوی» (مرکز آموزش)، کاخ «شهرام» پسر اشرف پهلوی (موزه‌ی نظامی)، کاخ «فریده دیبا» (در اختیار نهاد ریاست جمهوری)، ساختمان محل سکونت «عصمت دولتشاهی» همسر «رضاشاه پهلوی» (موزه‌ی فرشچیان) کاخ‌های قدیم و جدید رضا پهلوی (موزه‌ی بهزاد و دفینه)، کاخ «فرحناز» و «علیرضا» فرزندان محمدرضا شاه پهلوی (موزه‌ی خط و کتابت میرعماد)، کاخ «لیلا» دختر محمدرضا شاه (موزه آبکار) و دفتر رییس تشریفات کاخ (موزه آب).
علاوه بر کاخ‌های یادشده و چندین ساختمان قدیمی دیگر، تاسیسات و امکانات دیگری همچون سالن‌های مرغداری و گاوداری، گلخانه ها، استخرها، چشمه سارها، زمین‌های تنیس و سالن بولینگ، سینما و آمفی تئاتر روباز در این مجموعه ی110 هکتاری وجود دارد.
این مجموعه همچنین دارای 12 قنات که هریک دارای عنوانی خاص است و هشت ورودیه برای عبور و مرور شاه و دربار در این مجموعه تعبیه شده بود.
این کاخ در میدان دربند واقع شده و در تمام ایام هفته به غیر از روزهای دوشنبه و ایام رسمی سوگواری از ساعت 9 صبح قابل بازدید است.
... ادامه مطلب
مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد

از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید

باغ گیاه شناسی ملی ایران یکی از باغ‌های گیاه شناسی ایران است که در نزدیکی تهران، در منطقهٔ چیتگر در محله آزاد شهر قرار دارد. این باغ زیر نظر موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور اداره می‌شود.
باغ گیاه شناسی مکانی است که در آن مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و یا در گلخانه‌ها کشت می‌شوند ... ادامه مطلب
از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید

گورستان ظهیرالدوله

یه گورستان قدیمی و با ارزش تاریخی که اعتبار خودش رو مدیون بزرگان ادب، هنر، سیاست و آزادی‌خواهان معروفه و فقط دو روز پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۴ بعدازظهر برای بازدید اقوام و آشنایان افراد متوفی و عامه مردم بازه. این قبرستان، نزدیک به ۴۰۰ قبر رو در خودش جای داده که اکثر قبرها در حال خراب شدن و فرسایشه. ... ادامه مطلب
گورستان ظهیرالدوله

موزه تماشاگه زمان

تماشاگه زمان (خانه حسین خداداد) موزه و خانه تاریخی مربوط به دوره قاجار است و در تهران، خیابان ولی عصر، خیابان زعفرانیه، نبش خیابان منصور واقع شده و این اثر در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۸۶۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
علاوه بر تهیه بلیط ۲۰۰۰ تومانی (و یا ۱۰۰۰ تومانی) بازدید ... ادامه مطلب
موزه تماشاگه زمان

بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا

شهر قصه،قلب تپنده‌ی هزارویک شهر است،بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا تا شرق اروپا،شهرقصه یک تم پارک است با۴۵رایدو۲۸جاذبه در۷دیار ودرمساحت ۳۸هکتارکه براساس مستر پلان شرکت forrecکاناداطراحی شده ودر دست ساخت می‌باشد.جاذبه‌های شهرقصه براساس تجلی های"خیال ایرانی"درفرهنگ وتمدن وتاریخ ایران زمین ودرعرصه‌های گوناگون ... ادامه مطلب
بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا

بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان

لذت پرش از پل «بیلقان» بر روی رودخانه چالوس و پاندول در ارتفاع 35 متری، بدون شک تجربه‌ای است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت؛ برای دستیابی به این تجربه می‌توانید یکی از بالاترین هیجان‌های ممکن را در بانجی جامپینگ پل بیلقان امتحان کنید.
لحظه پریدن از روی پل، لحظه‌ای است به اندازه همه لحظه‌ها، اما بسیار متفاوت؛ آنقدر سرشار از هیجان که به محض اینکه طول طناب طی می‌شود و کشش طناب را حس می‌کنید، آرامشی خاص به سراغتان می‌آید. پرتاب به سمت جلو و پاندولی در 40 متری، آن هم با سرعت زیاد، از دیگر شگفتی‌های این پرش مهیج است.بنابراین اگر شما هم می‌خواهید این هیجان را تجربه کنید، ابتدا اصول سنگ نوردی و کار با طناب را بیاموزید و سپس ضمن آشنایی با وسایل و ابزار فنی، به این کار مبادرت کنید.
... ادامه مطلب
بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان

رضا مالکی

رضا مالکی جمعه 27 شهریور 94 - 13:24

ممنونم بابت معرفی بارها از این جاده گذشتم ولی نمی‌دونستم

مهرداد قاسمی

مهرداد قاسمی جمعه 27 شهریور 94 - 14:03

چه کیفی میده وسط هوا باشی

ناصر حشمتیان

ناصر حشمتیان جمعه 27 شهریور 94 - 17:52

هیجان انگیزه

پیست کارتینگ بین المللی پرند
حتما تا حالا لذت سرعت را تجربه کردین؛ این که پا روی گاز بزارین و با سرعت در مسیری پرپیچ و خم رانندگی کنین، خیلی هیجان انگیزه. کارتینگ یکی از اون ورزش‌ها و تفریح‌های مهیجیه که می‌تونین با سرعت بالا رانندگی کنین و لذت ببرین.
پیست کارتینگ بین المللی پرند ، با یکهزارو ... ادامه مطلب

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم