درباره من

مطالب من

پیست اسکیت روی یخ شهر پدیده مشهد

پیست پاتیناژ پدیده از نظر ابعاد در ایران جز منحصر به فردترین سالنها محسوب می‌شود طراحی و نقشه‌های پیست پاتیناز توسط شرکت هلندی ICE WORD که مجری بزرگترین پیستهای پاتیناژ در جهان است انجام شده است این پیست بزرگترین پیست اسکیت روی یخ در خاورمیانه است
پیست اسکی روی یخ اکولوژیک(مصنوعی) مرکز تعطیلات سرگرمی و خرید پدیده شاندیز باهدف برگزاری ورزشهای زمستانی شامل اسکیت کوتاه، اسکیت سرعتی، پاتیناژ، هاکی کرلینگ(انداختن گوی روی یخ) ایجاد شده است
پیست اسکیت روی یخ شهر پدیده مشهد
پیست اسکیت روی یخ شهر پدیده مشهد

تهران گردی باغ موزه قصر

• آدرس: خیابان شریعتی،خیابان پلیس،باغ موزه قصر
• زندان قصر؛ از فضایی محبوس تا باغ موزه¬ای مأنوس
• برج‌های دیده بانی باغ موزه قصر، باقیمانده از زندان قصر در گوشه‌های محوطه قرار دارد.
برج جنوب شرقی محوطه دارای تلسکوپ و دوربین دوچشمی برای رصد نجومی و شهری می‌باشد.
زندان قصر بخشی از قصر باغ فتحعلی شاهی به شمار می‌آید. مجموعه قصر در ابتدا 24 هکتار بود وسط آن هم کاخ فتحعلی شاه قرار داشت ناصر الدین شاه اما از این مجموعه خوشش نیامد و به کاخ گلستان رفت. دوران رضا خان که رسید تصمیم گرفت ...ادامه مطلب در تهران زندانی دست و پا کند این بود که شخصی را به نام مارکوف معمار مشهور روس را مامور کرد تا مجموعه قصر را برای زندان طراحی کند.
حدود یکصد و سی سال بعد از ساخته شدن قصر قاجار شالوده‌های اولین زندان نوین ایران بر پای ویرانه‌های قصر و زمین‌های پایین دست آن بنا نهاده شد.
تا از آبان ماه سال 1308 هجری شمسی نام زندان قصر را به خود گیرد.
تهران گردی باغ موزه قصر
تهران گردی باغ موزه قصر
تهران گردی باغ موزه قصر

آبشار کبوتر خوان

آبشار کبوترخوان شمیران-دارآباد در استان تهران واقع است. رودخانه دارآباد، شرقی‌ترین رودی است که از رشته کوه توچال وارد تهران می‌شود. این دره که از لحاظ ساختار طبیعی از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار است، در منتهی‌‌الیه شمال شرق تهران قرار دارد و در واقع آخرین دره مشرف به تهران از سمت شمال شرق به حساب می‌آید. همچنین در مقایسه با سایر دره‌های مشرف به تهران مانند سنگون، درکه و دربند از مزایای کوهنوردی بیشتری برخوردار است. این رودخانه از داخل روستای دارآباد عبور کرده و پس از بزرگراه ازگل در جنوب آن در ...ادامه مطلب کنار بزرگراه دارآباد (امام علی) به‌صورت سرپوشیده جریان می‌یابد.
دره دارآباد در روزهای پنجشنبه بیشتر مورد مراجعه عموم قرار می‌گیرد و روزهای جمعه نیز استفاده‌کنندگان از این دره بیشتر جوانان هستند. مسیر کوهنوردی این روددره سال گذشته توسط شهرداری تهران بازسازی و مبلمان مناسبی در این مسیر نصب شد. در این مسیر شما می‌توانید از آبشار غلاک، آبشار چال پونه، آبشار چال مگس، آبشار کبوترخوان و آبشار دم‌اسبی و چشمه‌های درازلش، آب حیات و چهون و… و باغچه خلیل هم دیدن کنید.
در ادامه مسیر کوهنوردی دارآباد و پس از گذشتن از آبشار غلاک و کمی بالاتر از محل اردوها، آبشار کبوترخوان بر فراز تخته سنگی بزرگ، شکوه و زیبایی طبیعت را به رخ می‌کشد. این آبشار به ارتفاع تقریبی 15 متر برای مسافران و کوهنوردان جلوه جالبی دارد. در بالای این آبشار و در ادامه دره به آبشارهای کوچک و بزرگ و چشمه‌های زیبای دیگری نیز برمی خورید که هنوز اسمی ندارند! در اواسط فصل بهار می‌توان در این دره زیبا و آرام آثار برف و یخ را نیز تماشا کرد.
آبشار کبوتر خوان
آبشار کبوتر خوان
آبشار کبوتر خوان
آبشار کبوتر خوان

مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد

مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد، با داشتن 18 کاخ بزرگ و کوچک متعلق به دوره‌های قاجار و پهلوی، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مجموعه موزه‌های ایران و تهران است.
مجموعه‌ی کاخ‌های سعدآباد عبارتند از: کاخ «شهوند» (کاخ موزه‌ی سبز فعلی)، کاخ سفید (کاخ موزه‌ی ملت)، کاخ اختصاصی (موزه‌ی تاریخ طبیعی پیشین که در اکنون در اختیار نهاد ریاست جمهوری است)، دفتر وزیر دربار شاهنشاهی یا کاخ سیاه (موزه‌ی هنرهای زیبا)، کاخ «شمس پهلوی» (موزه‌ی مردم شناسی)، کاخ «اشرف پهلوی» (موزه‌ی ظروف پیشین)، کاخ «ملکه‌ی مادر» (ساختمان ...ادامه مطلب جمهور)، کاخ «احمدرضا» (در اختیار نهاد ریاست جمهوری)، کاخ «بهمن پهلوی» پسر «غلامرضا پهلوی» (مرکز آموزش)، کاخ «شهرام» پسر اشرف پهلوی (موزه‌ی نظامی)، کاخ «فریده دیبا» (در اختیار نهاد ریاست جمهوری)، ساختمان محل سکونت «عصمت دولتشاهی» همسر «رضاشاه پهلوی» (موزه‌ی فرشچیان) کاخ‌های قدیم و جدید رضا پهلوی (موزه‌ی بهزاد و دفینه)، کاخ «فرحناز» و «علیرضا» فرزندان محمدرضا شاه پهلوی (موزه‌ی خط و کتابت میرعماد)، کاخ «لیلا» دختر محمدرضا شاه (موزه آبکار) و دفتر رییس تشریفات کاخ (موزه آب).
علاوه بر کاخ‌های یادشده و چندین ساختمان قدیمی دیگر، تاسیسات و امکانات دیگری همچون سالن‌های مرغداری و گاوداری، گلخانه ها، استخرها، چشمه سارها، زمین‌های تنیس و سالن بولینگ، سینما و آمفی تئاتر روباز در این مجموعه ی110 هکتاری وجود دارد.
این مجموعه همچنین دارای 12 قنات که هریک دارای عنوانی خاص است و هشت ورودیه برای عبور و مرور شاه و دربار در این مجموعه تعبیه شده بود.
این کاخ در میدان دربند واقع شده و در تمام ایام هفته به غیر از روزهای دوشنبه و ایام رسمی سوگواری از ساعت 9 صبح قابل بازدید است.
مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد
مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد
مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد
مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد
مجموعه‌ی فرهنگی-تاریخی سعد آباد

از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید

باغ گیاه شناسی ملی ایران یکی از باغ‌های گیاه شناسی ایران است که در نزدیکی تهران، در منطقهٔ چیتگر در محله آزاد شهر قرار دارد. این باغ زیر نظر موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور اداره می‌شود.
باغ گیاه شناسی مکانی است که در آن مجموعه‌ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و یا در گلخانه‌ها کشت می‌شوند و نقش مهمی در زمینه‌های مختلف پژوهشی از جمله علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم به اهمیت گیاهان و لزوم حفاظت از آنها بر عهده دارند. به علاوه باغ گیاه شناسی به عنوان ذخیرهٔ ژنتیکی گیاهانِ در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می‌گیرد. در باغ‌های گیاه شناسی امکانات لازم برای مطالعه و پژوهش درباره تنوع زیستی و حفاظت از آنها فراهم می‌شود. همچنین با بهره‌گیری از روش‌های مختلف علمی، امکان شناخت گونه‌های گیاهی فراهم شده و محدوده پراکنش آنها تعیین می‌شود. تحقیق در زمینه روش‌های تکثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است که در باغهای گیاه شناسی به آن پرداخته می‌شود.
عملیات اجرایی باغ گیاه‌شناسی ملی ایران در سال ۱۳۴۷ با واگذاری قطعه زمینی از مراتع ملی شده در اراضی چیتگر واقع در کنار اتوبان تهران به کرج احداث گردید و یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه شناسی جهان محسوب می‌شود. مساحت باغ حدود ۱۴۵ هکتار می‌باشد. ارتفاع آن از سطح دریا ۱۳۲۰ متر بوده و دارای آب و هوای نیمه خشک و میزان بارندگی متوسط سالیانه حدود ۲۴۰ میلیمتر است. حداکثر دمای هوا در ماه‌های تیر و مرداد به ۴۳-۴۲ درجه سانتیگراد و حداقل دمای هوا در زمستان به پائین‌تر از ۱۰- درجه سانتیگراد می‌رسد.
باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل ۳۰۰۰ گونه از انواع گیاهان درختچه ای، بوته ای و درختی است. این موزه زنده از رویشگاه‌های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس، جنگلی خزری و بیابان‌ها و همچنین رویشگاه‌های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن) تشکیل شده است. علاوه بر آن در این باغ قطعات تخصصی نظیر گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی و همچنین قطعات آموزشی – نمایشی شامل باغ‌های سنگی و صخره‌ای، باغ‌های نمایشی، آبشار‌ها و دریاچه‌ها وجود دارد.
در باغ گیاه شناسی ملی ایران یک هرباریوم بزرگ یا گنجینه گیاهان، متشکل از نمونه‌های گیاهان خشک شده جهت پژوهشگران گیاه شناسی طبقه بندی و نگهداری می‌شود. این مجموعه در حقیقت، موزه نباتات خشک است که در حال حاضر با داشتن ۲۴۷ هزار نمونه گیاهی یکی از معتبرترین هرباریوم‌های منطقه خاورمیانه و بزرگ‌ترین و مجهزترین آنها در کشور است. علاوه بر این، تعداد زیادی نمونه گیاهی از سایر کشورهای دنیا از طریق مبادله در باغ هرباریوم ملی ایران نگهداری می‌شود.
باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل بخش‌های مختلف زیر می‌باشد:
۱- باغ صخره ای
۲- گیاهان دارویی
۳- پوشش گیاهی قاره آمریکا
۴- آربراتوم
۵- باغ سیستماتیک
۶- ناحیه ایران و تورانی
۷- ناحیه زاگرس
۸- ناحیه البرز
9- رویشگاه هیمالیا
10- حوزه خزر
۱۱- رویشگاه آذربایجان و قفقاز
۱۲- پوشش گیاهی قاره اروپا
۱۳- باغ چین و ژاپن
۱۴- جنگل تفریحی
۱۵- فضای سبز محوطه اداری
۱۶- گلخانه‌ها و نهالستان
۱۷- باغ میوه
۱۸- نهالستان
19- قطعات نمایشی
طرح جامع باغ گیاه شناسی ملی ایران به نحوی پیش‌بینی شده است که نشان‌دهنده الگویی از باغ ایرانی باشد. به این منظور یک میدان در مرکز باغ پیش بینی شده که چهار بلوار در چهار جهت به آن می‌پیوندد.
این باغ به تازگی برای بازدید عموم آزاد شده است و شما عزیزان در صورت علاقه می‌توانید از این باغ زیبا دیدن فرمایید. باغ گیاه شناسی ملی ایران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ پذیرای شما علاقمندان می‌باشد.
برای رسیدن به باغ گیاه شناسی باید مسیر اتوبان تهران به سمت کرج، خروجی پیکانشهر، آزاد شهر، بیست متری سرو آزاد، بلوار باغ گیاه شناسی ملی ایران را طی کنید.
مسیر دسترسی به باغ گیاه شناسی ملی ایران از طریق مترو، ایستگاه متروی ایران خودرو و ایستگاه متروی وردآورد می‌باشد.

اگه بخت یار بازدید کننده‌ها باشه سنجاب و در موارد نادر شاید روباه هم ببینن که وارد محوطه شده
از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید
از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید
از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید
از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید
از باغ گیاهشناسی تهران در پاییز دیدن کنید

گورستان ظهیرالدوله

یه گورستان قدیمی و با ارزش تاریخی که اعتبار خودش رو مدیون بزرگان ادب، هنر، سیاست و آزادی‌خواهان معروفه و فقط دو روز پنجشنبه و جمعه از ساعت ۹ تا ۴ بعدازظهر برای بازدید اقوام و آشنایان افراد متوفی و عامه مردم بازه. این قبرستان، نزدیک به ۴۰۰ قبر رو در خودش جای داده که اکثر قبرها در حال خراب شدن و فرسایشه. (گورستان ظهیرالدوله بزم خاموش کسانی است که ایران را به نوا و ترانه مهمان کردند.)
گورستان ظهیرالدوله
گورستان ظهیرالدوله
گورستان ظهیرالدوله
گورستان ظهیرالدوله
گورستان ظهیرالدوله

موزه تماشاگه زمان

تماشاگه زمان (خانه حسین خداداد) موزه و خانه تاریخی مربوط به دوره قاجار است و در تهران، خیابان ولی عصر، خیابان زعفرانیه، نبش خیابان منصور واقع شده و این اثر در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۱۰۸۶۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
علاوه بر تهیه بلیط ۲۰۰۰ تومانی (و یا ۱۰۰۰ تومانی) بازدید از ساختمون و مجموعه ساعتهای زیبا، در حیاط این ساختمان کافی شاپ و رستوران خوبی وجود دارد.
موزه تماشاگه زمان
موزه تماشاگه زمان
موزه تماشاگه زمان

بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا

شهر قصه،قلب تپنده‌ی هزارویک شهر است،بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا تا شرق اروپا،شهرقصه یک تم پارک است با۴۵رایدو۲۸جاذبه در۷دیار ودرمساحت ۳۸هکتارکه براساس مستر پلان شرکت forrecکاناداطراحی شده ودر دست ساخت می‌باشد.جاذبه‌های شهرقصه براساس تجلی های"خیال ایرانی"درفرهنگ وتمدن وتاریخ ایران زمین ودرعرصه‌های گوناگون هنری ازقبیل معماری ،نمایش ،موسیقی ،فیلم ،هنرهای تجسمی ،شعروادبیات،آداب ورسوم ،بازی ها،جشن بزرگترین مقصد گردشگری مدرن در ایران
هزار و یک شهر ، هزار و یک ایده است در دل یک مجموعه گردشگری مدرن در کلاس جهانی. مجموعه ای که دروازه ای به ایرانی بهتر و پر رونق‌تر با مردمی شادتر و سرزنده‌تر است. هزار و یک فرصت برای سازندگی و تحول؛ هزار و یک فرصت برای سرمایه‌گذاری و کسب و کار؛ هزار و یک فرصت برای پویندگی و بالندگی هنر و فرهنگ ایرانی؛ هزار و یک فرصت برای تفریح و استراحت و هزار و یک تنوع برای سرگرمی‏های سالم. در سال ٨٩ شهرداری تهران فراخوانی را برای زمین پروژه برگزار کرد که شرکت سرمایه گذاری ساختمانی عظام با توجه به توانایی مالی بالا و ارائه بهترین طرح کاربری زمین، ساخت و بهره برداری از این پروژه عظیم را بر عهده گرفت. پروژه هزار و یک شهر، یک مقصد گردشگری در کلاس جهانی است و از ١٠ زیر پروژه شامل، اولین تم پارک ایران، بزرگ‌ترین مجتمع تجاری ایران، خیابان سرگرمی، برج‌های اداری و هتل آپارتمان، سه هتل ٣، ٤ و ٥ ستاره، پارک آبی، مرکز مطالعات اسلامی و شهر هنر تشکیل شده است.
موقعیت سایت : تهران، منطقه ٢٢، بزرگراه شهید خرازی (امتداد همت غرب)
بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا
بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا
بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا
بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا
بزرگترین پارک تفریحی غرب آسیا

بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان

لذت پرش از پل «بیلقان» بر روی رودخانه چالوس و پاندول در ارتفاع 35 متری، بدون شک تجربه‌ای است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت؛ برای دستیابی به این تجربه می‌توانید یکی از بالاترین هیجان‌های ممکن را در بانجی جامپینگ پل بیلقان امتحان کنید.
لحظه پریدن از روی پل، لحظه‌ای است به اندازه همه لحظه‌ها، اما بسیار متفاوت؛ آنقدر سرشار از هیجان که به محض اینکه طول طناب طی می‌شود و کشش طناب را حس می‌کنید، آرامشی خاص به سراغتان می‌آید. پرتاب به سمت جلو و پاندولی در 40 متری، آن هم با سرعت زیاد، از دیگر شگفتی‌های ...ادامه مطلب این پرش مهیج است.بنابراین اگر شما هم می‌خواهید این هیجان را تجربه کنید، ابتدا اصول سنگ نوردی و کار با طناب را بیاموزید و سپس ضمن آشنایی با وسایل و ابزار فنی، به این کار مبادرت کنید.
بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان
بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان
بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان
بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان
بانجی جامپینگ بر فراز بیلقان

رضا مالکی

رضا مالکی جمعه 27 شهریور 94 - 13:24

ممنونم بابت معرفی بارها از این جاده گذشتم ولی نمی‌دونستم

مهرداد قاسمی

مهرداد قاسمی جمعه 27 شهریور 94 - 14:03

چه کیفی میده وسط هوا باشی

ناصر حشمتیان

ناصر حشمتیان جمعه 27 شهریور 94 - 17:52

هیجان انگیزه

پیست کارتینگ بین المللی پرند
حتما تا حالا لذت سرعت را تجربه کردین؛ این که پا روی گاز بزارین و با سرعت در مسیری پرپیچ و خم رانندگی کنین، خیلی هیجان انگیزه. کارتینگ یکی از اون ورزش‌ها و تفریح‌های مهیجیه که می‌تونین با سرعت بالا رانندگی کنین و لذت ببرین.
پیست کارتینگ بین المللی پرند ، با یکهزارو هفتصد و بیست متر طول ، طولانی‌ترین پیست کارتینگ دنیاست و به خاطر داشتن تمام استانداردهای جهانی، میزبان مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور در تمامی کلاس‌ها می‌باشد.
اینجا به جز پیست کارتینگ امکانات دیگه ...ادامه مطلب ای هم داره مثل: باشگاه پینت بال و لیزرماز که یکی از مدرن‌ترین باشگاه‌های پینت بال در ایرانه، باشگاه بیلیارد و گیم نت و کافی شاپ و فست فود
- محلی بی نظیر برای گذران اوقاتی خوش به همراه دوستانتان
- امکان استفاده از پیست کارتینگ بدون نیاز به گواهینامه رانندگی برای بانوان و آقایان
- آموزش اولیه استفاده از پیست و ماشین‌ها به صورت رایگان
- ارائه کلاه ایمنی و تجهیزات مورد نیاز به صورت رایگان
- یکی از حرفه ای‌ترین و بزرگترین پست‌های کارتینگ خاورمیانه
- وجود کافی شاپ، رستوران و پارکینگ اختصاصی در محل با پرداخت هزینه جداگانه
زمان مراجعه : روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 22:30 و روزهای پنج شنبه و جمعه و ایام تعطیل از ساعت 10 الی 24

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم