درباره من

مطالب من

آران شجاعلو

آران شجاعلو شنبه 16 مرداد 95 - 18:23

خیلی زیباست

ابرها را در مازیچال لمس کنید

مازیچال یک روستای گردشگری است که می‌توان با جرات گفت که حتی زیباتر از جنگل ابرهاست. ارتفاع این منطقه از سطح آب‌های آزاد، 2500 متر است. این روستا، در بهار و تابستان بهترین مکان برای تجربه یک سفر رویایی و رمانتیک است اما سفرهای زمستانی و پاییزی در آن ، به دلیل بکر بودن منطقه و نبود جاده مناسب، کمی دشوار ... ادامه مطلب
ابرها را در مازیچال لمس کنید

آبشار تودارک (جلیسان)

آبشار تودارک شامل دو آبشار در موقعیت جغرافیایی N364444 E504026 و N364732 E504207 در استان مازندران واقع است.

آبشار تودارک یکی از بلندترین آبشارهای مازندران به ارتفاع تقریبی 45 متر در دل کوهستان است و یکی از زیبا‌ترین چشم اندازهای مناطق طبیعی ایران را برای طبیعت گردان فراهم می‌کند.


آبشار ... ادامه مطلب
آبشار تودارک (جلیسان)

دریاچه خضر نبی

این دریاچه در شمال شهرستان نوشهر و در میان جنگل قرار گرفته و بنا به اعتقاد بومیان دارای تقدس مذهبی است. وسعت آن کم‌تر از نیم هکتار، عمق آن حدود 5 متر و آب آن شیرین است. از آن جایی که این دریاچه از عوامل تخریب انسانی دور مانده و در محدوده حفاظت شده البرز مرکزی قرار گرفته است، مأمن انواع پرندگان و انواع ... ادامه مطلب
دریاچه خضر نبی

پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان به حدود 92 هزار هکتار مساحت در شرقی‌ترین نقطه استان گلستان قرار دارد.
این پارک در ۳۰ کیلومتری شرق شهر گالیکش از توابع شهرستان مینودشت و در ۱۱۵ کیلومتری غرب بجنورد به عنوان گلوگاه استان گلستان به شمار می‌رود.
عبور جاده بین‌المللی تهران – مشهد از میان این پارک سبب شده تا زائران ... ادامه مطلب
پارک ملی گلستان

روستای مهدیرجه

روستای مهدیرجه از توابع شهرستان گلوگاه استان مازندران می‌باشد. مهدیرجه در 10کیلومتری شرقی شهرستان بهشهر و 18کیلومتری غربی شهرستان گلوگاه واقع شده است.
از مناظردیدنی این روستا می‌توان به جنگل زیبا، رودخانه، پارک جنگلی خربزه چشمه با امکانات استخر شنا وامکانات اقامتی در دل جنگل مهدیرجه وچشم اندازهای ... ادامه مطلب
روستای مهدیرجه

کوروش آریا

کوروش آریا یکشنبه 9 اسفند 94 - 18:00

روستای قشنگی هست .

آبشار میج

آبشار باشکوه و زیبای میج ، به فاصله کمی در بالادست روستای میج از منطقه اشکورات قراردارد. روستای میج شمالی‌ترین روستای اشکور بالا می‌باشد.
اشکور، دره ای شمالی جنوبی در مرز استانهای مازندران و گیلان می‌باشد که از رحیم آباد گیلان جاده‌ی آسفالته آن آغاز می‌گردد و با گذشتن از مسیری پر پیچ و خم و طولانی، ... ادامه مطلب
آبشار میج

روستای فیلبند

روستایی است از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل در استان مازندران که در ارتفاع حدود ۲۳۰۰متری از سطح دریا واقع شده است. فیلبند آخرین روستای منطقه چلاو می‌باشد که راه دسترسی ماشین رو به آن وجود دارد. فیلبند که به بام شرقی مازندران معروف شده در واقع یک پنت هاوس تماشایی است که همچون برج دیده بانی مناطق وسیعی را زیر دید خود دارد.
نام این ییلاق در اصل فلبند است. فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و نتوانستن است. علت این نام گذاری به دلیل ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه‌های تندی است که عبور از آن را دشوار می‌کرد.
در فصل بهار و پاییز، در یک نیم روز ممکن است همه پدیده‌های جوی از قبیل ابر و مه و باران و برف و تگرگ و رگبار و ناگهان رنگین کمان و هوای صاف و آفتابی را بدون لکه ابری مشاهده کنید. تنوع هوا، زیبایی‌های طبیعت ، مناظر و چشم اندازهای اعجاب انگیز را فقط در فیلبند می‌توان مشاهد کرد. فیلبند در تابستان‌ها بیش از هزار و دویست خانوار جمعیت دارد و در زمستان بطور کلی خالی از سکنه است زیرا شدت سوز و سرما و برف امکان زندگی را غیر ممکن می‌سازد و در سال قریب به ۷ ماه پوشیده از برف است .
فیلبند دو تکیه دارد که درون تکیه مسافرخانه ای هم ساخته شده که می‌تواند محل استراحت گردشگران در بهار و تابستان باشد. خانه‌های روستا اغلب توسط چوب‌های قطور و شیروانی‌های رنگارنگ مسقف شده اند. سقف شماری از خانه‌ها نیز با سفال پوشیده شده است.
کوهپیمایی در حصین بن
قله حصین بن از قله‌های مورد علاقه گروه‌های کوهنوردی است که مسیر آن از فیلبند و سنگچال می‌گذرد. ارتفاع قله 3175 متر از سطح دریا است. در مسیر صعود از روستا‌های گنگرج کلا، سنگچال و فیلبند عبور خواهید کرد. در شرق حصین بن، کوهستان یخچال پشت قرار دارد، امامزاده قاسم هم در غرب و قله میشینه در جنوب آن قرار دارد. مسیر طی شده از فیلبند تا نوک قله بصورت رفت و برگشت حدود 20 کیلومتر است.
بقعه سفیدرنگ امامزاده قاسم در ارتفاع 2500 متری دارای یک دالان است که توسط سایبانی فلزی و شیروانی حفاظت می‌شود و در نزدیکی آن دو گودال نسبتا بزرگ به طرز عجیبی در کنار یکدیگر واقع شده اند که به عقیده عده ای محل برخورد دو شهاب سنگ عظیم هستند. عده ای نیز نام رستم چال بر آن نهاده اند و افسانه ای ساخته اند که این چاله‌ها محل زانو زدن رستم است که از آب دریا نوشیده است. از کنار این بقعه مرتفع می‌توان به جنگل زیبای الیمستان و چشمه‌های گوارایی چون لهاش و نرو نیز راهیابی کرد.
بدون شک منطقه چلاو و روستای فیلبند از زیباییهای طبیعت مازندران و از جاذبه‌های گردشگری این استان است که سالانه پذیرای تعداد بیشماری گردشگر و کوهنورد میباشد. مسیر دسترسی به آن از جاده هراز، 25 کیلومتری جنوب آمل به سمت شرق و به سمت سنگچال جدا می‌شود. طول جاده فرعی تا سنگچال 18 کیلومتر و فاصله پرشیب سنگچال تا فیلبند نیز حدود 5 کیلومتر است.

روستای فیلبند به نام‌های روستای فلبند، نیز شناخته می‌شود. ... ادامه مطلب
روستای فیلبند

سارا حقیقت

سارا حقیقت یکشنبه 1 آذر 94 - 17:13

عکس‌ها خیلی زیباست

الیمستان

الیمستان روستایی توریستی در دهستان چلاو از توابع آمل مازندران است. این منطقه به طلای سبز ایران مشهور است و دارای مه غلیظ و جنگل‌های سرسبز و انبوه می‌باشد.این جنگلها محل رویش گیاه " الیما " ست که دراردیبهشت ماه رشد می‌کند. می‌گویند نام جنگل الیمستان نیز برگرفته ازآن می‌باشد.
منطقه نقش پای رستم : نرسیده به قله جای دو شهاب سنگ بزرگ دیده می‌شود که حفره هایی به عمق ۱۰ متر ایجاد کرده اند.
بومیان منطقه افسانه ای زیبا برای این چاله‌ها دارند. آنها معتقدند این گودال‌ها جای زانوهای رستم است که در این منطقه زانو زده و از آب دریا نوشیده است.دورنمای بی نظیر قله دماوند، مناظر زیبای جنگلی با پوشش دشت‌های پر گل، منطقه را به مکانی مجذوب کننده تبدیل کرده است.
قبل از رسیدن به جنگل، در ابتدای ورود به الیمستان روستایی قرار دارد که لهاش نامیده می‌شود که در کوهستانی معتدل و مرطوب واقع شده است.
از انتهای روستا اولین نشانه‌های جنگل دیده می‌شود. روستای لهاش و منطقه الیمستان، یکی از بکرترین مناطق شمالی کشور بوده که آب مورد نیاز مردم از چشمه‌های موجود در کوهستان تامین می‌شود.

... ادامه مطلب
الیمستان

جنگل النگدره..... محله ناهارخوران استان گلستان

این جنگل دارای وسعتی به مساحت 185 کیلومتر بوده و چشم اندازی بسیار زیبا و دل‌انگیزی دارد.
جنگل النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است.
این جنگل در بهار و تابستان و به ویژه در روزهای گرم و آفتابی، مملو از افردی است که از هوای ... ادامه مطلب
جنگل النگدره..... محله ناهارخوران استان گلستان

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم