درباره من

مطالب من

سنگ نگاره‌های کرکیخان

سنگ نگاره‌های کرکیخان موزه‎ای سر باز در دل طبیعت زاگرس از نخستین علائم ارتباطی انسان پیش از تاریخ تا دوران پیدایش خط هستند. بز کوهی، انواع حیوانات از پرندگان و آهوان تا موجودات درنده، صحنه‌های شکار، نبردهای پهلوانی و علامت‌های مرموز دیگری در این منطقه قابل مشاهده است.

بررسی سنگ نگاره‌های کرکیخان و مقایسه آنها با دیگر سنگ‌نگاره دنیا یک پیام واضح دارد و آن وجود زبان هنر در همه آنها و یک وحدت رویه تکاملی در کل انسان‎ها، از گذشته‌های بسیار دور که در جریان زندگی خودآگاه یا ناخودآگاه از آن پیروی ...ادامه مطلب و گذر کرده‎اند، این روند تکاملی از طریق مختصر و پیچیده شدن آثار بجا مانده از آنان به راحتی قابل مشاهده است.
سنگ نگاره‌های کرکیخان
سنگ نگاره‌های کرکیخان
سنگ نگاره‌های کرکیخان
سنگ نگاره‌های کرکیخان
سنگ نگاره‌های کرکیخان

روستای کرکیخان

کرکیخان نام روستایی زیبا از توابع شهرستان بروجرد است. این روستا در کیلومترِ پنج محـور بروجـرد – ملایر، در منطقـه‌ای ییـلاقی و بسیارخوش آب و هوا واقع شده و از مناطق تفریحی- طبیعیِ شهرستان بروجرد به شمار می‌رود.
کـرکیخـان در مجـاورت محـور اصلی بروجـرد به غـرب و شمال غربی کشور قرار دارد که از این حیث دارای موقعیتی ویژه و برتر، نسبت به سایر روستاهای بروجرد است.
کرکیخان به ترتیب در گویش بروجردی “kariyuo” و در گویش لری کریون “Karyon” یا کـریو “Karyo”خوانده می‌شود.
مردم روستای کرکیخان عمدتاً ...ادامه مطلب به کشاورزی اشتغال دارند. محصولات عمده‌ی کشاورزی این روستا عبارت اند از: گندم، جو، گوجه، خیار، لوبیا، نخود، گردو، زردآلو، هلو و به ویژه سیب. البته در گذشته ای نه چندان دور، باغ‌های بهْ و انگور این روستا نیز زبانزد خاص و عام بوده است.
سنگ‌نگاره‌های کرکیخان موزه‎ای سر باز در دل طبیعت زاگرس از نخستین علائم ارتباطی انسان پیش از تاریخ تا دوران پیدایش خط هستند.
روستای کرکیخان
روستای کرکیخان
روستای کرکیخان
روستای کرکیخان
روستای کرکیخان

دوسش دارم

روستای کرکیخان

روستای کرکیخان

کرکیخان نام روستایی از توابع شهرستان بروجرد است. این روستا در کیلومترِ پنج محـور بروجـرد – ملایر، در منطقـه‌ای ییـلاقی و بسیارخوش آب و هوا واقع شده و از مناطق تفریحی- طبیعیِ شهرستان بروجرد به شمار می‌رود. کـرکیخـان در مجـاورت محـور اصلی بروجـرد به غـرب و شمال غربی کشور قرار دارد که از ...

اطلاعات| نقشه | مسیر

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم