درباره من

مطالب من

نکاتی مهم در هنگام خرید چادر مسافرتی

توجه داشته باشید که قرار است این چادر برای چند نفر استفاده شود و معمولا سعی کنید حداقل به اندازه یک نفر چادر را بزرگتر تهیه کنید زیرا چادری که اصطلاحا چهار نفره است فقط به اندازه ای فضا دارد که چهار نفر مماس به هم بتوانند بخوابند و چنین فضایی معمولا برای یک مسافرت خانوادگی که وسائل زیادی هم به همراه دارید و همچنین می‌خواهید راحت‌تر استراحت کنید، فضای مطلوبی نیست.
سعی کنید مدلی را تهیه کنید که دارای ارتفاع بیشتری باشد زیرا اکثر چادر‌ها به علت ارتفاع کمی که دارند باعث سختی رفت و آمد و کارهای همچون ...ادامه مطلب تعویض لباس و غیره می‌شوند و در یک مسافرت خانوادگی این نکته هم باعث آزار افراد خواهد بود.
ترجیحا از چادر‌های دو پوش که دارای یک لایه اضافی برای جلوگیری از نفوذ باران هستند استفاده کنید زیرا هرقدر هم که پارچه چادری ضد آب باشد باز هم در هنگام بارش باران در صورتی که تماسی از داخل با پارچه چادر ایجاد شود باعث نفوذ آب به داخل می‌شود، ولی در چادر‌های دو پوش به علت ایجاد فضایی بین لایه درونی و لایه بیرونی، این مشکل برطرف می‌شود.
در صورتی که قصد خرید یکی از مارک‌های معروف چادر‌های مسافرتی را ندارید، حتما تمام درزها و دوخت‌ها را از نظر عدم وجود اشکال در دوخت کنترل کنید و همچنین تمام زیپ‌ها و چسب‌های چادر را تست کنید.
نکاتی مهم در هنگام خرید چادر مسافرتی
نکاتی مهم در هنگام خرید چادر مسافرتی

جزیره منورکا

منورکا دومین جزیره بزرگ جزایر بالئاریک محسوب می‌شود. این جزیره علاوه بر برخورداری از سواحل آفتاب گیر خود، منطقه ای مناسب برای فعالیت‌های باستان شناسی نیز به شمار می‌رود. غارهای متعدد، ویرانه‌های باستانی و حفاری‌های باستان شناسی، مقصدی ایده آل را برای محققان و مورخان به وجود آورده است. بندر زیبای فورنلز (Fornells) در شمال جزیره یکی از بهترین مناطق برای صرف غذاهای دریایی با رستوران‌های سنتی آن است.کوهستان تورو (toro) با ارتفاع 357 متری خود، مرتفع‌ترین نقطه این جزیره به شمار می‌رود که بازدید کنندگان ...ادامه مطلب زیادی را همواره به سوی کلیسای نوک قوله خود می‌کشاند. این منطقه منظره ای زیبا از کل جزیره منورکا را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.
جزیره منورکا
جزیره منورکا
جزیره منورکا
جزیره منورکا

یک باغ خارق العاده در سنگاپور

یکی از مکان‌های خارق العاده روی زمین باغ‌ها سنگاپور در کنار خلیج است که یکی از رویایی‌ترین مناطق روی کره زمین است. از ویژگی‌های خاص این پارک فن آوری چند میلیارد دلاری حیرت انگیز درختان سایبری و جنگل ابر هستند. جنگل ابر یک گنبد زیستی بسیار بزرگ است که محیط و آب و هوای جنگلی بر فراز کوه را در سطح دریا شبیه سازی می‌کند. بلند‌ترین آبشارسر پوشیده جهان در محیط بسته در جنگل ابر قرار دارد. یکی از زیبایی‌های ویژه این پارک محوطه زیبای خلیج مارینا است که از هر طرف منظره زیبایی دارد.
بازدید کنندگان در هنگام ...ادامه مطلب ورود به پارک با جنگلی از ابردرختان که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه است مواجه می‌شوند که ارتفاعی به اندازه 25 و 50 متر دارند هر ابردرخت یک باغ عمودی است که از سرخس ها، درختان مو، ارکیده‌ها و سایر گیاهان تشکیل شده که به دور اسکلت بنفش رنگ این سازه‌ها پیچیده شده است. هر ابردرخت به گونه ای طراحی شده تا عملکردی مشابه با یک درخت واقعی را داشته باشد و هر یک از آن‌ها دارای سلول‌های فتوولتایی هستند که انرژی مورد نیاز پارک را تامین می‌کنند. این ابردرختان هم چنین آب را در فصول پر باران جمع آوری کرده و برای آبیاری پارک یا فواره‌ها در اختیار قرار می‌دهند. هم چنین می‌توان با استفاده از آسانسور خود را به پل رابط بین دو آسمان خراش رساند.
در کنار جنگل ابردرختان، می‌توان دو گنبد زیستی با آب و هوای کنترل شده یافت. یکی گنبد گل که هواب آن 23 تا 25 درجه سانتی گراد است و تعدادی از گیاهان مدیترانه ای، استرالیایی، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی را در خود جای داده است. جنگل ابر یک گنبد ساخته دست بشر با آب و هوای کنترل شده است که آب و هوای سرد و مرطوب قله کوه‌های استوایی با ارتفاع 1000 تا 3000 متر از سطح دریا را ایجاد می‌کند.
در هنگام ورود نسیم دلپذیری از هوای خنک و منظره بزرگترین آبشار سر پوشیده جهان به ارتفاع 35 متر به بازدید کنندگان خوش آمد می‌گوید. بازدیدکنندگان با استفاده از آسانسور به دنیای گم شده که باغی پر از سرخس و خزه است وارد می‌شوند و سپس با استفاده از راهروی هوایی پایین می‌آیند و در همین حین مناظر زیبایی از پارک را مشاهده می‌کنند. در میان راه، غار کوه کریستالی قرار دارد که با استلاکتیت ها، استلاگمیت‌ها و کریستال‌های توخالی تزئین شده است. سپس بازدیدکنندگان وارد اتاق ویدئو می‌شوند که اثر تغییرات اقلیم را بر آب و هوای مناطق مرتفع نمایش می‌دهد. بلیط‌های جنگل ابر به قیمت 28 دلار سنگاپور فروخته می‌شوند.
یک باغ خارق العاده در سنگاپور
یک باغ خارق العاده در سنگاپور
یک باغ خارق العاده در سنگاپور
یک باغ خارق العاده در سنگاپور

روستای وانشان

روستای وانشان یکی از روستاهای دهستان نیوان در بخش مرکزی از شهرستان گلپایگان در استان اصفهان می‌باشد. این روستا دارای موقعیت جغرافیایی با عرض 33 درجه و 21 دقیقه و طول 50 درجه و 21 دقیقه و ارتفاع 1970 متر از سطح آبهای آزاد می‌باشد.روستای وانشان در 12 کیلومتری جنوب شرقی شهر گلپایگان، مرکز شهرستان قرار داشته و به فاصله کمی از مزرعه امیریه واقع است.
این روستا در مسیر جاده آسفالته گلپایگان_ خوانسار است و فاصله آن از شهر خوانسار 16 کیومتر می‌باشد .
این لغت از نظر تقطیع به دو جز ( وا+نشان) تقسیم می‌شود که جز اول آن «وا» مقلوب شده از لغت او (Ow) می‌باشد که معنای آب دارد و جز دوم همان نشان است یعنی علامت که این دو جز باهم نشانی از آب خوب دارد.
(گویش مردم وانشان)که وانشانی،ونیشونی و مردم این روستا اونشونی می‌نامند(جزئی ازگویش هاى ایران مرکزى و شمال غربى)ازگویش‌های رایج درمنطقه کاشان اصفهان شمرده می‌شود و شباهت هایی به گویش خوانساری دارد اما روانتر و بدون لهجه.
امامزاده ابامامزاده ابوالفتوح (ع) به امامزاده عظیم الشأن ابوالفتوح شرفشاه بن أبی جعفر محمد بن الحسن بن علی بن طاهر بن الحسین علی بن موسی الثانی بن ابراهیم المرتضی بن الامام موسی الکاظم معروف است که در بقعه قریه وانشان گلپایگان مدفون است
روستای وانشان
روستای وانشان
روستای وانشان
روستای وانشان
روستای وانشان

قبرستان ریوکولتا

اولین توقفگاه هر توریستی در بوینس آیرس، قبرستان ریکولتاست. هنرمندان بسیاری این قبرستان بسیار مشهور را محلی مسحور کننده میدانند. بسیاری از رئیس جمهورها، دیکتاتورها، نویسندگان، افسانه‌ها و قهرمانان در این شاهکار عظیم معماری و مجسمه سازی دفن شده اند. دروازه‌های ورودی این قبرستان که وسعتی بیش از ۵ هکتار دارد به سبک نئوکلاسیک با ستون هایی یونانی هستند.
آرامگاه‌های مرمری زیبایی که با مجسمه‌های زیبا تزئین شده اند نمایی خیره کننده به قبرستان داده اند. قبرستان ریکولتا از جمله قبرستان هاییست که تنها تاریخ ...ادامه مطلب مرگ بر روی قبرهای آن حک میشود نه تاریخ تولد. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران و توریست‌ها از این مکان تاریخی دیدن می‌کنند.
قبرستان ریوکولتا
قبرستان ریوکولتا
قبرستان ریوکولتا
قبرستان ریوکولتا

گیاه عجیب گاستوردیا

گیاه عجیب گاستوردیا که بدون فتوسنتز و شکوفه رشد می‌کند در حالی توسط محققان دانشکده علوم دانشگاه کوبه ژاپن کشف شده است که این گیاه با نام علمی گاستوردیا کوروشیمنسیس Gastrodia kuroshimensis خوانده می‌شود ودر جزیره نیمه گرمسیری کوروشیما در جنوب ژاپن شناسایی شده است.
این گیاه که در واقع یک گونه جدید میکوریزا موسوم به mycoheterotrophic است هرگز نیازی به فتوسنتز برای تغذیه نداشته و در عوض بر انگل میزبان خود تکیه دارد که البته این گیاه از نوع گیاهان کلیستوگاموس – بسته‌زام – بوده یعنی این که گل‌های آن هیچ گاه شکوفه نمی‌کنند.
گیاه عجیب گاستوردیا که این روزها مورد توجه خاص محققین قرار گرفته است و البته باید گفت که گیاهان mycoheterotrophic از مدت‌ها پیش توجه محققان را به خود جلب کرده بودند اما اطلاعات کمی در مورد آن‌ها وجود داشت زیرا بسیار کوچک و نادر هستند و مشاهده آن‌ها بسیار سخت است و همچنین بیشتر در فضای تاریک زیر درختان جنگل ها می‌رویند. اندام‌های بالایی این گیاهان نیز تنها در دوره‌های میوه‌دهی و گلدهی ظاهر می‌شوند
گیاه عجیب گاستوردیا
گیاه عجیب گاستوردیا

معبد زیبای کک لوک

معبد کک لوک سی در بالای یک تپه در شهر آیار ایتام قرار گرفته و چشم انداز زیبایی به این شهر دارد. این معبد یکی از زیبا‌ترین و بزرگترین معابد بودایی جنوب شرق آسیاست و واقعا ارزش دیدن را دارد.ساخت این معبد 20 سال طول کشیده است و شامل باغ‌ها و مجسمه‌های زیبا و یک حوض لاک پشت است.
معابد بودایی فراوانی در منطقه پنانگ در مالزی وجود دارند. اما هیچ کدام از آنها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری را با معبد کک لوک سی - Kek Lok Si - را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس خوبی به بیننده القا می‌کند. Kek Lok ...ادامه مطلب Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی‌های سراسر دنیاست.
بودایی‌های پنانگ ترجیح می‌دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی نیز هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می‌کنند، حتما از این معبد دیدن می‌کنند. Kek Lok Si بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.
این معبد شامل انواع مجسمه‌های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی است. سالن‌ها و گالری‌های متعددی نیز دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربر دارند. بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می‌شوند. معبد Kek Lok Si در میان محلی و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای «معبد سعادت عالی» نامیده می‌شود.
معبد زیبای کک لوک
معبد زیبای کک لوک
معبد زیبای کک لوک
معبد زیبای کک لوک

جزیره ردانگ مالزی

این جزیره در شمال شرقی مالزی واقع است و یکی از بهترین و زیباترین مقاصد توریستی این کشور محسوب می‌شود. ​ اغلب این جزایر خالی از سکنه هستند و تنها یک روستای ماهیگیری و چند محل استراحت برای بازدید کننده‌‏ها در جزیره اصلی یعنی پولائو وجود دارد.
سواحل دنج و آرام و کم عمق جزیره ردانگ مالزی، زیست گاه جانواران و گیاهانی بسیار زیبا که آرامش را به مسافران هدیه می‌دهند تجربه ای بی نظیر برای شما خواهد بود.
آب و هوای جزیره ردانگ مالزی گرمسیری و دمای هوا، حول و حوش 30 درجه سانتیگراد است همراه با رگبارها ...ادامه مطلب و رعد و برق‏های مداوم. مثل تمام سواحل شرقی مالزی، ردانگ هم در زمستان بخاطر باران‌‏های شمال شرق، تقریبا خالی از توریست و سکنه می‌شود و رفت و آمد قایق‌ها به جزیره بین ماه‏های نوامبر و فوریه کاملا محدود می‌شوند.
اطراف جزیره ردانگ مالزی و در فاصله کمی از ساحل پر از ماهی‌های رنگارنگ گرمسیری، لاک پشت و صخره‌های مرجانی است که غواصی را برای توریست‌ها جذاب و لذت بخش می‌کند.
همچنین جزیره اصلی این مجمع الجزایر، «ردانگ»، یک سایت حفاظت از محیط زیست مهم برای لاک پشت‏های این منطقه است. بخاطر وجود گونه‏‌های مختلف حیوانات دریایی در ردانگ و همچنین پوشش‌های بی‏نظیر مرجانی، این منطقه نوعی پارک آبی هم محسوب می‌شود و از مهمترین تفریحات درجزیره ردانگ مالزی، اسنورکلینگ است. در این تفریح با عینک بزرگ غواصی و یک لوله کوتاه شما می‌توانید ماهی‌ها را در عمق کم آب ببینید و توسط آن لوله کوتاه نفس بکشید.
غواصی هم از فعالیت‌های دیگر در جزیره ردانگ مالزی است که انجام آن مستلزم داشتن گواهینامه یا مدرک غواصی است. اما در خود جزیره کلاب آموزشی برای علاقمندان وجود دارد که بعد از آموزش غواصی به شما گواهی نامه و اجازه غواصی در آب داده می‌شود.
برای مسافرت به این جزیره می‌توان با هواپیما یا اتوموبیل به ایالت «ترنگانو» رفت و از آنجا با قایق به جزیره اصلی، «ردانگ»، یک سفر دریایی کوتاه را تجربه کرد.
کسانی که برای اقامت به جزیره ردانگ مالزی می‌روند برای اقامت می‌توانند شله‌های (کلبه‌های چوبی) ارزان و یا حتی هتل‌های ستاره‌دار را برای ماندن انتخاب کنند که اکثر آن‌ها نزدیک ساحل ساخته شده‌اند.
جزیره ردانگ مالزی
جزیره ردانگ مالزی
جزیره ردانگ مالزی
جزیره ردانگ مالزی

کاخ سویل

کاخ سویل در قرن سیزدهم میلادی توسط مورها (مسلمانان ساکن در کشور مغرب که ترکیبی از نژاد عرب و بربر بودند) ساخته شد و در اصل یک قلعه‌ی نظامی بود. امروزه این بنا قدیمی‌ترین کاخ سلطنتی مورد استفاده در اروپا است. این بنای یادبود که نشان دهنده‌ی تاریخی پر پیچ و تاب است، امروز تحت حفاظت یونسکو قرار دارد. قلعه‌ی مذکور که به خوبی حفظ شده، بازتابی از عصرهای مختلفی همچون دوره‌ی اعراب، قرون وسطی، رنسانس، باروک و قرن نوزدهم است. این مجموعه دنیایی کوچک را با خود به همراه دارد که نه تنها قادر است بیننده را به زمان‌های ...ادامه مطلب دور ببرد، بلکه فرصت اکتشاف فضاهای منحصر به فرد و مختلفی مانند تئاتر بهاری، باغ‌های سلطنتی، برج‌ها و یک کلیسای جامع (سابق یک مسجد بود و امروزه به دلیل وجود ۵ تالار بزرگش، بزرگ‌ترین بنای گوتیک به شمار می‌رود) را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد.
کاخ سویل
کاخ سویل
کاخ سویل
کاخ سویل

دهکده زیبای هال استات اتریش

در اتریش دهکده ای وجود دارد به نام هالستات یا هال استات در منطقه سالزکامرگوت . مکانی که به دریاچه ای زیبا مشرف می‌باشد و طبق سرشماری سال 2001 جمعیتی زیر 1000 نفر داشت. در عصر آهن در هال استات معدنهای نمک زیادی داشت که استخراج نمک بیشتر از این منطقه می‌بوده است. جالب است بدانید چینی‌های کپی کار ، یک کپی از این مکان شگفت انگیز در چین ساخته اند .
دهکده زیبای هال استات اتریش
دهکده زیبای هال استات اتریش
دهکده زیبای هال استات اتریش
دهکده زیبای هال استات اتریش

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم