درباره من

مطالب من

خندان‌‌ترین مارمولک جهان

کوهاکو یک جکو است. گونه ای مارمولک که انواع گوناگونی دارد. با این حال، این خزنده دوست داشتنی که تفاوت بارزی با دیگر مارمولک‌ها دارد: کوهاکو خندان‌ترین مارمولک جهان است.
کوهاکو مدتها از تنهایی رنج می‌برد تا اینکه با یک مینی - جکو اسباب بازی آشنا شد. از آن روز به بعد، کوهاکو لحظه ای این مینی - جکو را تنها نمی‌گذارد. اکنون ، او خوشحال‌ترین خزنده جهان است و لحظه ای خنده از لبانش دور نمی‌شود. ... ادامه مطلب
خندان‌‌ترین مارمولک جهان

آبشار Steindalsfossen

Steindalsfossen آبشاری در روستایی به نام استین نروژ است که 50 متر ارتفاع دارد و از جمله آبشارهای کشور نروژ است که بیشترین عکس از آن گرفته شده است. این آبشار منظره ای خارق العاده در این شهر کوچک ایجاد کرده است و به خوبی توانسته خود را در بین گردشگران مطرح کند و به یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری ... ادامه مطلب
آبشار Steindalsfossen

راهنمای سفر به تایلند و کامبوج

تایلند در میان کشورهای آسیایی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهاست اما کامبوج کمتر به عنوان یک مقصد پرطرفدار شناخته می‌شود. با این حال، هر دوی آنها سواحل عالی و بی‌نظیر، مکان‌های تاریخی، جو به‌یادماندنی و شب‌های زیبایی دارد. با کمی برنامه‌ریزی، سفر به هر دوی این کشورها بسیار موفق و سرگرم‌کننده خواهد بود.
چیزهایی ... ادامه مطلب
راهنمای سفر به تایلند و کامبوج

تنها بازمانده جنگل‌های بکر اروپا

جنگل بیالوزا بین مرز لهستان و بلاروس قرار دارد و تنها بازمانده جنگل‌های بکر اروپا محسوب می‌شود. این جنگل روزهای پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته و محل زندگی گاومیش‌های اروپایی است.
قبل از ورود انسان به اروپا، شمال شرقی اروپا پر از جنگل‌های بکری بودند که هزاران کیلومتر در سراسر دشت اروپا کشیده شده ... ادامه مطلب
تنها بازمانده جنگل‌های بکر اروپا

سواحل گسترده و پاکیزه دریای کارائیب

دریای کارائیب در غرب اقیانوس اطلس و منطقه کارائیب در آمریکای مرکزی قرار دارد.
نام کارائیب از نام قوم سرخ‌پوست «کاریب» گرفته شده که در زمان رسیدن اروپائیان به این منطقه، یعنی در اواخر سده پانزدهم، قوم چیره بر منطقه را تشکیل می‌دادند.
پس از کشف منطقه هند غربی توسط کریستف کلمب در 1492 میلادی، اصطلاح ... ادامه مطلب
سواحل گسترده و پاکیزه دریای کارائیب

فلامینگوها چگونه بر روی یک پا با حفظ تعادل می‌خوابند ؟

فلامینگوها به راحتی می‌توانند روی یک پا بایستند ، آن هم بدون محدودیت زمان. این موجودات صورتی رنگ حتی قادرند در این وضعیت بخوابند. حالا شما سعی کنید روی یک پا بایستید، پس از مدتی تلوتلو خوردید یا دیگر قادر به حفظ تعادل خود نبودید؟ ظاهرا این ویژگی تنها مختص فلامینگوهاست.
این محقق و تیمش که بر روی حرکات ... ادامه مطلب
فلامینگوها چگونه بر روی یک پا با حفظ تعادل می‌خوابند ؟

مجسمه فلتیپو

جسمه فلتیپو Feltepve شهر بوداپست مجارستان در حالی این روزها سر از خاک برآورده است که ساکنین شهر بوداپست ، پایتخت کشور مجارستان از حضور این مجسمه عظیم در یکی از میدان‌های این شهر متعجب شده اند. مجسمه ای که از زیر زمین قد علم کرده بود! مجسمه‌ای غول‌آسا که از دل زمین بیرون آمده بود.
خالق مجسمه فلتیپو ... ادامه مطلب
مجسمه فلتیپو

دریاچه‌ی دوقلوی سیاه گاو

دریاچه‌ی دوقلوی سیاه گاو، آکواریومی طبیعی است که در منطقه‌ای کوهستانی و نسبتا مرتفع قرار دارد. این پدیده‌ی طبیعی بسیار نادر، شامل دو دریاچه است که توسط کانالی با عرض حدود ۸ متر و عمق ۴ متر و در نهایت طولی برابر با ۷۰ متر به همدیگر مرتبط شده‌اند که در هر ساعت حدود ۲۴۰ متر مکعب آبدهی دارد.
حداکثر قطر ... ادامه مطلب
دریاچه‌ی دوقلوی سیاه گاو

ساخت سونا به شکل تخم مرغ طلایی

معماران استودیو Bigert & Bergstrom به تازگی از یک تخم مرغ خورشیدی رونمایی کرده اند. این تخم مرغ یک سونا است و با سوخت چوب روشن می‌شود و می‌تواند هشت نفر را در خود جای دهد.
این پروژه بخشی از تلاش‌ها برای نوسازی هایِ شهری می‌باشد که توسط شرکت Riksbyggen در قسمت شمالی یکی از شهرهای سوئد به نام "کرونا" ... ادامه مطلب
ساخت سونا به شکل تخم مرغ طلایی

جشنواره سالانه غذای حلال

جشنواره سالانه غذای حلال روزهای ۲۴ و ۲۵ تیر ماه در مرکز بین‌المللی تورنتو برگزار می‌شود.
به نقل از پایگاه خبری «Halal Focus»، اولین جشنواره غذای حلال تورنتو در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و انتظار می‌رفت که ۵ هزار نفر از آن استقبال کنند اما با استقبال ۳۰ هزار نفر مواجه شد. البته تعجب‌برانگیز نبود زیرا جمعیت ... ادامه مطلب
جشنواره سالانه غذای حلال

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم