درباره من

مطالب من

راهنمای سفر به استانبول

در شهر استانبول به راحتی و با در اختیار داشتن نقشه وسایل نقلیه عمومی(اتوبوس،مترو،تراموا)می توان از کلیه نقاط دیدنی شهر بازدید کرد.
-اگر میدان تقسیم را به عنوان مبدا اصلی خود در نظر بگیرید به سمت جنوب شرق میدان و در امتداد پارک ایستگاه اتوبوسی وجود دارد که به کلیه نقاط اصلی شهر واحد دارد و به راحتی از انجا می‌توان به قسمتهای اسیایی شهر و خیابان بغداد و همچنین با خط 25 T منطقه سرییر و از انجا با مینی بوس و یا تعویض خط اتوبوس به منطقه کیلیوس که ساحل شنی دریای سیاه است دسترسی داشت تنها با استفاده ...ادامه مطلب از استانبول کارت و پرداخت مبلغ 2/5 لیر برای هر مسیر.
-از میدان تقسیم به ایستگاه شیشانی(انتهای خیابان استقلال و نزدیک برج گالاتا)مترو زیرزمینی و از انجا به سمت غرب ینی کاپی با تغییر خط به قسمت اسیایی و خیابان بوستانجی (نزدیک خیابان بغداد)مترو وجود دارد و همچنین با تغییر خط مترو از ینی کاپی به فروم استانبول نیز مسیر دارد همچنین با همان مترو می‌توان به بازار بزرگ و منطقه سلطان احمد هم رفت
-از میدان تقسیم برای کاباتاش که یکی از اسکله‌های اصلی شهر برای رفتن به جزایر پرنس و تور بسفر است نیز متروبوس زیرزمینی در همان ایستگاه مترو یک طبقه بالاتر وجود دارد که شما را به کاباتاش می‌رساند و از ایستگاه کاباتاش خط تراموا برای رفتن به منطقه‌های کاراکوی ،اکسارای ،بازار،سلطان احمد ...وجود دارد و از سمت شمال هم شما را به قسمت اسیایی و اسکله کادیکوی می‌برد که از انجا هم برای کلیه نقاط اسیایی اتوبوس است.
از اسکله‌های کاباتاش و کادیکوی به هم با کشتی اتوبوسی راه است و این مسیر‌ها را می‌توان با کشتی هم رفت،اسکله بشیکتاش هم در امتداد کاباتاش است و کشتی‌ها در انجا هم توقف دارندو اگر بخواهید می‌توانید با استفاده از خط‌های اتوبوس که در اسکله کاباتاش وجود دارد تمام امتدا خط ساحل اروپایی بسفر را که خیلی زیبا و دیدنی و در ضمن طولانی است را فقط با قیمت 2/5 لیر طی کنید.
-در خط ساحلی بسفر و ساحل‌های کناری شهر و جزایر پرنس نقاطی است که بصورت پلاژ نیست ولی می‌توان بدون پرداخت ورودی در دریای مرمره شنا کرد و همچنین اگر از امتدا خط ساحلی به سمت شرق بروید سواحل دریای مرمره فوق العاده زیبا و دیدنی است.
-برای رفتن به پارک آبی اکوامارین باید راس ساعت 9 و حداکثر تا 9/30 خود را به میدان تقسیم برسانید و مسیر طولانی و دیدنی رفتن به پارک آبی مذکور را بصورت مجانی طی کنید و یک بلیط در اختیار شما از سوی راننده قرار می‌گیرد که در ساعت 5/30 با همان ماشین‌ها بصورت مجانی برگردید.
-غذاخوریهای زنجیره ای سلف سرویس بهترین و تازه‌ترین غذاها را با تنوع لازم در اختیار مردم قرار می‌دهند ولی به نظر من رستورانهای زنجیره ای BUKLU HALK DONNER RESTURANT یا همان بیوگ لو هالک دونر رستوران که یکی از انها در ابتدای خیابان استقلال پس از میدان تقسیم است با وجدان ترین،منصف‌ترین و به صرفه‌ترین انها است.
-برای غذای ایرانی اگر بچه دارید رستوران شهرزاد غذای خانگی ایرانی خوبی داشت که برای مواقع ضروری قابل اطمینان بود .
-از فرودگاه برای امدن با مترو به میدان تقسیم ابتدا باید با مترو به ایستگاه ینی کاپی و از انجا با تغییر دادن خط مترو به شیشانی (خیابان بیوگلو نزدیک برج گالاتا و انتهای استقلال) و از انجا به میدان تقسیم بروید.
-در ماه رمضان سفر به ترکیه هیچ محدودیت و تفاوتی با ماههای دیگر سال ندارد.
-برای خرید استانبول کارت از تمام دکه‌های روزنامه فروشی می‌توانید اقدام کنید و برای شارژ آن در تمام ایستگاهها و اسکله‌ها دستگاهی به شکل دستگاه خودپرداز وجود دارد که با یکبار دیدن نحوه شارژ دیگر مشتریان و یا پرسیدن از آنها به راحتی کارکردن با آن را یاد می‌گیرید.
-مردم زیاد با زبان انگلیسی اشنایی ندارند ولی به راحتی با داشتن نقشه و اسم بردن از مکانها یا اشاره به انها به شما کمک می‌کنند پس نگرانی خاصی در مورد ادرس یابی نداشته باشید و به تابلوها و نقشه دقت نمایید.
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول

هتل مردان آنتالیا

هتل مردان آنتالیا "Mardan Palace Hotel" در سال 2009 در منطقه Lara شهر آنتالیا افتتاح شد. برای ساخت این هتل بیش از 1.4 میلیارد دلار هزینه شده است. این هتل گرانترین و لوکس‌ترین هتل در منطقه اروپا و مدیترانه محسوب میشود. همچنین استخر آن جزء بزرگترین استخرهای اروپا و آکواریم آن با بیش از 2400 ماهی جزء بزرگترین‌های اروپا محسوب میشوند.

این هتل دارای 560 اتاق میباشد و برای ساخت ساحل اختصاصی آن بیش از 9000 تن شن و ماسه مرغوب از کشور مصر به کار گرفته شده است. 10000 متر مربع طلا ، 500000 قطعه کریستال ...ادامه مطلب و بیش از 23000 متر مربع مرمر ایتالیایی در ساخت این بنا به کار گرفته شده است.

این هتل مجلل دارای یکی از بزرگ‌ترین استخرهای قاره‌ی اروپا است و به همراه 8 رستوران منوی سفارشی، یک ساحل اختصاصی و اتاق‌های لوکس کاملا مجهز، اوقات بیادماندنی برای شما رقم خواهد زد.

اتاق‌های این هتل دارای بالکنی رو به کوهستان تائوروس، دریای مدیترانه یا استخر عظیم هتل می‌باشند. همچنین تهویه هوا و چراغ‌های آن با کنترل از راه دور کار می‌کنند.

استخر فضای باز آن دارای یک آکواریوم و فواره در مرکز آن می‌باشند. یک محوطه نیز مخصوص شناگرانی است که به شیرجه و غواصی علاقه دارند و می‌توانند در محیطی کنترل شده همراه با ماهیان زیبا شنا کنند.

رستوران‌های این هتل به صورت جداگانه غذاهای روسی، فرانسوی، تایلندی، ژاپنی و مدیترانه ای را سرو می‌کنند. کافه‌ی پشت بام آن نیز منظره ای زیبا از ریزورت و دریا بدست می‌دهد.

سالن ورزشی بسیار پیشرفته به همراه اتاق مدیتیشن با منظره ای رو به استخر درون ساختمان دارد. مرکز درمان‌های زیبایی تالاسو نیز انواع ماساژهای مخصوص صورت و بدن را ارائه می‌دهد.

مرکز آنتالیا حدود 15 کیلومتر با هتل فاصله دارد و با ماشین در عرض 20 دقیقه به آنجا خواهید رسید
هتل مردان آنتالیا
هتل مردان آنتالیا
هتل مردان آنتالیا
هتل مردان آنتالیا
هتل مردان آنتالیا

هتل کنکورد لارا

هتل کنکورد واقع درمحبوب‌ترین مکان در ساحل لارا می‌باشد. هتل کنکورد در ساحل باشکوه لارا، که از نظر پاکیزگی و ایمنی برنده جایزه Blue Flag شده است، در شرق آنتالیا و در فاصله 16 کیلومتری از مرکز شهر و 10 کیلومتری از فرودگاه آنتالیا واقع است. شما می‌توانید در عرض 20 دقیقه از طریق وسائل حمل و نقل عمومی، سرویس شاتل خصوصی که از سوی هتل ارائه می‌شود و یا با تاکسی به شهر آنتالیا برسید.
معماری هتل و طراحی اتاق‌ها برای اینکه انتظارات میهمانان را که دارای سلایق و نیازهای مختلف هستند، در سطح بالاترین استانداردها ...ادامه مطلب برآورده نمایند دارای گوناگونی فراوانی هستند. علاوه بر اتاق‌های استاندارد، این هتل دارای سوئیت، اتاق‌های خانوادگی و سوئیت رویال نیز می‌باشد.
سالن‌های بازی : سالن بولینگ Strike شما به لذت بردن از بولینگ و بیلیارد دعوت می‌نماید. همچنین سالن بازی هتل مجموعه گسترده‌ای از ماشین‌های بازی را ارائه می‌نماید تا شما و کودکان‌تان را سرگرم نگهدارد.

ورزش‌های آبی : سرویس‌های پولی: جت‌اسکی، چتربازی با قایق‌موتوری، قایق موزی، رینگو، کته‌مرن (داشتن گواهینامه برای استفاده از کته‌مرن الزامی است)، آموزش خصوصی (کلاس‌های کته‌مرن، ویندسرفینگ و گواهینامه‌های مربوطه، کلاس‌های اسکی روی آب و ویک‌بوردینگ)

سرویس‌های رایگان: کانو، دوچرخه دریایی، ویندسرفینگ (داشتن گواهینامه الزامی است)

بدن‌سازی : مرکز بدن‌سازی هتل واقع در طبقه دوم Carpe Diem Spa خدمات خود را برای میهمانان ارزشمند خود از ساعت 8 الی 20 با تجهیزات گوناگون خود ارائه می‌نماید.

آموزش غواصی : از شما دعوت می‌کنیم همراه با غواصان حرفه‌ای ما به دنیای جادویی زیر دریا بروید. در طول تابستان، می‌توانید با شرکت در یک غواصی آزمایشی رایگان، شرکت در کلاس‌های آموزشی غواصی و تورهای اسنورکلینگ، به تعطیلات خود مقداری هیجان اضافه کنید. گواهینامه غواصی در پایان دوره آموزشی غواصی به شما اعطا خواهد شد. چنانچه قبلاً گواهینامه غواصی حرفه‌ای خود را دریافت نموده‌اید، مسئولین مربوطه میتوانند شما را در زمینه یک برنامه غواصی مناسب راهنمایی نمایند.

تنیس : زمین‌های تنیس هتل در تمام طول تابستان با حضور مربی تنیس آماده ارائه خدمات می‌باشد.
هتل کنکورد لارا
هتل کنکورد لارا
هتل کنکورد لارا
هتل کنکورد لارا

هتل 5 ستاره رویال هالیدی

هتل 5 ستاره رویال هالیدی (Royal Holiday Palace) جزو گروهی Stone Group Hotels است که در مساحتی به وسعت 53 هزار متر مربع ساخته شد و در اول آوریل 2011 افتتاح گردید. این هتل در 17 کیلومتری مرکز شهر آنتالیا و 15 کیلومتری فرودگاه آنتالیا واقع شده است.
معماری این هتل همانند قصرهای سلطنتی اروپاییان بوده و اتاقهایی بسیار شیک و راحت دارد که در همان روز ورود، با ظرف هایی پر از میوه از شما پذیرایی می‌کنند. همچنین اتاقهای مهمان در این هتل به سیستم اینترنت بی سیم مجهز می‌باشند. منوی غذای متنوع این هتل نشان ...ادامه مطلب از اهمیت خاصی است که سرآشپزان به مسافرین نشان می‌دهند و همه نوع غذای بین المللی را شامل می‌شود مانند غذاهای مخصوص برای مناسبت‌های خاص، بوفه‌ها و سلف سرویس‌های فوق العاده متنوع، غذاهای دریایی، ایتالیایی، کباب، غذاهای خاور دور، و حتی غذاهای مکزیکی.
این هتل که مجموعه ای از تاریخ، راز، آرامش و معماری مدرن امروزی را به نمایش می‌گذارد، با هرگونه مسافری همخوانی دارد. مهمانان این هتل می‌توانند در گوشه ای دنج و ساکت نشسته و کتاب مطالعه کنند، یا در باغ وسیع بیرون از ساختمان استراحت کنند و از حرکات نمایشی گروه آکروبات بازان لذت ببرند. حتی استخر این هتل با محوطه‌ی بازی که دارد، بسیار دل انگیز و زیباست.
این هتل دارای 500 اتاق می‌باشد که به 363 اتاق ممتاز، 48 اتاق دوبلکس، 54 اتاق خانوادگی، 8 سوئیت، 23 سوئیت دوبلکس و 2 سوئیت شاهانه و مجلل تقسیم شده اند. تمام این اتاق‌ها دارای بالکن، کف موکت شده، کلید الکترونیک، صندلی یا کاناپه، میز کار، تلویزیون داخلی و بین المللی، رادیو، تلفن ثابت مستقیم، سشوار، امکانات کامل در سرویس‌های بهداشتی و سیستم تهویه مرکزی می‌باشند. هر روز اتاق‌ها تمیز می‌شوند و هر هفته 2 بار ملحفه‌ها تعویض می‌گردند.
هتل 5 ستاره رویال هالیدی
هتل 5 ستاره رویال هالیدی
هتل 5 ستاره رویال هالیدی

هتل 5 ستاره ریکسوس پریمیوم آنتالیا

هتل 5 ستاره ریکسوس پریمیوم آنتالیا (واقع در منطقه بلک) عضو مجموعه هتل‌های زنجیره ای Rixos و یکی از معروف‌ترین و بهترین هتل‌های آنتالیا میباشد. این هتل که دارای پارک آبی مجزا و نمایش اختصاصی دلفین است و با دارا بودن بیش از 900 نفر پرسنل و 769 اتاق متنوع تمامی نیازهای شما را فراهم می‌آورد. این هتل در 50 کیلومتری شهر آنتالیا و 40 کیلومتری فرودگاه آنتالیا واقع شده است.

این هتل 5 ستاره دارای 1000 متر ساحل اختصاصی با پارک آبی به سبک تروجان به وسعت 12 هزار مترمربع می‌باشد. سالن ورزشی و مرکز خرید ...ادامه مطلب نیز از دیگر امکانات آن می‌باشند. تمام اتاق‌های آن شامل بالکن خصوصی، تلویزیون صفحه تخت، ماهواره، اتاق نشیمن جداگانه همراه با کاناپه‌های راحت و میز ناهار خوری می‌باشند.

12 رستوران با غذاهای فرانسوی، ایتالیایی، ترکیه ای و آسیایی در آن وجود دارد. کافی شاپ‌های این هتل نیز انواع نوشیدنی را سرو می‌کنند که می‌توانید بر روی تراس عمومی هتل میل کنید. آکروبات بازها و رقاصان رقص‌های محلی و ترکی نیز عصرها برای سرگرمی شما برنامه اجرا خواهند کرد.

مهمانان می‌توانند از زمین بازی اسکوآش، تنیس و بسکتبال استفاده کنند یا از ماساژهای بدن و صورت و درمان‌های دست و پا بهره ببرند. می‌توانید سفارش دهید که چای عصرانه را در یکی از 14 زمین بازی گلف برای شما سرو کنند. پارکینگ و اینترنت وای فای رایگان همواره در دسترس مهمانان خواهد بود.
هتل 5 ستاره ریکسوس پریمیوم آنتالیا
هتل 5 ستاره ریکسوس پریمیوم آنتالیا
هتل 5 ستاره ریکسوس پریمیوم آنتالیا
هتل 5 ستاره ریکسوس پریمیوم آنتالیا

هتل دلفین امپریال

هتل 5 ستاره Delphin Imperial یکی از زیر مجموعه‌های هتل‌های زنجیره ای Delphin در سال 2012 و در 12 طبقه ساخته شده است . هتل دلفین امپریال در ساحل لارا و در فاصله 20 کیلومتری مرکز شهر و 10 کیلومتری فرودگاه آنتالیا واقع شده است. خدمات این هتل به صورت UAll ارائه میشوند
مساحت این هتل لوکس و زیبا بالغ بر 54000 متر مربع است و در مجموع دارای 650 اتاق (شامل اتاق‌های استاندارد و سوییت‌های لوکس میباشد) . در این هتل به کودکان بهای زیادی داده میشود و انواع اقسام بازی‌ها و سرگرمی‌های برای کودکان و بزرگسالان ...ادامه مطلب تهیه و تدارک دیده شده است. همچنین یکی از استخرهای فضای باز این هتل در ایام عید نوروز دارای آب گرم (با درجه 28) خواهد بود.
بر طبق نقد و بررسی و نظرات و امتیازات کاربران این هتل هشتمین هتل برتر آنتالیا (در محدوده هتل‌های شهر آنتالیا و لارا) محسوب میشود و دارای امتیاز بسیار خوبی است. همچنین بعنوان لوکس‌ترین هت آنتالیا در سال 2013 به انتخاب کاربران بوده است.
همچنین دو عضو دیگر خانواده هتل‌های دلفین، یعنی هتل‌های Delphin Palace و Delphin Diva نیز جزء بهترین و محبوب‌ترین هتل‌های آنتالیا محسوب میشوند
هتل دلفین امپریال
هتل دلفین امپریال
هتل دلفین امپریال

۲۵ مکان مخوف در دنیا

اَستودان سِدلِک
از زمانی که ادرار مسیحیان به فاضلاب این شهر راه پیدا کرد افراد زیادی در این شهر مرده‌اند و به خاک سپرده شده‌اند. البته پس از گذشت سال‌ها انقدر تعداد میت‌ها زیاد شد که دیگر زیر زمین جا برای آن‌ها نبود. از این رو کشیش‌ها تصمیم گرفتند با استخوان میت‌ها برای کلیسا کاردستی درست کنند. کف کردید؟
خانواده‌ای به نام شوارتزنبرگ که احتمالاً از فک و فامیل‌های دور آرنولد بودند به یک هنرمند سفارش دادند تا با استخوان مردم کلیسا را تزئین کند. گفته می‌شود برای خوشگل سازی کلیسای این شهر از استخوان ...ادامه مطلب ۴۰۰۰۰ انسان استفاده شده است که اگر مایل باشید می‌توانید یک سر به جمهوری چک بروید و این دیوانه خانه را از نزدیک ببینید.
۲۵ مکان مخوف در دنیا
۲۵ مکان مخوف در دنیا
۲۵ مکان مخوف در دنیا

آنکارا پارک

آنکارا پارک شهربازی آنکارا است که به تازگی افتتاح شده . این شهربازی دارای اسباب بازیهای متنوعی ست که هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان جذاب است . پارک شامل ۱۲۱۷ اسباب بازی بزرگ و کوچک است . البته برای استفاده چهارفصل از این پارک ، برخی از اسباب بازیها در زیر ۱۰ چادری که برای این اسباب بازیها در نظر گرفته شده ، قرار دارند .
بزودی بزرگترین باغ وحش خاورمیانه در آنکا پارک افتتاح خواهد شد که مجهز به بیمارستان ...ادامه مطلب حیوانات نیز می‌باشد . در شهربازی بزرگ آنکارا ترن هوایی به طول ۸۷۰ متر و ارتفاع ۳۵ متر وجود دارد که یکی از مهیج‌ترین ترن‌های هوایی دنیاست .
همچنین چرخ فلک آن یکی از بزرگترین چرخ فلک‌های دنیاست . مجسمه‌های بکار برده شده در این پارک بسیار زیبا و عظیم الجثه هستند . مجسمه غول پیکر دایناسور آنکا پارک آنکارا ، با ۷۰ متر ارتفاع در کتاب گینس (رکوردهای جهانی ) ثبت شده است . این پارک از جاهای دیدنی ترکیه است که بازدید از آن ، به یادماندنی خواهد بود .
نگران تردد در این شهربازی بزرگ آنکارا نباشید . وسایل حمل و نقل عمومی شما را در پارک می‌چرخانند و می‌توانید در کنار اسباب بازی و یا محل دلخواه تان پیاده شوید .طبق پیش بینی‌ها بزودی این پارک به یکی از مهم‌ترین تفریحات ترکیه تبدیل خواهد شد .
آنکارا پارک
آنکارا پارک

مرکز خرید دیپو آوت لِت :

این مرکز خرید یکی از مراکز خرید بسیار بزرگ در آنتالیاست که تقریباً تمام کارخانه‌های معروف شعبه ای در آن دارند. شیوه معماری آن بگونه ای است که این مجموعه به یک میدان و یک خیابان متصل است.
نزدیکی به فرودگاه آنتالیا از مزایای این مرکز خرید است. اوت لت سنتر دیپو با مساحت 75 هزار متر مربع، ادعا می‌کند که بزرگترین مرکز خرید در منطقه مدیترانه می‌باشد.
از فروشگاه‌های بزرگ پوشاک در اوت لت سنتر دیپو می‌توان به برندهای کوتون، ماوی، آدایداس، نایک، تومی و غیره اشاره کرد. همچنین 15 کافه در این مجموعه وجود ...ادامه مطلب دارد که مجموعه ای از بهترین غذاهای سنتی و نوشیدنی‌ها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در این بازار بزرگ یک زمین بازی برای کودکان و یک محوطه تفریحی نیز وجود . اگر به دنبال خرید اجناسی چون جواهرات، عتیقه جات، لباس، وسایل ورزشی، کفش، محصولات چرمی تزئینات منزل و غیره هستید، ایجا بهترین محل برای خرید آنها می‌باشد. یک سینما نیز در این مجموعه وجود دارد.
در این مرکز خرید سه شنبه‌ها سه شنبه بازار تشکیل میشود .
مرکز خرید دیپو آوت لِت :

علی رئیسی

علی رئیسی ﺳﻪشنبه 3 آذر 94 - 21:53

سلام. تلگرام من. alitajerr

عبور و مرور در استانبول

واسه عبور و مرور تو شهر و استفاده از تفریحات استانبول همیشه وسیله جوره از مترو و تراموا و تاکسی گرفته تا دلموش و اتوبوسهای دریایی و قایقهای تندرو و اتوبوس … . تو این همه وسیله ، واسه استفاده از تاکسی ، دلموش ، مینی بوس و قایقهای خصوصی باید پول نقد پرداخت کنین اما واسه استفاده از بقیه وسایل میشه به دو روش عمل کرد : ۱- ژتون ۲- استانبول کارت . قیمت هر ژتون سه لیره که در تمام ایستگاههای مترو و تراموا و … دستگاه فروش ژتون قرار داره که راهنماش هم روش نصب شده و کار باهاش خیلی آسونه . به ازای هر نفر برای ...ادامه مطلب هر بار سوار شدن به هر وسیله نقلیه به یک ژتون نیاز دارید . استانبول کارت هم یه چیزی مث کارتهای اعتباری مترو خودمونه . یه هزینه اولیه باید واسه خرید کارت بدین و یه هزینه واسه شارژ اون .
اگه بیشتر از سه روز تو استانبول میمونین و نفراتتون زیاده ، حتما یه استانبول کارت تهیه کنین چون در صورت استفاده از استانبول کارت به جای ژتون ، بسته به مسیر و وسیله مورد استفاده ، میتونین حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد تو هزینه‌های رفت و آمدتون صرفه جویی کنین . با این کارت تو یه مسیر مثلا به جای سه لیر دو لیر ازتون کم میشه . این کارت رو میتونید از ترمینالهای اصلی رفت و آمد مثل امینونو و تقسیم تهیه کنین البته بیشتر باجه‌های روزنامه فروشی و سوپریهای بزرگ هم دارن . قیمت خود کارت حدود ۷ لیر هست که در پایان سفرتون میتونید اون رو پس بدید و پولتون رو بگیرین . راتی اگه جایی ” آکبیل ” شنیدین هول نکنین . نسل قدیمی همون کارته که یه جورایی منسوخ شده !
نکات مهم
از یک استانبول کارت میتونین برای تعداد نامحدود نفرات استفاده کنین و نیازی نیست برای هر نفر کارت جداگانه بخرین . نکته دیگه اینکه هر بار که از استانبول کارت استفاده میکنین اگه بار اول یک مبلغی رو کم میکنه (مثلا ۲ لیر) و تا دو ساعت بعد از اون هر بار که دوباره از همون کارت استفاده کنین مبالغ کمتری رو نسبت به دفعه اول کم میکنه و اینطوری هم باز یک مقدار دیگه به نفعتونه .
چطور استانبول کارت رو شارژ کنیم ؟
know_clipart4دستگاههای شارژ کارت تو تمامی ایستگاههای مترو ، تراموا و یا در نزدیکی اونها قرار داره و کار کردن با اونا بسیار ساده اس ، برای شارژ کارت میشه از سکه یک لیری و اسکناس‌های ۵ ، ۱۰ و یا ۲۰ لیری استفاده کرد . در بعضی جاها شکل دستگاه با هم کمی تفاوت داره ولی عملکردشون یکسانه و زبان همشون ترکیه که میشه به انگلیسی تغییرشون داد ، فقط دقت کنین این دستگاهها رو با ATM‌ها اشتباه نگیرین !
مراحل شارژ کارت :
۱- کارت رو در جای مخصوصش روی دستگاه قرار میدیم ، روی مونیتور موجودی شارژ کارت رو میشه دید
۲ -دستگاه چند ثانیه فرصت میده که اسکناس رو وارد دستگاه کنیم ، کارت رو برمیداریم ، سکه و یا اسکناس را به دستگاه وارد میکنیم
۳ – دوباره کارت رو در جای مخصوصش قرار میدیم حالا کارت شارژ شده ، دستگاه رسیدشو میده و مونیتور مبلغ اضافه شدن به شارژ رو نشون میده
شارژ استانبول کارت
شارژ استانبول کارت
چطور از استانبول کارت استفاده کنیم ؟
درست مث مترو و اتوبوسهای تند رو تهران ، کافیه کارت رو مقابل دستگاههای مخصوص تو ایستگاه مترو و اتوبوس و … قرار بدیم ، وقتی صدای بوق رو شنیدیم از کارتمون مبلغی کسر میشه و راه برامون باز میشه . البته همزمان میشه رو مونیتور مقدار کسر شده و باقیمانده شارژ رو ببینیم.

عبور و مرور در استانبول

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم