درباره من

مطالب من

کویر مصر، جزیره ای میان شن ها

وقتی اسم تعطیلات یا برنامه سفر میاد، معمولا آدم‌ها دوست دارن به مناطقی که سرسبزو جنگلیه سفر کنن. دوست دارن تو دامن طبیعت اتراق کنن و لذت ببرن. ولی بعضی وقتها آرامشی که میشه تو کویر پیدا کرد تو هیچ جای دیگه نیست. شبهای کویر، سکوت، لمس ستاره‌ها و اینکه تو یه نقطه ای از این سرزمین پهناور باشی و بدونی که هیچ کس دیگه ای اونجا نیست. واقعاً لذت بخشه.
کویر مصر که اسم قدیمیش مزرعه یوسف بوده یکی از همون مکان‌های آرامش بخشه که تو 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق و 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان ...ادامه مطلب اصفهان واقع شده.
اگه به اینجا سفر کردین و حس دژاوو بهتون دست داد به خاطر اینه که فیلم خیلی دور خیلی نزدیک اینجا فیلمبرداری شده.
. شبهای کویر هم فوق العاده لذت بخشه. برای دیدن ستاره‌ها می‌شه روی رمل‌ها نشست و بدون اینکه گذر زمان رو فهمید ساعتها به آسمان خیره شد و لذت برد. افسون آسمان کویر مصر تا پایان عمرتون، بارها و بارها شما رو به سمت خودش می‌کشه. تنها مهمان مردمان کویرنشین همین ستاره‌ها هستن. سکوتی که تو شبها حکفرما میشه و آسمان پر از ستاره باعث میشه که ذهن هر شخصی رو درگیر کنه.
از نقاط دیدنی این منطقه میشه به دریاچه نمک خور، چال سلکنون، نیزار مصر، تخت عباسی و تخت عروس اشاره کرد که باعث میشه هیجان سفر چند برابر بشه.
کویر مصر، جزیره ای میان شن ها
کویر مصر، جزیره ای میان شن ها

انگور سرخ فخری

حدود 90 درصد از تاکستان‌های این شهرستان را رقم سرخ فخری معروف به انگور شاهرودی تشکیل می‌دهد.
این نوع انگور به دلیل داشتن خاصیت ماندگاری پس از برداشت قابل نگهداری در انبار و سردخانه‌ها برای عرضه تدریجی به بازار است.
انگور سرخ فخری
انگور سرخ فخری
انگور سرخ فخری

روستای زنوزق

روستای زنوزق روستایی کوهستانیه که بزرگ‌ترین روستای پلکانی ایرانه و در بخش مرکزی شهر مرند واقع شده و از نظر آب و هوایی جزو مناطق سردسیر ایرانه که زمستان‌های سرد و طولانی و بهار و پاییز نسبتاً سرد و تابستان‌های معتدلی داره. به نظر کارشناسان قدمت این روستا به دوره ایلخانان می‌رسه. قبرستان زنوزق سال‌ها قبل سنگ‌های قبری داشته که به زبان عربی حجاری شده بودن اما الان تعداد کمی از اون‌ها باقی مونده و خیلی از این سنگ قبرها به دلیل ناآگاهی تخریب شدن.
این روستا شکل کوهستانی منحصربه فردی داره و شامل ده‌ها ...ادامه مطلب چشمه جوشان، باغ‌های زیبا، کوه‌ها و تفرجگاه‌ها می‌شه که می‌تونه برای گردشگرا خیلی خذاب باشه. روستای زنوزق در هر فصلی، دیدنی خاصی داره، از زمان شکوفه دادن این درختان که همه جا رنگین می‌شه گرفته، تا رسیدن میوه‌ها و پاییز باشکوه این درختان و حتی زمستان سفید و بسیار سرد روستا، هرکدوم زیبایی خاص خودش رو دارن.
اگر به دیدن این روستای زیبا رفتین یادتون نره که چهار محله اصلی روستا یعنی محله‌های بدیر، آق بابا، سیدی و کده لر رو ببینین.
روستای زنوزق
روستای زنوزق
روستای زنوزق
روستای زنوزق

چادر مسافرتی بسیار جالب

کمپینگ انگلیسی M2C چادر مسافرتی بسیار جالب و زیبایی طراحی کرده است.
این چادرر مسافرتی مخصوص هوای سرد بوده و گرما را داخل خود نگه می‌دارد. اینچادر همچنین بسیار بزرگ و فضای کافی برای 4 الی 8 نفر را داراست و هنگام جمع شدن در یک کیف کوچک قابل حمل است.نکته جالب درباره آن این است که می‌توان چندین چادر را به راحتی به یک دیگر وصل نمود و فضای بزرگتری در اختیار داشت در حالی که حریم شخصی با استفاده از در‌های پارچه ای حفظ می‌شود.
چادر مسافرتی بسیار جالب
چادر مسافرتی بسیار جالب
چادر مسافرتی بسیار جالب
چادر مسافرتی بسیار جالب
چادر مسافرتی بسیار جالب

مناف پرندلو

مناف پرندلو دوشنبه 6 مهر 94 - 17:28

ممنون از پست مفیدتون عالی بود

ناصر حشمتیان

ناصر حشمتیان دوشنبه 6 مهر 94 - 17:34

بسیار عالی بود

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم