درباره من

مطالب من

فقدان بازاریابی؛ عدم توسعه گردشگری حلال در کشور

شناسایی بازار هدف گردشگری حلال و بازاریابی برای آن، اولین گام برای توسعه گردشگری حلال در ایران است.
نشست هم اندیشی گردشگری حلال همزمان با نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران و در روز 28 بهمن 1394 در سالن صدف خلیج فارس برگزار شد.
زاهد قادری، عضو هیات علمی دانشگاه Deggendorf ... ادامه مطلب
فقدان بازاریابی؛ عدم توسعه گردشگری حلال در کشور

مروری بر صنعت توریسم در سال 2015


شادمانی و جشن‌های آغاز سال نو میلادی بخش بزرگی از جهان را فرا گرفته است. در این نوشته بررسی کرده ایم که در دوازده ما گذشته دنیای گردشگری چه رویدادهایی به خود دید و چه تجربه هایی را پشت سر گذاشت.
در نگاه کلان، موضوع مهم تغییر اقلیم را بررسی کرده ایم و توافق تاریخی بدست آمده در پاریس. در بحث مصرف ... ادامه مطلب
مروری بر صنعت توریسم در سال 2015

خرس سیاه یار غار کودکان هرمزگانی

خرس سیاه آسیایی گونه ای در معرض خطر است که برنامه ریزی راهبردی حفاظت از آن در استان هرمزگان بر اساس راهنمای تهیه شده توسط اتحادیه جهانی حفاظت و تجربیات سه ساله فعالیت‌های میدانی و بررسی‌های اقتصادی-اجتماعی جوامع محلی در این استان تدوین شد.

این برنامه بلندمدت شامل 6 هدف کوتاه مدت است که بخش اول ... ادامه مطلب
خرس سیاه یار غار کودکان هرمزگانی

مونا کمالوند

مونا کمالوند جمعه 6 آذر 94 - 21:55

بسیار جالب بود سپاس

رزرواسیون آنلاین خدمات گردشگری کشور، عقب‌تر از الگوهای خارجی

خدمات رزرواسیون آنلاین در داخل کشور برای رسیدن به نمونه‌های مشابه بین المللی، فاصله ای بس طولانی در پیش دارد که جز با بهبود زیرساخت‌های فناوری، بانکی، اعتباری و مدیریت یکپارچه محقق نمی‌شود.
ارایه خدمات آنلاین گردشگری در دنیا یکی از موفق‌ترین بخش‌های گردشگری بوده و دلیل موفقیت آن راحتی و حجم بالای ... ادامه مطلب
رزرواسیون آنلاین خدمات گردشگری کشور، عقب‌تر از الگوهای خارجی

حمید سجادی

حمید سجادی ﺳﻪشنبه 12 آبان 94 - 08:56

خیلی مقاله خوبی بود ممنون

شکار غیر قانونی خرگوش‌ها در لرستان

شش راس خرگوش بی رحمانه کشته شدند. این لب کلامی بود که مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد.
مهرداد فتحی بیرانوند در جمع خبرنگاران، افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سلسله در ماموریت گشت و کنترل شبانه حوزه استحفاظی در منطقه شکار و صید ممنوع گرین (داربید) موفق به کشف 2 قبضه اسلحه شکاری تک لول به همراه لاشه 6 راس خرگوش، 2 عدد نور افکن و 59 عدد فشنگ مربوطه از 2 شکارچی شدند. وی ادامه داد: ماموران ضمن ضبط اسلحه ها، ادوات شکار و لاشه خرگوش‌ها نسبت به دستگیری شکارچیان اقدام کردند.
این مقام مسئول تصریح کرد: متخلفان پس از پرداخت جریمه ضرر و زیان 18 میلیون ریالی وارده به محیط زیست به مراجع قضایی معرفی شدند. فتحی بیرانوند خاطر نشان کرد: همچنین در منطقه دره تنگ یک شکارچی پیش از اقدام به شکار دستگیر و یک قبضه اسلحه شکاری از این متخلف کشف و ضبط کردند. وی یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه محیط زیست به اداره محیط زیست اطلاع رسانی کنند.

خبرهای بیشتر از محیط زیست را در دنیای سفر بخوانید:
http://www.donyayesafar.com
... ادامه مطلب
شکار غیر قانونی خرگوش‌ها در لرستان

زهره پورایمانی

زهره پورایمانی یکشنبه 3 آبان 94 - 08:15

ای خدااا چه غم انگیز چرا بعضی آدما تا این حد بد و بیرحم میشند

مشرقی مشرقی

مشرقی مشرقی یکشنبه 3 آبان 94 - 09:19

خدا ازشون نگذره

زنان روستایی بهتر از مردان طبیعت را حفظ می‌کنند

زنان روستایی از عوامل فعال در تغییرات اجتماعی و اقتصادی و حفاظت از محیط زیست هستند؛ کسانی که تا کنون به درجات مختلف نقش خود را به عنوان کشاورز، تولیدکننده، سرمایه گذار، سرپرست و مصرف کننده ایفا کرده اند. آن‌ها همچنین نقش مهمی در تضمین امنیت غذا و تغذیه، ریشه کن کردن فقر در مناطق روستایی و بهبود رفاه خانواده هایشان دارند هرچند چالش مهمی به نام نابرابری آن‌ها را از دسترسی به فرصت‌های برابر در حوزه‌های منابع، دارایی و خدمات باز می‌دارد.
نگاهی به تخریب محیط زیست آنهم زمانی که مردان تسلط بیشتری روی منابع طبیعی داشته اند نشان می‌دهد زنان بهتر از مردان می‌توانند از زمین محافظت کنند (گرچه هیچ مدرکی برای اثبات این فرضیه وجود ندارد). از آنجا که زنان و زمین در طول تاریخ همواره به عنوان زیردست نهادهای مردانه پنداشته شده اند آن‌ها یک سیستم ارزشی برای زمین خلق کرده اند. به عنوان مثال زنان روستایی در هند از جمع آوری شاخه‌های مرده که توسط طوفان قطع شده اند به جای بریدن شاخه و استفاده از آن‌ها به عنوان هیزم بهره می‌گیرند. همچنین زنان روستایی در ارتباط تنگاتنگ خود با طبیعت توانسته اند دانشی را از زمین، خاک و آب و سایر ویژگی‌های محیط طبیعی اطراف خود به دست آورند؛ ضمن اینکه هر گونه دستکاری و تغییرات در عرصه محیط زیست نظیر جنگل زدایی بیش‌ترین اثر را بر روی زندگی می‌گذارد تا زمانی که بتوانند خود را با شرایط جدید تطبیق دهند؛ نمونه این امر مادربزرگ نپالی است که برای تهیه چوب و علوفه ناچار است از کوه بالا برود.
در کنیا نیز زنان روستایی مدیران منابع طبیعی اعم از زمین، آب، جنگل‌ها و حیات وحش هستند. گرچه این زنان بسیار فقیر بوده و بسیاری از آن‌ها حقوق ماهیانه ای دریافت نمی‌کنند و تحت عنوان زنان خانه دار شناخته می‌شوند، اما بسیاری از آن‌ها در اقتصاد خرد روستایی موثر بوده و دانش بومی آن‌ها در مدیریت منابع طبیعی نقش مهمی را ایفا می‌کند زیرا زندگی خود و خانواده شان در ارتباط مستقیم با بهره برداری از منابع طبیعی است. برای بسیاری از مردم روستایی به ویژه زنان طبیعت، حافظ جامعه با تامین منابع غذایی برای تغذیه خانوارهاست. بنابراین زمانی که سیاست‌های حفاظت و حفاظت از محیط زیست نقش زنان روستایی را نادیده می‌گیرد، آن‌ها را به بزرگ‌ترین قربانیان این سیاست تبدیل می‌کند.

زنان و مدیریت منابع آب
با افزایش فشارهای انسانی بر روی زمین، مناطق ساحلی و تالاب‌ها که به طور معمول کم جمعیت بودند، نقش زنان به عنوان مهم‌ترین کاربران آب در مدیریت این منابع اهمیت پیدا می‌کند. آن‌ها باید تصمیم بگیرند که در میزان مخازن آب، بهره گیری از آب باران، آشپزخانه و دیگر استفاده‌های داخلی با توجه به محدودیت منابع بهترین تصمیم را اتخاذ کنند. آن‌ها می‌دانند که باید در حفظ تالاب، مناطق ساحلی و سایر حوضه‌های آبخیز کوشا باشند تا بتوانند از آن به عنوان منبعی قابل استفاده و تمیز برای مصارف خانواده خود و کشاورزی بهره گیرند؛ از این روست که آب سالم و قابل دسترس در اولویت زندگی زنان قرار می‌گیرد.

زنان و حفاظت از جنگل ها
فارغ از حفاظت از اتمسفر، حفاظت و نگهداری از حوضه آبخیز، آب و خاک و زیستگاه‌ها برای گونه‌های بومی و نادر، جنگل‌ها به واسطه تامین سوخت برای زنان اهمیت دارند. آن‌ها از این منبع به عنوان مکمل سوخت و مواد غذایی در کنار زمین خود کمک می‌گیرند. میوه‌های وحشی، گوشت، عسل و بسیاری از مواد غذایی برای تغذیه از جنگل به دست می‌آید ضمن اینکه آن‌ها منبع مهمی برای گیاهان دارویی جهت مراقبت از خانواده در مواجهه با انواع بیماری‌ها هستند. از آنجا که جنگل‌های استوایی به سرعت در حال ناپدید شدن هستند، بهره گیری از ارتباط نزدیک زنان و جنگل‌ها به عنوان مدیران روستا می‌تواند حفاظت از این ذخایر طبیعی را به همراه داشته باشد. در حال حاضر زنان در کنار مران در برنامه‌های جنگل کاری و اصلاح الگوی کشت در کنار تامین سوخت از مزارع نزدیک خانه به جای فشار مضاعف بر منابع طبیعی هستند و به نهال کاری در این مزارع مبادرت می‌ورزند.

ادامه این گزارش را لطفا در آدرس زیر بخوانید:
http://www.donyayesafar.com/n/2408
... ادامه مطلب
زنان روستایی بهتر از مردان طبیعت را حفظ می‌کنند

محمدرضا سرابیان

محمدرضا سرابیان شنبه 25 مهر 94 - 10:43

خیلی مقاله جالبی بود ممنون

محبوبه کمالی

محبوبه کمالی شنبه 25 مهر 94 - 10:46

خانوما که تو عصر جدید باید برای حفظ خانواده کلی زحمت بکشند اشکال نداره اینم روش محیط زیستم بسپارید دست ما اینم با ما

حتی یک هکتار جنگل کاری بدون مشارکت جوامع محلی انجام نمی‌شود

همایش «حقوق و جایگاه مردمان بومی و جوامع محلی در نظام حقوقی» روز دوشنبه 20 مهر در محل سالن عدالت دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال کشور در همایش «حقوق و جایگاه مردمان بومی و جوامع محلی در نظام حقوقی» گفت: سازمان جنگل‌ها از سال جای یک هکتار جنگل کاری بدون ... ادامه مطلب

استفاده از پهپادها و محیط بانان اسب سوار برای حفاظت محیط زیست

این پهپاد می‌تواند با فیلم برداری و عکاسی جهت پایش مناطق حفاظت شده، جلوگیری از زمین خواری و آتش سوزی مناطق، سر شماری وحوش، کمک به محیط بانان جهت برخورد با صید و شکار، رصد وضعیت خشک سالی و امور دیگر مورد استفاده قرار گیرد و تصاویر آن به صورت لحظه به لحظه به اتاق مانیتورینگ ارسال شود.
معاون محیط زیست ... ادامه مطلب
استفاده از پهپادها و محیط بانان اسب سوار برای حفاظت محیط زیست

بوئنوس آیرس، بهشت گردشگران کتاب دوست

گسترش کتاب فروشی‌ها در هر شهری نشان از رشد فکری آن مردم دارد. در تهران، راسته کتاب فروشی بارها در جغرافیای شهری جا عوض کرد و بالا و پایین شد".
نشر چشمه درباره جشنواره گذر فرهنگی تهران
--

اگر چه در کشورهای دیگر کمیاب است اما کتابفروشی‌ها در همه جای پایتخت آرژانتین (Argentine)، دیده می‌شوند ... ادامه مطلب
بوئنوس آیرس، بهشت گردشگران کتاب دوست

امین رستگار

امین رستگار پنجشنبه 16 مهر 94 - 12:26

خیلی جالب بود ممنون چقدر خوب که اینقدر به این مسئله اهمیت میدند و سرمایه گذاری می‌کنند

دنیای مدرن و نسل نو مسافران

یک مسافر با کوله پشتی، کسی است که دنیا را به اتکای کوله پشتی اش زیر پا می‌گذارد و افتخار می‌کند که مهارت سفری آسوده و بی حاشیه را دارد. اما اگر کسی بخواهد دنیا را با توجه به خواسته‌های سخت گیرانه خود بگردد چه باید بکند؟
امروزه انوع سبک‌های گردشگری تعریف شده و انواع گردشگر نیز بسته به نوع نیاز و هدف ... ادامه مطلب
دنیای مدرن و نسل نو مسافران

محمد ملکی

محمد ملکی چهارشنبه 15 مهر 94 - 11:45

ممنون جالب بود

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم