درباره من

مطالب من

پارک هزاره

پارک زیبای هزاره با حدود نود و نه هزار متر مربع مساحت در اطراف دریاچه میشیگان قرار دارد. در سال ۱۹۹۷ میلادی اقدامات لازم برای طراحی یک پارکینگ زیرزمینی و مکانی جدید برای اجرای موسیقی آغاز شد و در سال ۲۰۰۴ با حضور ۳۰۰۰۰۰ نفر افتتاح شد.
این پارک از قسمت‌های زیادی تشکیل شده است :
آبنمای کرون
این آبنما توسط هنرمند اسپانیایی Jaume Plensa طراحی شد و دارای دو برج ۱۵٫۲ متری از جنس آجر و شیشه است که زیر هر کدام یک استخرکم عمق با گرانیت سیاه است که تصویر دو برج بر روی آن‌ها منعکس می‌شود. مطمئنا ...ادامه مطلب این مکان مورد علاقه کودکان می‌باشد.
دروازه ابری
این دروازه لوبیا شکل توسط طراح هندی آنیش کاپور در بخش مرکزی پارک ساخته شد. ابعاد اینسازه ۲۰*۱۳*۱۰ و وزن آن ۱۱۰ تن است. این دروازه که شبیه به یک قطره جیوه است در قسمت بالایی منعکس کننده ساختمان‌های بلند روبروی خود است و در قسمت پایین قسمتی از پارک را نشان می‌دهد.
عمارت جی پریتزکر
این عمارت برای برگزاری کنسرت‌ها توسط فرانک گری معمار کانادایی در فضای باز پارک طراحی شد. این مجموعه دارای ۴۰۰۰ صندلی ثابت و یک فضای سبز با حدود ۸۸۰۰ متر مربع مساحت می‌باشد که در حدود ۷۰۰۰ نفر را می‌تواند در خود جای دهد. سیستم آکوستیک تعبیه شده بر روی سن به طور خلاقانه طراحی شده است که صدا را مانند تالار‌های سرپوشیده منتشر می‌کند.
تئاتر هریس
این مکان در قسمت شمالی پارک واقع شده و برای اجرای تئاتر، گروه‌های موسیقی و اجرای رقص توسط گروه معماری HBRA طراحی و ساخته شده است.
مرکز دوچرخه مک دونالد
مرکز دوچرخه سواری این پارک در قسمت شمال شرقی قرار دارد و ۳۰۰ فضای پارک دوچرخه دارد. این فضا امکاناتی مثل اجاره دوچرخه، تعمیر و پارک آن دارد. همچنین فست فود مک دونالد نیز برای پذیرایی مهمانان در این فضا قرار دارد.
پل بی پی
پل بی پی پارک هزاره را به میدان Daley Bicentennial وصل می‌کند. این پل مارپیج توسط معمار فرانگ گری طراحی شده است و با استیل ضد زنگ پوشیده شده است.
پارک هزاره قسمت‌های زیاد دیگری نیز شامل می‌شود که بازدید آن‌ها برای توریستان امریکا خالی از لطف نخواهد بود
پارک هزاره
پارک هزاره
پارک هزاره
پارک هزاره

بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا

قدمت منطقه ورسای به هزار سال پیش باز می‌گردد، از دهکده‌ی ورسای برای شکارگاه استفاده می‌شده است تا زمانی که لویی سیزدهم در زمان پادشاهی خود بنایی را در این منطقه ساخت. بعد از او لویی چهاردم، به دنبال ساخت بنایی با شکوه برای دوری از شهر و جمع کردن ارکان سلطنتی دستور ساخت کاخی به نام ورسای را در این منطقه داد. تا قبل از ورسای، کاخ لوور اقامتگاه سلطنتی فرانسوی‌ها بود، اما لویی چهاردم سرنوشت ورسای را تغییر داد. کاخ‌ها از سال‌های دور محل زندگی پادشاهان و خانواده‌های سلطنتی بوده‌اند، کاخ ورسای نیز از این ...ادامه مطلب قاعده مستثنی نبوده است. این کاخ از سال ۱۶۸۲ تا ۱۷۸۹ محل اقامت پادشاهان فرانسه بود. در آن زمان خانواده‌ی سلطنتی به اجبار کسانی که انقلاب کردند به این کاخ آمدند.
کاخ ورسای شامل قسمت‌های مختلفی است.
عمارت شاه
در این بخش از کاخ شما طراحی‌های ظریف ایتالیایی را روی تالارها و دیوارها می‌بینید. این عمارت دارای هفت سالن است که طرح‌های آنها از منظومه‌های آسمانی و الهه‌های رومی تاثیر گرفته اند.
عمارت ملکه
این قسمت از کاخ با گذر زمان شاهد زندگی ۳ ملکه فرانسوی بوده است، نکته‌ی جالب درباره این بخش تقارن آن با عمارت شاه بوده است. هر دوی این عمارت‌ها دارای ۷ سالن بوده اند. جزئیات این عمارت‌ها برای ساعت‌ها ذهن شما را درگیر می‌کنند، همه چیز با گذر زمان اصالت خود را حفظ کرده اند.
کاخ‌های جانبی
در مجموعه ورسای کاخ‌های دیگری نیز وجود دارند که گراند تریانون و پتیت تریانون از معروفترین آنها هستند.
باغ‌های کاخ
یکی از زیباترین باغ‌ها و فضاهای سبز دنیا را می‌توانید در قسمت جنوبی کاخ ورسای ببینید. پیشنهاد می‌کنیم اگر به تماشای این مجموعه رفتید ساعاتی را در فضای سبز اینجا قدم بزنید و از مجسمه‌های مرمری زیبا، فواره‌های دیدنی و حوض‌های تماشایی عکاسی کنید.
باغ‌های کاخ ورسای
کار هیجان انگیز دیگری که می‌توانید در اینجا انجام دهید اجاره کردن لباس‌های سلطنتی، پوشیدن آنها و عکاسی در این کاخ است،
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا
بزرگترین کاخ سلطنتی دنیا

شهر تاریخی رومانی

بزرگترین دانشگاه رومانی در کلوژ-ناپوکا واقع شده که به عنوان پایتخت غیر رسمی منطقه‌ی تاریخی ترانسیلوانیا نیز شناخته می‌شود. قدمت این شهر به زمانی قبل از مهاجرت رومن‌ها برمی گردد و یکی از مراکز هنر و فرهنگ رومانی به شمار می‌رود. این شهر خانه‌ی جمعیت کثیری از مجارستانی‌ها می‌باشد و دارای مجسمه ای است که به افتخار پادشاهی مجارستانی ساخته شده است. کلیسای گوتیک سنت مایکل منسوب به قرن چهاردهم دارای بلندترین برج کلیسا در رومانی می‌باشد. موزه‌ی ملی هنر نیز که در یک کاخ واقع شده در این شهر قرار دارد و شامل ...ادامه مطلب مجموعه‌ی بزرگی از آثار هنرمندان رومانیایی است.
شهر تاریخی رومانی
شهر تاریخی رومانی
شهر تاریخی رومانی
شهر تاریخی رومانی

مجموعه غارهای گورهام

صخره‌های شیب دار سنگ آهک در شرق صخره گلیبرت شامل چهار غار می‌شود که آثار فسیلی و باستانی داخل آن نشان می‌‏دهد این مکان تقریبا بیش از 125000 سال محل زندگی انسان‌های اولیه غارنشین بوده است. این غارها آخرین جاهایی هستند که ‏اثبات شده انسان‌های اولیه در آنجا زندگی می‌کردند. پس از آن ، انسان هایی با شکل و شمایل امروزی ( از لحاظ آناتومی ) تنها ‏کسی هستند که آثار زندگیشان در جاهای مختلف دیده می‌شود. ‏‏ ‏ ‏ ‏
مجموعه غارهای گورهام
مجموعه غارهای گورهام
مجموعه غارهای گورهام

ساحل پولیهوا

برای رسیدن به این ساحل، گردشگران باید از مسیر بزرگراهی به نام پولی هوا سمت شمال شهر لانای را در پیش گرفته و با عبور از منظره اسرارآمیز باغ خدایان به این ساحل برسند. شدت بسیار بالای گرما در این منطقه شبه بیابانی به قدری است که گردشگرانی که با اتومبیل‌های بدون سقف در آن حرکت می‌کنند را به شکل گوجه‌های آفتاب سوخته در می‌آورد.
با این وجود، سطح شنی این ساحل هنوز هم یاد آورد نوازش لایه‌های زلال و شفاف آب‌ها است که روزگاری دانه‌های ریز و لغران آنرا به این سو و آن سو می‌غلتاندند. آفتاب سوختگی در این ساحل بیابانی شاید به تصور روزگرانی غریب بیارزد.
ساحل پولیهوا
ساحل پولیهوا
ساحل پولیهوا
ساحل پولیهوا

معبد ادب و هنر

ویتنام دارای تعداد زیادی معابد محافظت شده‌ی قدیمی می‌باشد که به عنوان شاهدانی عینی، چرخش و تغییر فرهنگ در حلول صدها سال را دیده اند. معبد ادب و هنر در «هانوی» الهامی از «کنفوسیوس، -فیلسوف چینی-» است. این محل به صورت عمومی محل دانش پژوهی بوده است. در سال ۱۰۷۰ میلادی ساخته شده و اولین دانشگاه ویتنام می‌باشد. لوح‌های سنگی زیادی جهت به یاد داشتن دستاوردهای بزرگی که در طی سال‌های زیادی به دست آمده اند، در این مکان وجود دارد و به راستی مکان با ارزشی محسوب شده و باید حفظ شود. این معبد از مکان‌های منحصر به فرد تاریخی و نمونه ای عالی است. معبد ادب و هنر، نشانه‌ی فرهنگی قابل دسترسی برای دانش جویان و تاریخ نویسانی هست که به دنبال پژوهش درباره‌ی فرهنگ، ادب و هنر ویتنام می‌باشند.
معبد ادب و هنر
معبد ادب و هنر
معبد ادب و هنر

جزیره شیرهای دریایی

سنگ‌های سیاه رنگ و بزرگی که سر از آب بیرون آوردند، جزیره ای سنگی را در نزدیکی اسکله کیپ تاون بوجود آورده اند که پر از شیرهای دریایی است و یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر، تماشای شیرهای دریایی است که در ساعات مختلف روز دسته جمعی از آب به سمت جزیره بیرون می‌آیند و یا به داخل آب شیرجه میزنند، آن هم از داخل قایق و فاصله ای نزدیک به آنها فرصتی که خیلی از توریست‌ها از دست نمیدهند. ناگفته نماند که خود اسکله هم پر از بازارهای محلی و نوازنده هایی است که موسیقی آفریقایی اجرا می‌کنند.
جزیره شیرهای دریایی
جزیره شیرهای دریایی
جزیره شیرهای دریایی
جزیره شیرهای دریایی
جزیره شیرهای دریایی

جزیره سیپادان

جزیره سیپادان در سواحل شرقی از مالزی بورنئو واقع شده است که در بین غواصان حرفه‌ای به عنوان یک افسانه شناخته می‌شود. منطقه پر از گونه‌های عجیب و غریب از جمله رنگین کمانی از ماهی صخره‌ای، لاک پشت‌های دریایی، کوسه سرچکشی است. اخیرا جزیره سیپادان تبدیل به یک منطقه حفاظت شده و در حال حاضر تمامی اقامتگاه‌های تفریحی در جزیره تعطیل شده‌اند. غواصی هنوز مجاز است اما غواصان در داخل و بیرون از سرزمین اصلی و جزایر دیگر از آب عبور می‌کنند. یک پایگاه عالی برای کشف جزیره سیپادان جزیره مابول است که جایگاه تعداد زیادی ...ادامه مطلب هتل در سطح بالا و چند مهمانسرا است.
جزیره سیپادان
جزیره سیپادان
جزیره سیپادان
جزیره سیپادان

جزیره پانگکور

جزیره پانگکور به معنی “جزیره زیبا” چشم‌انداز دیدنی برای فرار از جهان شلوغ را فراهم می‌کند. اکثر توریست‌ها برای فضای آرام و سواحل فوق العاده که شامل Niphah، خلیج Teluk Belanda، Pasir Bogak و خلیج مرجانی، به بازدید پانگکور می‌روند. بازدیدکنندگان می‌توانند از جاذبه‌های گشت و گذار مانند معبد چینی فو لین کنگ ، معبد کالی عمان و بقایای یک قلعه هلندی که پناهگاه سنگ تاریخی به نام ببرصخره‌ای لذت ببرند. فعالیت‌های اوقات فراغت در اینجا مانند قایق موزی، جت اسکی، کوه پیمایی جنگل و شنا در شب در میان پلانکتون آبی ...ادامه مطلب درخشان فراوانند.در کنار جزیره پانگکور جزیره کوچکتر پانگکور لائوت وجود دارد که جایگاه یکی از تجملاتی‌ترین استراحتگاه‌ها در تمام مالزی است.
جزیره پانگکور
جزیره پانگکور
جزیره پانگکور
جزیره پانگکور

جزیره مابول

جزیره مابول یک جزیره کوچک در سواحل جنوب شرقی صباح است که شامل سواحل زیبا از درختان نارگیل، شن نرم سفید و آب فیروزه‌ای است، جزیره مابول یکی از بهترین مقاصد در جهان و برای غواصی کف دریا است. جزیره مابول همچنین یکی از ذخایر متمرکز در جهان از زندگی کوچک دریایی است که شامل انواع گونه‌های قورباغه‌ماهی، عقرب‌ماهیان، سپیداج، ماهی مرکب، گاوماهیان و حلزون صدف‌دار است. بازدیدکنندگان در اینجا به راحتی می‌توانند در اطراف جزیره برای کشف جاذبه‌هایی مانند روستاهای مرسوم با کلبه کاهگلی به گردش بپردازند.
جزیره مابول
جزیره مابول
جزیره مابول
جزیره مابول

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم