درباره من

مطالب من

«خدایان زباله»

فابریس مونتیرو (Fabrice Monteiro) به آلوده‌ترین مکان‌های آفریقا مسافرت و شخصیت‌های ترسناک و مخوفی را خلق کرد که با لباس‌های خود در میان آوار و ضایعات باقی‌مانده‌ی ترسناک قدم می‌زنند.
به گفته‌ی وی، آنها روح هستند و مأموریت دارند تا انسان‌ها را به تغییر راه و روش خود وادار کنند.
عکس‌های فابریس مونتیرو که خود توسط معضلات محیط زیستی آفریقا فرا خوانده شده است، قصد دارند تا مسائل محیط زیستی اضطراری را در سرتاسر جهان مورد تاکید قرار دهند. این مجموعه از عکس‌های او که «رسالت» (The Prophecy) نام دارد، هم اکنون در نمایشگاه «فتو بازل 2017» (Photo Basel 2017) تا 18 ژوئن به نمایش در آمده است. تمام تصاویر با کسب اجازه از این هنرمند، نمایشگاه بازل 2017 و گالری «ماریان ابراهیم» (Mariane Ibrahim) منتشر شده‌اند.
مونتیرو می‌گوید: «این مجموعه عکس که رسالت نام دارد، داستان امید و توانمندسازی است. زمین، ارواح خود را فرستاده تا به انسان‌ها بگوید که آنها می‌توانند کارهای اشتباهی را که روی زمین انجام داده‌اند، جبران کنند.
او همچنین اضافه کرد: «وقتی که من این پروژه را آغاز کردم، دریافتم که بزرگترین چالش‌های محیط زیستی کشور سنگال، چه چیزهایی بودند و 9 موضوع را که بیشترین عینیت را داشتند، انتخاب کردم.»
این شخصیت‌های سورئال (فرا واقعی)، لباس‌هایی ساخته شده با کمک «دولسی» (Doulcy) طراح ساکن شهر داکار را بر تن دارند که از وسایل و مواد یافت شده در همان موقعیت جغرافیایی شکل گرفته‌اند.
این شخصیت‌ها بر اساس یک داستان کودکانه اثر مونتیرو شکل گرفته‌اند که آنیمیسم یا همان جان‌گرایی (همزاد گرایی) و آیین سنتی را با ابر قهرمانان در هم می‌آمیزند.
ما به عنوان یک انسان، اهمیت حفظ و احترام به طبیعت را به طور طبیعی می‌دانیم، اما با وجود این، در مصرف‌گرایی بی‌پایان خود غرق شده‌ایم.
مونتیرو می‌گوید: «چه کسانی برای دسترسی به آب پاک و تمیز در آمریکا مبارزه می‌کنند؟ آمریکایی‌های بومی. چه کسانی برای حفظ منابع طبیعی و اراضی محیط زیست در استرالیا مبارزه می‌کنند؟ ساکنان اولیه‌ی استرالیا. برای جنگل‌های بارانی برزیل چطور؟ مردم بومی.
مونتیرو که اصلیتی بنینی – بلژیکی دارد در ادامه می‌گوید: «من خودم را فرا فرهنگی می‌دانم. من بیشتر آفریقایی هستم تا اروپایی.» ... ادامه مطلب
«خدایان زباله»

سفری به گذرگاه ترسناک و هیجان انگیز کوه‌های سوییس

سفری به گذرگاه ترسناک و هیجان انگیز کوه‌های سوییس و عبور از راهرویی که در ارتفاعات کوه‌های سوییس ‏ساخته شده و در بین گردشگران و علاقه مندان به کوهنوردی به گذرگاه هیجان شهرت یافته است ، هرگز نمی‌توان برای مسافران و گردشگرانی که گذرشان به این ارتفاعات می‌افتاد ، فراموش شدنی باشد .
در گذرگاه ترسناک ... ادامه مطلب
سفری به گذرگاه ترسناک و هیجان انگیز کوه‌های سوییس

سومین روستای زیبای اروپا

«اسموگن» به عنوان سومین روستای زیبای اروپا شناخته شد. این دهکده زیبا که تنها ۱۳۲۹ نفر جمعیت دارد، یکی از بهترین مقاصد برای گذراندن تعطیلات تابستانی است. توجه به شهرت اسموگن نه فقط به دلیل زیبایی، بلکه به خاطر وجود اسکله بزرگ چوبی و خانه‌های کوچک و نزدیک به هم آن است. هر ساله هزاران نفر برای فرار از هیاهوی ... ادامه مطلب
سومین روستای زیبای اروپا

زیباترین گونه طوطی در دنیا

اسکارلت یکی از بزرگترین و زیباترین گونه‌های طوطی در دنیا است که به خاطر پرهای رنگارنگ و هوش سرشارش شناخته می‌شود. اسکارلت بومی جنگل‌های بارانی آمریکای جنوبی و مرکزی بوده، اما همینک به عنوان حیوان خانگی در سرتاسر دنیا یافت می‌شود. بیشتر پرهای اسکارلت قرمز بوده و رنگ‌های زرد، سبز و آبی نیز روی بال و دم ... ادامه مطلب
زیباترین گونه طوطی در دنیا

گیسکان بوشهر و ارتفاعات شگفت انگیز آن

"گیسکان" کوهستان سر به فلک کشیده و استوار در شرق بُرازجان استان بوشهر قرار دارد. این کوه جدای از تماشاگاههای طبیعی بیشمار دارای بناها و نشانه‌های باستانی و تاریخی بسیاری نیز می‌باشد و برخی از بخش‌ها و جاهای آن یادآور رخدادهای تاریخی و به یادماندنی گوناگونی است.
لازم به ذکر است شهر بُرازجان مرکز شهرستان ... ادامه مطلب
گیسکان بوشهر و ارتفاعات شگفت انگیز آن

نقاشی با نور

یکی از تکنیک‌های عکاسی نقاشی با نور است. عکاس در این تکنیک با حرکت دادن منبع نور مثل یک چراغ قوه مقابل دوربین یا برعکس حرکت دادن دوربین مقابل یک منبع نور ثابت مثل ماه، طی نوردهی طولانی (عکاسی با سرعت شاتر آهسته، مثلا ۱ دقیقه)، انجام می‌پذیرد.
عکاسی حرفه ای با استفاده از این تکنیک تصویری تصاویری را خلق کرده است که بسیار مسحور کننده است. وی با یک لامپ نقاشی با نور را انجام داده است.
لازم است بدانید که تکنیکی که این عکاس به کار برده برای اهدافی همچون علمی، هنری و حتی در عکاسی تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود.
تکنیک طراحی با نور موجب شده تا تعدای از عکاسان جذب آن شده و با عکاسی از یک منبع نور در حال حرکت عکس‌های بی نظیری را به ثبت برسانند.
آنها معمولا از لامپ‌های دستی برای نور دادن به قسمتی از یک صحنه یا شی استفاده می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این تکنیک آشنا شوید. ... ادامه مطلب
نقاشی با نور

ورونا ،پایتخت عشق ایتالیا

ورونا شهری در شمال ایتالیا، در ناحیه‌ی ونتو، کنار رود آدیگه است که اروپای مرکزی را به ایتالیا متصل می‌کند. ورونا پایتخت عشق ایتالیا است.این شهر که بیشتر نقاط آن به رنگ صورتی است، شور و عشق و نشاط در آن پرتو می‌افکند. ورونا به طور کلی مثل خود ایتالیا مکانی عاشقانه بوده و نماد پایتخت عشق و وطن دو عاشق مشهور جهان، رومئو و ژولیت است. این شهر در منطقه‌ی ونتو (Veneto)، دومین شهر بزرگ است اما اصلا شبیه شهرهای بزرگ نیست. این شهر با کوچه‌های روستایی، میادین زیبا و رویایی و ویرانه‌های رومی باشکوه آزاد از گذر زمان است.
در قلعه‌ای شگفت‌انگیز که Castelvecchio نام دارد، یکی از بهترین گالری‌های هنری ونتو برپا است. آثار به نمایش گذاشته شده، به شکل برجسته‌ای در این نمایشگاه چیده شده است که شامل برخی از جذاب‌ترین آثار هنری مربوط به دوران رنسانس و اوایل قرون وسطی می‌شود. وقتی در این قلعه‌ی فوق‌العاده زیبا قدم می‌زنید، می‌توانید چشم‌اندازی چشم‌نواز از رودخانه‌ی آدیگه (Adige)، پل Scaligero و مجسمه‌ی شگفت‌انگیز Cangrande را به تماشا بنشینید.
شما می‌توانید به صورت بی‌هدف در شهر بگردید و از تمامی مناظر زیبای آن لذت ببرید. زمانی که چنین کاری انجام می‌دهید، در واقع از شلوغی و ازدحام مناطقی که گردشگران اغلب از آن‌ها بازدید می‌کنند، دور می‌شوید و مثل یک فرد محلی شهر و زندگی مردم آن را تجربه می‌کنید.
Piazza Erbe یکی از میدان‌های قدیمی ورونا است که نام خود را از بازار قدیمی فروش گیاه‌های دارویی گرفته است. در مرکز آن فواره‌ای بزرگ و زیبا با صورت یک مرد (که صورت او حکاکی شده است) وجود دارد که متعلق به قرون وسطی است. امروزه در این بازار غرفه‌ها همه چیز، از گیاهان دارویی گرفته تا قارچ وحشی، میوه، نان‌هایی با گیاهان محلی و ... به فروش می‌رسانند. حتما در این شهر سری به بازارهای کشاورزان محلی بزنید. در این بازارها می‌توانید بهترین محصولات محلی شامل نان، پنیر و ... را بخرید و در پایین فواره، در ساختمانی قدیمی و مجلل پیک‌نیک هیجان‌انگیزی به پا کنید.
Casa di Giulietta خانه‌ی ژولیت است و می‌توانید با بازدید از آن تمام آن داستان عاشقانه را تصور کرده و با تمام جان احساس عاشقانه‌ی آن را لمس کنید. بازدید از این خانه که آن را به خانه‌ی ژولیت نسبت می‌دهند، هم حزن‌انگیز است و هم خاص. سنگ زیبای زردرنگ و بالکن بزرگ این خانه‌ی قدیمی در ورونا، این قصه را خیلی واقعی و سحرآمیز جلوه می‌دهد
حتما از Tomba di Giulietta یا همان مقبره‌ی ژولیت دیدن کنید که در سردابه‌ای با حال و هوای خاص، در پایین صومعه‌ی سان فرانچسکو آل کورسو (San Francesco Al Corso) قرار دارد.
بعد از بازدید از این مکان توریستی اما فوق‌العاده، باید سری هم به Giardino Giusti بزنید. اینجا یکی از زیباترین و بهترین باغ‌های متعلق به دوران رنسانس در ایتالیا است که در سال ۱۵۸۰ میلادی ایجاد شده است. پرچین‌های دوست‌داشتنی پرپیچ و خم مجسمه‌های زنانی از جنس سنگ مرمر را در یک باغ مخفی دلربا احاطه کرده است.
اگر دوست دارید به ویلایی بسیار قدیمی بروید که در آن چندین کلکسیون، عتیقه‌جات و آثار هنری وجود داشته باشد، باید به هتل Gabbia D’oro بروید. بازدید از این هتل شبیه قدم زدن در مغازه‌های قدیمی است؛ اشیای موجود در این هتل به معنای واقعی کلمه گلچین شده است. هتل ۵ ستاره‌ی The Gabbia D’oro با این که هتل گرانی است، اما باید حداقل یک شب اینجا بمانید تا شبی عاشقانه و شگفت‌انگیز را تجربه کنید. ورونا ناشناخته‌های جذاب بسیار زیادی (که معمولا همگی به سبک ایتالیایی است) برای کشف کردن دارد.
ویلیام شکسپیر نقل قولی دارد که می‌گوید هیچ دنیایی بدون دیوارهای ورونا وجود ندارد. بسیاری از افراد سرشناس نیز در مورد این که ورونا به زیبایی، حفظ سورئال و افسانه‌ی عاشقانه شناخته می‌شود، با شکسپیر موافق هستند. ورونا به معنای واقعی کلمه سحرآمیز است. ... ادامه مطلب
ورونا ،پایتخت عشق ایتالیا

ساحل ناواجیو، یا کشتی شکسته

چنانچه قصد سفر به این ساحل زیبا و رویای را دارید سعی کنید با قایق کوچکی از بندر سنت نیکولاس یا Vromi به این ناحیه سفر کنید؛ و در فصل‌های شلوغ (High Season)، بین ساعت 11:30 صبح تا 1:30 بعدازظهر در ساحل نباشید زیرا در این ساعات ساحل مملو از جمعیتی خواهد شد که با کشتی‌های کروز به این ناحیه می‌رسند.
... ادامه مطلب
ساحل ناواجیو، یا کشتی شکسته

بنای یادبود فیلوپاپوس

بنای یادبود فیلوپاپوس ، مقبره و بنای تاریخی یونان باستان می‌باشد که اختصاص داده شده به جولیوس آنتیوخوس فیلوپاپوس از شاهزادگان کوماژن می‌باشد. پادشاهی کوماژن نام سلسله ای یونانی-ایرانی بوده است که پس از انتقراض هخامنشیان بر بخشهایی از آناتولی حکمرانی می‌کردند. این موزه در جنوب غربی آکروپلیس واقع شده است. فیلوپاپوس در سال 116 درگذشت و مرگ او باعث غم و اندوه بزرگی برای خواهرش، جولیا بابیلا، شهروندان آتنی وخانواده‌های امپریالیستی شد.از اینرو، مقبره و بنای یادبودی به افتخار این شاهزاده ساخته شد. این بنای تاریخی دو طبقه ای است و بر روی یک پایه بزرگ قرار دارد.
در سطح پایین‌تر ، تندیسی حکاکی شده از فیلوپاپوس وجود دارد که سوار بر ارابه ای می‌باشد. سطح بالایی مجسمه، سه مرد را نشان می‌دهد : آنتیوخوس چهارم در سمت چپ ، فیلوپاپوس در وسط و سیلیخیوس نکتار در سمت راست. در کتیه زیرین آن، افتخارات و خدمات فیلوپاپوس روایت شده است. این مقبره از سنگ مرمر ساخته شده و در حدود 4 متر ارتفاع دارد. تنها دو سوم از نمای به طور سالم باقی مانده است.اتاق آرامگاه، که در پشت بنا واقع شده به طور کامل به جز پایه، نابود شده است. در سال 1898، حفاری در بنای تاریخی انجام شد و در سال 1899، کار حفاظت از محیط آن انجام شد. ... ادامه مطلب
بنای یادبود فیلوپاپوس

خانه ای شبیه حلزون

شاید به جرات می‌توان گفت خانه صدف حلزون در جزیره Isla Mujeres در مکزیک یک از زیباترین خانه‌ها در جهان است . تجربه زیبای دیدن اقیانوس کارائیب . آیا شما تا به حال تصور زندگی در یک پوسته صدفی حلزون را کرده اید . بیدار شدن با صدای اموج اقیانوس و نسیم زیبای اقیانوس ، استخر خصوصی و فقط با چند قدم خود را به ... ادامه مطلب
خانه ای شبیه حلزون

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم