درباره من

مطالب من

بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه

دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس(چیتگر) در شمال‌غرب شهر تهران (جنوب دریاچه به آزاد راه تهران-کرج، شمال آن به بزرگراه همت، شرق آن به بزرگراه آزادگان محدود می‌شود) قرار دارد. مساحت این دریاچه ۱۳۰ هکتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هکتار مجموعه تفریحی نیز در پهنه خشکی ایجاد شده است.
مجموعه تفریحی توریستی دریاچه شهدای خلیج فارس دارای جزایر سه گانه، تصفیه خانه آب، ۲ آمفیﺗﺌﺎتر روباز با ظرفیت ۱۰۰۰ و ۳۰۰۰ نفر، ۸ فضای جمعی (پلازا)، پارکینگ‌های مسقف، نمازخانه، آبنمای موزیکال، زمینهای بازی پینت بال و دیگر امکانات ...ادامه مطلب تفریحی نیز می‌باشد.
آب این دریاچه از رودخانه کن (بوستان جوانمردان) با کانالی به طول حدود ۶ کیلومتر و نیز سایر منابع آبی منطقه با هماهنگی وزارت نیرو تأمین می‌شود.
بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه
بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه
بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه
بزرگترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه

آبشار داستان

یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود که تا کنون ناشناخته مانده تنگ و آبشار داستان است.این آبشار در ۷ کیلومتری غرب مجن در منطقه ای تحت عنوان دشن تلی و اسپید خاک قرار دارد. این آبشار زیبا و با عظمت در میان تنگه ای به نام داستان با ارتفاع ۱۲ متر در بین دو سنگ عظیم الجثّه جاری است و بیننده در نگاه اول می‌پندارد که سنگ‌ها تا لحظاتی دیگر در حال فرو افتادن است.
گفتنی است ، فضای تنگ حالتی شگفت انگیز دارد و این تنگ به زعم بسیاری از گردشگران بی نظیر است چرا که فرم صخره‌ها و توپوگرافی منطقه بر زیبایی ...ادامه مطلب آن افزوده است و مکان مناسبی برای صخره نوردی به نظر می‌رسد.
چنین نقل است که این تنگ در اثر زلزله ای در سال‌های بسیار دور ایجاد شده و رودخانۀ منتهی به آبشار از این تنگ می‌گذرد. طول تنگ در حدود ۲ کیلومتر و عرض تقریبی آن ۵ متر می‌باشد و در مسیر رودخانه آبشار‌های دیگری با ارتفاع ۵ تا ۱۰ متری دیده می‌شود که جریان آن در میان تنگ بسیار جذاب است.
پیچش صدای آب در میان صخره‌ها و قدرت خیره کنندۀ آن به گونه ای است که دل هر فردی را به لرزه در می‌آورد و شدّت صدا به گونه ایست که افراد فریاد یکدیگر را از فاصلۀ 5 متری نمی‌شنوند.فضای عجیب تنگه مملو از ذرات ریز آب است که در اثر ریزش جریان آب روی سنگ‌ها ایجاد می‌گردد گویی از سرما به بخار می‌مانند و شاید یکی از دلایل نبود عکس‌های مناسب از این آبشار وجود همین ذرّات ریز آب باشد
آبشار داستان
آبشار داستان
آبشار داستان
آبشار داستان

شهری با میراث تاریخی غنی

کوردوبا شهری کوچک واقع در بخش جنوبی اسپانیا است که میراث تاریخی غنی را به دوش می‌کشد. اگرچه قدمت سکونت انسان در این منطقه به بیش از ۴۰,۰۰۰ سال قبل می‌رسد، اما این شهر در سال ۱۶۹ قبل از میلاد، به وسیله‌ی رومی‌ها تاسیس شد و ماجراجویی‌اش را در طول زمان آغاز و قرون آشفته‌ای را تجربه کرد. در قرن هشتم میلادی، کوردوبا مورد حمله‌ی مسلمانان قرار گرفت و نفوذ آنان تا به امروز قابل مشاهده است. مهمتر از همه، این شهر قدیمی، میراث تاریخی یونسکو به شمار می‌رود. پل رومی‌، مسجد کلیسای جامع کوردوبا (شناخته شده برای ...ادامه مطلب فضای داخلی الگوبرداری شده)، قصر Christian Monarchs، باغ‌های سرسبز و کلیسای قرون وسطایی سانتا مارینا، تنها شمار اندکی از جاذبه‌های بیشمار این شهر هستند.
شهری با میراث تاریخی غنی
شهری با میراث تاریخی غنی
شهری با میراث تاریخی غنی
شهری با میراث تاریخی غنی

جنگلی که محل عبور فرشته‌ها است

درفک بی‌شک از زیباترین کوهستان‌های ایران و از زیست‌گاه‌های گیاهی و حیوانی مهم کشور است.
قله درفک بام استان گیلان و آتشفشان خاموشی است که بین دو شهرستان رودبار و سیاهکل بر بالای منطقه دیلمان، عمارلو و خرگام قرار دارد.
می‌گویند زلزله سال 1369 بخش‌هایی از این قله را در هم فرو ریخت و بعد از آن هر سال بر شدت فرسایش قله افزوده شده است؛ قله ای که اهالی معتقدند اسرار سالیان سال اقوام گیل و دیلمی‌را در خود نهفته دارد، رازهایی که هنوز در دل غارها و جنگل‌های انبوه سر به مهر باقی مانده اند.
ارتفاع ...ادامه مطلب قله درفک 2700 متر است و از سمت جنوب به کوه‌های منجیل متصل و از مشرق و جنوب شرقی تا کوه‌های پیشکوه و رشته کوه‌های عظیم تخت سلیمان ادامه دارد و تا دره سه هزار تنکابن ادامه می‌یابد.
درفک بی شک از زیباترین کوهستان‌های ایران و از زیست‌گاه‌های گیاهی و حیوانی مهم کشور است. این کوه در شهرستان رودبار قرار دارد.
۲۰ کلبه‌ی سنگی پایین‌تر از قله قرار دارند که در فصل‌های بهار و تابستان مورد استفاده‌ی اهالی محلی و دام‌ها قرار می‌گیرد. دشت‌های سر سبز و کوهپایه‌های جنگلی پوشیده از انبوه درختان چشم هر بیننده ای را نوازش می‌دهد.
یک غار یخی به طول ۱۰۰ متر هم در این منطقه وجود دارد که آب شرب هم تامین می‌کند. این غار روی قله قرار دارد و عشایر در داخل کاسه قله با سنگ خانه ساخته اند و از داخل این غار که بر اثر جمع شدن برف در زمستان تبدیل به یخچال می‌شود یخ بیرون می‌آورند و برای سیراب کردن احشام خود از آن استفاده می‌کنند.
البته اهالی می‌گویند این غار در تمام سال برف را در خود نگه می‌دارد و به همین دلیل منبع تأمین آب چوپانان منطقه است. دهانه این غار بسیار تنگ است و وارد شدن به آن بدون تجهیزات یخ نوردی شدنی نیست، بنابراین سعی نکنید وارد آن شوید.
بهترین زمان برای رفتن به جنگل‌های زیبای درفک البته پاییز است . در پاییز درفک می‌شود در برگ‌های پاییزی غرق شد و شگفت زده از رنگارنگی برگ‌ها در جنگل قدم زد و زیباترین خاطره زندگی خود را رقم زد.
چادر زدن در جنگل درفک و سر کردن شب با صدای پارس سگ‌ها و گوسفندان و دیدار با چوپان‌های مهربان محلی و روشن کردن آتشی کوچک می‌شود گوشه ای از زیباترین سفر زندگی تان. مه غلیظ و ابرهایی که که در ارتفاعات به زیر پایتان می‌رسند سفرتان را رویایی‌تر می‌کنند.
برای رفتن به درفک از تهران باید در اتوبان قزوین- رشت، بعد از عبور از رودبار از محلی به نام رستم آباد که در مقابل راهدارخانه رستم‏آباد قرار دارد، به سمت راست تغیر مسیر بدهید. پس از عبور از تنکابن و پل سپید رود ، به سمت روستای شیرکوه حرکت کنید. بعد از حرکت از شیرکوه وارد جنگل‌های زیبای درفک می‌شوید و تا چشمتان کار می‌کند جنگل است و جنگل.
راستی کوهنوردان زمان صعود به درفک با تابلویی چوبی مواجه می‌شوند که روی آن نوشته شده است: اینجا محل عبور فرشتگان است، زمین را آلوده نکنید! و بعد روی تابلو جهت فلشی به سوی قله است.
جنگلی که محل عبور فرشته‌ها است
جنگلی که محل عبور فرشته‌ها است
جنگلی که محل عبور فرشته‌ها است
جنگلی که محل عبور فرشته‌ها است

دیزنی‌لند

دیزنی‌لند نام یک پارک تفریحی می‌باشد که در ۱۳۱۳ بلوار هاربور جنوبی در آناهایم، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا واقع شده‌است. مالک و گردانندهٔ این پارک شرکت والت دیزنی می‌باشد.
این پارک تا کنون مورد بازدید بیش از ۵۱۵ میلیون نفر از زمان افتتاح قرار گرفته‌است.
در سال ۱۹۹۸ میلادی دیزنی‌لند به پارک دیزنی‌لند برای تمایز از مجموعهٔ بزرگتر تفریحی دیزنی‌لند تغییر نام داد.
به همه کسانی که وارد این مکان شاد می‌شوند گفته می‌شود خوش‌آمدید. دیزنی‌لند سرزمین شماست. اینجا کهولت، خاطرات عزیز گذشته را بازمی‌یابد، و جوانی مبارزات و وعده‌های آینده را می‌چشد. (والت دیزنی )
در پارک تفریحی دیزنی‌لند بازیگرانی واقعی نقش شخصیت‌های انیمیشنی فیلم‌ها را از جمله سفید برفی، آلیس در سرزمین عجایب و تینکربل برعهده‌دارند. برای بازی در نقش شخصیت‌های پرنسس دیزنی در پارک تفریحی دیزنی‌لند فرد بازیگر باید از هیکل بدنی مناسب، سن مشخص و خلق خوی خوب برخوردار باشد. این پرنسس‌های دیزنی باید فرایند شنوایی بسیار بلند و خاصی را پشت سر بگذارد. ابتدا دختران را مورد آزمایش قرار می‌دهند تا ببینند به صورت بالقوه می‌تواند شبیه شخصیت باشد و بعد آزمون‌های خاصی از قبیل بازیگری و مصاحبه را انجام می‌دهند. محدودیت‌های قدی خاصی نیز برای پرنسس‌های دیزنی وجود دارد آنها باید عموماً قدی بین ۵ فوت و ۴ اینچ و ۵ فوت و ۷ اینچ داشته باشند، برای پری‌هایی نظیر تینکربل و آلیس و وندی باید قد آنها بین ۴ فوت و ۱۱ اینچ و ۵ فوت و ۲ اینچ باشد.
یکی فاکتورهای مهم در این شغل، سن دختران است. دختران باید در سنین ۱۸ تا ۲۳ ساله باشند، اگرچه تاکنون پیش آمده است که کسی تا سن ۲۷ سال نیز در آنجا باشد ولی تاکنون کسی بالای ۲۷ سال نتوانسته است شغل بازی در نقش شخصیت پرنسس‌های دیزنی را کسب کند. این بازیگران در طول کار هرگز اجازه نشستن نداشته وباید همیشه لبخند بر لب و با صدای شخصیت خود حرف بزنند. این پرنسس‌ها که تحت عنوان «شخصیت‌های صورت» نامیده می‌شوند باید تمام نقل قول‌های فیلم هایشان را از حفظ باشند و همیشه در تمام مدت در همان نقش باقی بمانند و حتماً آموزش رقص و آواز دیده باشند.
تونلی زیرزمینی بخش‌های مختلف دنیای دیزنی را به هم متصل کرده و کارمندان و شخصیت‌های کارتونی می‌توانند از این تونل بدون اینکه جلب توجه کنند عبور و مرور انجام دهند. اکثر مردم فکر می‌کنند که این تونل از ابتدا در زیر زمین قرار داشته ولی اینطور نیست, این تونل بر روی سطح زمین ساخته شده و دنیای دیزنی را بر روی آن بنا کرده اند.
دیزنی‌لند
دیزنی‌لند
دیزنی‌لند
دیزنی‌لند
دیزنی‌لند

باغ‌وحش غیرانتفاعی در کلمبوس

باغ‌وحش و آکواریوم کلمبوس ،یک باغ‌وحش غیرانتفاعی واقع در شمال شهر «کلمبوس» در ایالت «اوهایو» است. این باغ‌وحش خانه‌ی ۵،۰۰۰ حیوان و ۷۰۰ گونه مختلف است که در نقاط جغرافیایی مختلف جهان خانه دارند. سال ۲۰۰۴ این باغ‌وحش پروژه خود را برای گسترش دادن فضا به ۸۲ هکتار طی ده سال آینده آغاز کرد. این گسترش قرار است شامل یک محیط قطبی و یک دشت آفریقایی باشد.
باغ‌وحش غیرانتفاعی در کلمبوس
باغ‌وحش غیرانتفاعی در کلمبوس
باغ‌وحش غیرانتفاعی در کلمبوس

از این روستای شگفت انگیز دیدن کنید!

روستای ماخونیک یکی از هفت روستای شگفت‌انگیز جهان است و به لحاظ شهرت آن به شهر «لی‌لی‌پوت‌ها» جذابیت‌های حیرت‌انگیزی د‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌. از روستای ماخونیک تا افغانستان نیم ساعت فاصله است و مرد‌‌‌‌‌‌‌م ماخونیک اصالتا افغان هستند‌‌‌‌‌ که د‌‌‌‌‌‌‌ر چند‌‌‌‌‌‌ قرن پیش از افغانستان کوچ ‌‌‌‌‌ و ماخونیک را برای زند‌‌‌‌‌‌‌گی انتخاب کرد‌‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌ .
د‌‌‌‌‌‌‌ر برخی اسناد‌‌‌‌‌‌ قد‌‌‌‌‌‌‌یمی‌که تاریخ نگارش آنها به ۳۰۰ سال قبل می‌رسد‌‌‌‌‌‌‌، نام روستا ماد‌‌‌‌‌‌‌خنیک ذکر شد‌‌‌‌‌‌‌ه‌است. گفته می‌شود‌‌‌‌‌‌ ...ادامه مطلب د‌‌‌‌‌‌‌ر گذشته عد‌‌‌‌‌‌‌ه‌ای مأموران د‌‌‌‌‌‌‌ولتی به این روستا آمد‌‌‌‌‌‌‌ه و اهالی به گرمی‌از آن‌ها استقبال نکرد‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌ و با آن‌ها برخورد‌‌‌‌‌‌ سرد‌‌‌‌‌‌‌ی د‌‌‌‌‌‌‌اشته‌اند‌‌‌‌‌‌ و آن‌ها این نام را برای روستا انتخاب کرد‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌.
برخی می‌گویند‌‌‌‌‌‌ به د‌‌‌‌‌‌‌لیل وجود‌‌‌‌‌‌ شکافی د‌‌‌‌‌‌‌ر کوه نزد‌‌‌‌‌‌‌یک روستا به آنجا ماد‌‌‌‌‌‌‌ه ماخونیک گفته می‌شد‌‌‌‌‌‌‌ه که به مرور زمان به ماخونیک تغییر نام یافته است .
از شواهد‌‌‌‌‌‌ چنین بر می‌آید‌‌‌‌‌‌ که ساکنان روستا د‌‌‌‌‌‌‌ر ابتد‌‌‌‌‌‌‌ا د‌‌‌‌‌‌‌امد‌‌‌‌‌‌‌ار و کوچ‌نشین بود‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌ و د‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌وره‌های بعد‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌ر منطقه ماخونیک و به ویژه د‌‌‌‌‌‌‌ر روستای ماخونیک سکونت گزید‌‌‌‌‌‌‌ه‌اند‌‌‌‌‌‌‌، وجود‌‌‌‌‌‌ سنگ‌نگاره‌ای د‌‌‌‌‌‌‌ر نزد‌‌‌‌‌‌‌یکی قنات ماخونیک که نقش‌های چوپانی و بسیار قد‌‌‌‌‌‌‌یمی روی آن نقش بسته نیز گواهی بر قد‌‌‌‌‌‌‌مت سکونت د‌‌‌‌‌‌‌ر ماخونیک است.
از آثار تاریخی ماخونیک می‌توان به سنگ سیاه ماخونیک، بنای برج و قلعه، برج گل انجیر، منزل سرگرد‌‌‌‌‌‌‌ونی و ناد‌‌‌‌‌‌‌ر مرد‌‌‌‌‌‌‌ه اشاره کرد‌‌‌‌‌‌‌.اگر چه بیشتر اهالی این روستا د‌‌‌‌‌‌‌ارای قد‌‌‌‌‌‌ متوسط و غالبا کوتاهی هستند‌‌‌‌‌‌ ولی افراد‌‌‌‌‌‌ قد‌‌‌‌‌‌ بلند‌‌‌‌‌‌ نیز بین آنها زند‌‌‌‌‌‌‌گی می‌کنند‌‌‌‌‌‌ به نظر می‌رسد‌‌‌‌‌‌ به د‌‌‌‌‌‌‌لیل اینکه د‌‌‌‌‌‌‌رب خانه‌های اهالی این روستا بسیار کوتاه و باریک است این‌گونه تصور شد‌‌‌‌‌‌‌ه که مرد‌‌‌‌‌‌‌م این روستا قد‌‌‌‌‌‌ کوتاه هستند‌‌‌‌‌‌ .

از این روستای شگفت انگیز دیدن کنید!
از این روستای شگفت انگیز دیدن کنید!
از این روستای شگفت انگیز دیدن کنید!

یکی از بهترین جاذبه‌های شهر بارسلون

نیو کمپ یکی از بهترین جاذبه‌های شهر بارسلون برای ورزش دوستان و دیگر گردشگرانی است که از این شهر دیدن می‌کنند و ورزشگاه خانگی تیم قوی و برنده لیگ قهرمانان اروپا، تیم بارسلونا است. نیو کمپ با ظرفیت ۹۹.۰۰۰ نفر بزرگترین ورزشگاه اروپا نیز می‌باشد. تورهایی که برای بازدید از این ورزشگاه برگزار می‌شوند بسیار ارزنده هستند، مخصوصا اگر شانس دیدن یکی از مسابقات تیم بارسلونا را پیدا کنید.
یکی از بهترین جاذبه‌های شهر بارسلون
یکی از بهترین جاذبه‌های شهر بارسلون
یکی از بهترین جاذبه‌های شهر بارسلون

هتلی با طرح غار

سفر به ایتالیا مطمئناً لذت بخش خواهد بود؛ جاذبه گردشگری آنقدر زیاد است که انتخاب کردن سخت اما اگر می‌خواهید همزمان یک جای دیدنی و محل اقامت داشته باشید بهتر است به این هتل دیدنی بروید.
در MATERA که یک روستای کوچک شناخته شده در جنوب ایتالیا است یک هتل دار و کار آفرین ایتالیایی-اتریشی به نام Daniele Kihlgren هتلی با فضایی غار مانند و سنتی ساخته است، این هتل که 18 اتاق دارد، بر خلاف ظاهرش و دکوراسیون کمی که داردرتمام نیازی که شما برای چند شب اقامت بسیار راحت و لذت بخش دارید را فراهم می‌کند.
این ...ادامه مطلب هتل جالب برای افرادی که می‌خواهند برای مدتی در مکانی متفاوت و خوش آب و هوا زندگی کنند بسیار مناسب است.
هتلی با طرح غار
هتلی با طرح غار
هتلی با طرح غار
هتلی با طرح غار
هتلی با طرح غار

دومین چشمه آب‌گرم بزرگ جهان

دریاچه «بویلینگ» یا «سوزان» دومین چشمه آب‌گرم بزرگ جهان لقب دارد و در پارک ملی «مورنه ترویس پیتونز» دومنیکا که جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود، واقع شده است. آب خاکستری و آبی‌رنگ این حوضچه در حصار صخره‌هایی بلند قرار گرفته و سطح آن را حباب‌هایی حاصل از جوشش آب داغ پوشانده است. جزیره دومنیکا تا پیش از سال 1978 مستعمره انگلستان بود. در کنار این دریاچه یک آتشفشان فعال وجود دارد که آب آن را بیش از حد معمول گرم می‌کند.
دومین چشمه آب‌گرم بزرگ جهان
دومین چشمه آب‌گرم بزرگ جهان
دومین چشمه آب‌گرم بزرگ جهان
دومین چشمه آب‌گرم بزرگ جهان

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم