درباره من

مطالب من

عجیب‌ترین غار آبی جهان

یکی از شگفت‌انگیزترین جلوه هاى طبیعت استان آذربایجان غربی غار سهولان است، غاری که یکی از مهمترین و کم نظیرترین غارهاى طبیعی کشور است.
روستای سهولان در شهر مهاباد شاید تا همین ده سال پیش جزو یکی از روستاهای محروم استان آذربایجان غربی بود اما امروز به برکت وجود یک غار نه تنها به مهمترین جاذبه گردشگری ... ادامه مطلب
عجیب‌ترین غار آبی جهان

دریاچه آورنوس

دریاچه آورنوس ، دریاچه ایست که در دهانه یک آتشفشان در جنوب ایتالیا ایجاد شده است. این دریاچه دایره ای شکل 2 کیلومتر ‏است و عمق 60 متری دارد. آورنوس برای رومیان قدیم از اهمیت بالایی برخوردار بود چرا که بر این باور بودند این دریاچه ‏دروازه ای به جهان زیرزمینی و فرمانروای مردگان که به آن هادس می‌گفتند است. ... ادامه مطلب
دریاچه آورنوس

کلیسای جامع میئونگداگ

کلیسای جامع مریم مقدس معصوم میئونگداگ و یا بطور اختصار کلیسای جامع میئونگداگ ، یک کلیسای جامع اسقف اعظم کاتولیک رومی در شهر سئول در کشور کره جنوبی می‌باشد. این کلیسا یکی از نشانه‌های شهر و نماد مسیحیت در کره است. کلیسای جامع یکی از اولین نمونه‌های معماری گوتیک در کره است، اگر چه این سازه بر خلاف دیگر ... ادامه مطلب
کلیسای جامع میئونگداگ

قوانین فرودگاهی ترکیه

– همراه داشتن مایعات ممنوعیتی ندارد زیرا افراد زیادی برای سوغات یا استفاده‌ی شخصی اشیایی از قبیل عطر و… را از این کشور خریداری می‌کنند یا از قبل همراه دارند اما باید توجه داشته باشید که میزان مایعات نباید از ۱۰۰ میلی لیتر بیشتر باشد. همچنین مایعات باید در شیشه‌های شفاف قرار داشته باشند. اما حداکثر ۵ بطری عطر که جمیعا ۱۲۰ میلی لیتر باشند را می‌توانید از ترکیه وارد یا خارج نمایید.
- دارو و غذای کودک اگر به صورت مایع باشند اما در بسته بندی اصلی خود قرار داشته باشند شامل قانون ۱۰۰ میلی لیتر مایعات نمی‌شوند.
- مایعات اگر در کیسه ای مهر و موم شده و ظرفی تیره باشد ممکن است توسط مامورین فرودگاه باز و بررسی گردد.
– باید لب تاپ، کامپیوتر و لوازم الکترونیکی بزرگ را پیش از رسیدن به قسمت بازرسی فرودگاه از کیف خود خارج کرده و جداگانه به ماموران تحویل دهید در غیر این صورت چمدان شما دچار مشکل خواهد شد.
– ورود و خروج دارو ممنوعیتی ندارد اما بهتر است آن‌ها را در کیف دستی خود قرار دهید تا در بازرسی چمدان‌ها دچار دردسر باز کردن چمدان نشوید.
– اگر دارو، شیر خشک، شیر مادر دوشیده شده یا مواد غذایی هم همراه دارید بهتر است با مامورین فرودگاه در میان گذارید تا دچار مشکل نشوید.
– هر فرد فقط می‌تواند از هر نوع لوازم الکترونیکی یک دستگاه همراه داشته باشد.
– حداکثر سه ابزار موسیقی می‌توانید همراه داشته باشید.
– همراه داشتن سیگار و متعلقاتش نیز قوانینی دارد که به شرح زیر است:
حداکثر ۲۰۰ نخ سیگار
۵۰ سیگار برگ
۲۰۰ گرم توتون و تنباکو
۵۰ گرم تنباکوی جویدینی
– حداکثر ۱ و نیم کیلو قهوه و ۱ و نیم کیلو از هر نوع قهوه‌ی فوری، ۵۰ گرم چای می‌توانید همراه داشته باشید.
– شیرینی و شکلات هم از هر یک فقط ۱ کیلو می‌توانید همراه داشته باشید.
– همراه داشتن اشیای نوک تیز و خطرناک مانند چاقو و شمشیر، قیچی و… ممنوع است.
– همراه داشتن انواع مواد مخدر بخصوص ماری جوانا اکیدا ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.
– همراه داشتن هرگونه مواد منفجره در فرودگاه‌های ترکیه ممنوع است.
– در میزان ورود ارز خارجی هیچ محدودیتی وجود ندارد. ... ادامه مطلب
قوانین فرودگاهی ترکیه

سنگ هایی با شکل و شمایل انسانی

گر روی گذرتان به کشور پر جنب و جوش ژاپن افتاد بد نیست که در کنار سایر برنامه‌های توریستی خود سری هم به موزه سنگ‌های طبیعی روستای Chichibu شهر توکیو بزنید و از موزه ای این روستا که سنگ هایی با شکل و شمایل انسانی را نگهداری می‌کند، دیدن نمایید.
سنگ هایی با شکل و شمایل انسانی را به صورت تصادفی در هر ... ادامه مطلب
سنگ هایی با شکل و شمایل انسانی

رسم عجیب بستن پاها

بستن پا سنتی بوده است که حدود هزار سال بر روی زنان و دختران چینی اجرا می‌کرده‌اند، این سنت حدوداً از قرن ده میلادی (۹۵۰) تا اوایل قرن بیستم(۱۹۱۲) در چین مرسوم بوده‌است.
«بستن پاها» ی زنان یکی از رسومی بود که در چین باستان اجرا می‌شد. این عمل باعث تغییر شکل و کوچک شدن پاها تقریباً به اندازه پاهای یک عروسک می‌شد. عوارض این رسم دشواری و دردناک شدن راه رفتن و بیماری به نام اوستئوپروسیس (شکنندگی استخوان‌ها) بود.
رسم بستن پاها از دورهٔ سلسلهٔ سانگ، بین سال‌های ۹۷۶–۹۶۰ قبل از میلاد آغاز شد. گفته می‌شد یکی از شاهزاده‌ها محبوبه یی داشت که با پاهای بسته می‌رقصید. درحقیقت شاهزاده به‌دلیل علاقه‌ای که نسبت به پاهای کوچک داشت محبوبه‌اش را وادار می‌کرد که با پاهای بسته حرکت کند. این موضوع باعث شد که داشتن پاهای کوچک به‌عنوان یک «ارزش» در خانواده‌های سنتی به شمار آید؛ به‌این‌ترتیب، مرسوم شد که پاهای دختران جوان بسته شود تا کوچک بمانَد. اصطلاح «پاهای سوسنی» برای توصیف پاهای کوچک به کار می‌رفت و در جامعهٔ چین باستان نشانگر زیبایی و سمبل اصالت و طبقهٔ اجتماعی بالا به شمار می‌آمد. فرایند بستن پاهای دختران بین سنین سه تا یازده سالگی آغاز می‌شد. ابتدا پای کودک با آب داغ شسته و ماساژ داده می‌شد، بعد تمامی انگشت‌ها به جز انگشت شصت شکسته شده به سمت داخل پا برگردانده و فشرده می‌شدند؛ سپس پا را در همین حالت با نوارهای پارچه یی محکم می‌بستند. این عمل موجب جلوگیری از رشد پا بیش از ۱۰ سانتیمتر می‌شد. سپس انگشت‌های شصت را در راستای پا کشیده می‌شکستند. بانداژ پارچه یی از انگشتان تا قوزک پا محکم پیچیده می‌شد تا انگشتان را در جای خود نگه دارد.
بعد از گذشت دو یا سه سال پاهای کودک آنقدر کوچک می‌شدند که در کفش‌هایی که تنها ۳ اینچ یا تقریباً ۵\۷ سانتی‌متر طول داشتند جای می‌گرفتند. این کفش‌های کوچک که «کفش‌های نیلوفری» نامیده می‌شدند از جنس ابریشم بودند و با قلابدوزی‌های زیبا تزیین می‌شدند. در نتیجه این محدود کردن و بستن، پاها بشدت از فرم افتاده و راه رفتن با آنها بسیار دردناک می‌شد. در بسیاری از مواقع نیز انگشتان پا قطع می‌شدند زیرا بانداژ آنچنان محکم بسته شده بود که مانع از رسیدن خون به انگشتان می‌شد.
هدف از بستن پاها، متمایز کردن زنان طبقه بالای جامعه از زنان عادی و همین‌طور جلوگیری از «انحراف» زنان بود. بستن پاها کنترل زنان را آسان‌تر می‌کرد زیرا درد ناشی از آن چنان شدید بود که حتی طی کردن مسافت‌های کوتاه را بدون یاری دیگران ناممکن می‌ساخت. دربین طبقات بالای جامعه چین، اگر دختری فاقد پاهای کوچک بود، احتمال یافتن همسری مناسب برای او بسیار ضعیف بود. رسم بستن پاها ادامه پیدا کرد تا زمانی که سلسله مانچو در سال ۱۹۱۱ سرنگون شد. با شکل گیری جمهوری جدید، پس از گذشت یک هزار سال این رسم غیرقانونی اعلام شد. ... ادامه مطلب
رسم عجیب بستن پاها

پارکی که از 16 دریاچه تشکیل شده

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک از شانزده دریاچه تشکیل شده است و یکی از مکان‌های توریستی قدیمی در کرواسی است. این دریاچه‌ها توسط سه کوهستان بزرگ محاصره شده‌اند و آب آنها نیز از همین کوهستان‌ها تامین می‌شود ؛ بنابر این شما می‌توانید شاهد دریاچه‌های متفاوت از لحاظ رنگ و مواد معدنی باشید دریاچه‌هایی به رنگ سبز ، آبی ، خاکستری که با تغییر فصل نیز رنگ آنها عوض می‌شود. دریاچه در سطح بالاتر و ۴ دریاچه در سطح پائین قرار گرفته‌اند که بوسیله آبشارها و رودخانه‌های زیبا به هم متصل می‌شوند و منظره ایی غیر قابل باور را به صورت طبیعی می‌سازند. این قسمت از کرواسی از قرن نوزدهم به جاذبه توریستی مورد استفاده قرار می‌گرفت و بعدها به دلایل سیاسی به عنوان مرز بوسنی هرزگوین در اختیار ارتش و سربازان بود. ولی بعدها توسط یونسکو این محل از ارتش پس گرفته و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. این دریاچه‌ها زیستگاه طبیعی گرگ‌ها و گوزن‌هایی است که برای رفع تشنگی به این دریاچه روی می‌آورند. ... ادامه مطلب
پارکی که از 16 دریاچه تشکیل شده

تنهاترین خانه در زیباترین جزیره

جمهوری ایسلند شمالی­ترین کشور اروپا و کشوری است جزیره‌ای در شمال اقیانوس اطلس. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن ریکیاویک و جمعیت این کشور ۳۲۰ هزار نفر است. واحد پول این کشور کرونای ایسلند نام دارد و زبان رسمی آن زبان ایسلندی است. ۹۳٫۳۶ درصد مردم آن را ایسلندی‌ها تشکیل می‌دهند که از تبار ژرمن هستند و مابقی عمدتاً ... ادامه مطلب
تنهاترین خانه در زیباترین جزیره

غاری عجیب در نیوزلند

مسافرت به دل طبیعت و مشاهده ستارگان و آسمان یکی از تفریحات پرطرفدار و شناخته شده میباشد. ویتومو گلو ورم یا غار کرم‌های شب تاب شهر ویتمومو، نام غاری در شهر ویتومو ، نیوزلند میباشد که اخیرا به یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطفدار این کشور تبدیل شده است.
شهرت این غار به خاطر تعداد بالای کرم‌های شبتابیست ... ادامه مطلب
غاری عجیب در نیوزلند

عبور حیرت انگیز بزرگراه از داخل یک ساختمان!

در شهر اوزاکای ژاپن برجی عجیب به نام دروازه یا گیت تاور وجود دارد که به واسطه شاهراهی که از میان ساختمانی می‌گذرد شهرت دارد.
این بزرگراه از لابلای طبقات پنج تا هفت این ساختمان عبور می‌کند و به همین دلیل آسانسور این ساختمان در این طبقات توقف ندارد. هنگامی که سوار آسانسور این برج شوید خواهید دید که ... ادامه مطلب
عبور حیرت انگیز بزرگراه از داخل یک ساختمان!

اطلاعات بیشتر...

دوسش دارم

اینجا رفتم

میخوام برم

اینجا زندگی می کردم