درباره من

مطالب من

تور لرستان

✅ طبیعتگردی ۳.۵ روزه لرستان | 11 الی ۱۴ اردیبهشت ۹۷

ساعت 17 روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت از تهران به سمت لرستان حرکت خواهیم کرد.
جمعه شب به تهران برمیگردیم .

🔴 مکانهای مورد بازدید

- قلعه فلک الافلاک
- تنگه شیرز
- آبشار افرینه
- آبشار بیشه
- تنگه چشمک
_غار ... ادامه مطلب
تور لرستان

یکشنبه 9 اردیبهشت 97 - 16:52

mmmm

پیر شالیار،مراسمی جذاب برای گردشگران خارجی

پیر شالیار از مراسم‌های ویژه در منطقه هورامان کردستان، است که در هرساله در نیمه اردیبهشت ماه و نیمه بهمن ماه در روستای اورامان‌تخت (هورامان) کردستان برگزار می‌شود.
این مراسم که به آن عروسی پیرشالیار نیز می‌گویند، آیینی چندهزارساله است.

در افسانه‌های مردم منطقه اورامانات پیری اسطوره ای به ... ادامه مطلب
پیر شالیار،مراسمی جذاب برای گردشگران خارجی

سفر ریلی روی زیباترین مسیر ایران

وقتی تصمصم به سفر میگیریم ، سفر به شمال از اولین پیشنهادهای مطرح شده است. اکثر افراد بارها به شمال سفر کردند و از طبیعت زیبای آن بهره مند شدند. خصوصا تهرانی‌ها که با فاصله زمانی سه چهار ساعته به یکی از شهرهای سرسبز و بسیار زیبای شمال کشور میرسند و از چشم‌اندازهای ساحل و جنگل به طور یکجا لذت برد.
... ادامه مطلب
سفر ریلی روی زیباترین مسیر ایران

سیامک سهیلی

سیامک سهیلی دوشنبه 16 بهمن 96 - 01:36

بسیار زیبا

کوچکترین کشور جهان با جمعیت 3 نفری

شاید فکر کنید این یک شوخی است ولی باید بگویم در این جهان بزرگ هر چیزی می‌تواند اتفاق بیفتید.
جمهوری مولوسیا ریز کشور و کوچکترین کشور جهان با جمعیتی شامل سه نفر و سه قلاده سگ است که در در ابتدا تنها شامل خانه، حیاط و حیاط پشتی رئیس‌جمهور آن بود و سه نفر جمعیت داشت کل مساحت آن 6 هکتار است. اکنون این ... ادامه مطلب
کوچکترین کشور جهان با جمعیت 3 نفری

مثلث برمودا افسانه یا خقیقت است

سالهاست که راز مثلث برمودا که به نام مثلث شیطان هم شناخته می‌شود به یکی از مسائل حل نشده در جهان تبدیل شده و دانشمندان زیادی سعی کرده اند تا این راز را کشف کنند. آیا واقعا چنین جایی وجود دارد؟

جایی به اسم مثلث برمودا روی نقشه وجود ندارد! و خطوط دریانوردی هم چنین منطقه‌ای را به رسمیت نمی‌شناسد.
اما ... ادامه مطلب
مثلث برمودا افسانه یا خقیقت است

نقاط امن تهران مشخص شد

شهرداری تهران نقشه تخلیه امن مناطق تهران را در سایت خود منتشر کرد.
با توجه به وقوع زلزله اخیر در تهران و وضعیت هشدار در شهر، شهرداری نقاط امن تخلیه تهران را مشخص کرده است. طبق خبرهای منتشر شده باید در عین حفظ خونسردی خود هوشیار باشیم.
برای آگاهی با مراجعه به آدرس زیر و جست‌وجوی نام محله خود، از نقاط امنی که در مواقع اضطراری (مثل زلزله) می‌توان به آن مراجعه کرد آگاه شوید. البته به علت مراجعه زیاد هموطنان شاید سایت کمی شلوغ باشد. لطفا شکیبا باشید و بعد از دقایقی دوباره سعی نمایید.
با کلیک بر روی لینک زیر به سایت مذکور بروید:

http://www.tehran.ir/Default.aspx?tabid=401
... ادامه مطلب
نقاط امن تهران مشخص شد

بهترین مکان‌ها برای پناه گیری در هنگام زلزله

این مطالب را با دقت بخوانید و به ذهن بسپارید:

نکته بسیار مهم هنگام وقوع زلزله این است که هرگز فرار نکنید. با توجه به این که زلزله در مدت چند ثانیه بشدت زمین و هر آنچه روی آن است را می‌لرزاند و ویران می‌کند، احتمال این که موقع فرار روی زمین بیفتید و زیر آوار بمانید بسیار زیاد است. در نتیجه، همان جایی که هستید، بهترین مکان برای پناه گرفتن را پیدا کنید و تا پایان لرزه‌ها آنجا بمانید. تحقیقات نشان داده است بیشترین صدمات در زلزله برای افراد در حال فرار رخ می‌دهد.

* ازجمله مکان‌های امن برای پناهگیری، زیر یک میز چوبی یا فلزی محکم و مقاوم است. هر چند باید دانست روی تخت خواب، چارچوب در، داخل آسانسور، راه پله و وسط اتاق، محیط مجاور پنجره‌ها از نا ایمن‌ترین وقاط در هنگام وقوع زلزله می‌باشند. در این هنگام اکیداً از قرار گرفتن در این نقاط خودداری کنید.
لازم به ذکر است درصد زیادی از کسانی که در زلزله سال ۲۰۱۱ گواتمالا در زیر میز یا چارچوب در قرار داشتند؛ کشته شدند و یا دچار قطع عضو شدید شده اند البته گفته می‌شود ساختار ساختمان‌های آنها به شکلی بوده که سقف یکپارچه تخریب میشده است.

* در گوشه دیوارهای میانی که از مقاومت خوبی برخوردارند، به طور ایستاده پناه بگیرید و با باز کردن دو دست محکم به دیوار بچسبید. محیط کنار ستونهای اصلی ساختمانها و دیوارهای بین آنها (دیوار حمال)؛ امن‌ترین نقاط در برابر ریزش آوار بوده و بیشترین مثلث حیات در آنها تشکیل می‌گردد. به هنگام وقوع زلزله به صور درازکش و با پوشاندن سر در کنار این دیوارها و به حالت نشسته با پوشاندن سر در کنار ستونهای اصلی قرار گیرید.

*یخچال، فریزر، لباسشویی می‌توانند وزن آوار را منحرف نمایند؛ پس حوالی آنها نیز جانپناه خوبیست.

* اگر کنار ستون یا در راهرویی کم‌عرض بودید، بنشینید و با دو دست از سر و گردن خود محافظت کنید.

* اگر در راه پله بودید و فرصت خروج نداشتید؛ هرگز به سمت بالا یا پایین حرکت نکنید. بلکه سریعاً در پاگرد قرار بگیرید و در سمت مقابل نرده‌ها و کنار دیوار بنشینید و از سر و گردنتان محافظت کنید.

*برای فرار به هیچ وجه از آسانسور استفاده ننمائید. اگر در آسانسور بودید و متوقف کردن آن ناممکن بود، سریعاً در یکی از گوشه‌های آسانسور قرار بگیرید و زانوهای خود را شل کنید.

* اگر هنگام وقوع زلزله روی تختخواب بودید و تختتان کنار دیوار بود، همانجا بمانید و با استفاده از بالش و پتو از سر و صورت و گردن خود محافظت کنید، اما اگر تختخواب در وسط اتاق بود، به محض اولین لرزه خود را روی زمین انداخته و کنار تخت پناه بگیرید.

* لازم است بدانید اغلب ساختمان‌هایی که با آجر و تیرآهن ساخته شده‌اند سقف‌هایشان هنگام لرزش زمین به صورت V شکل فرو می‌ریزد. پس زوایا و کنار دیوارها بهترین مکان و وسط اتاق بدترین مکان برای پناهگیری است.

* در ساختمان‌هایی که با بتن ساخته شده‌اند، سقف‌ها به صورت کتابی روی یکدیگر فرود می‌آیند در نتیجه باید کنار اشیای مستحکم و بلند پناه بگیرید تا اجسام، ضربات وارده از ریزش مصالح سقف روی شما را بگیرند.

* در صورتی که در مکان‌های باز با زمین لرزه مواجه شدید، از دیوارهای بلند و شیشه‌های ساختمان و تیر‌های برق و تابلوهای تبلیغاتی، درختان، پنجرها، کابلهای برق و اقلام در حال سقوط فاصله بگیرید به وسط خیابانها پناه ببرید و روی زمین بنشینید و برای جلوگیری از پرتاب شدن زمین را با دست‌هایتان بگیرید.
در داخل و خارج ساختمان از قرار گرفتن در کنار دیوارهای جانبی ساختمان اکیداً خودداری کنید.

* نوزادان و اطفال را در قسمت داخل شکم خود در زمانی که در نقطه ایمن قرار دارید؛ قرار دهید و سر و روی آنها را بپوشانید.

* اگر در حال رانندگی متوجه وقوع زمین لرزه شدید، هرگز تلاشی برای ادامه رانندگی نکنید و خودرو را به سمت راست خیابان هدایت کرده و متوقف کنید و سمت چپ خیابان را برای تردد خودروهای آتش‌نشانی و امدادی باز کنید و برای اطلاع از اخبار رادیو را روشن کنید.
چنانچه در هنگام رانندگی و در گاراژ خودرو از خودرو خارج شده و در کنار شاسی آن به صورت درازکش پناه بگیرید. شاسی خودرو یکی از بهترین مثلث‌های حیات را برایتان ایجاد می‌نماید.

* اگر زیر آوار محبوس شدیم:
· دهان خود را با لباس بپوشانید، به آرامی نفس بکشید و خود را از گرد و غبار حفظ کنید و تنها فریاد خود را
برای زمانی نگهدارید که مطمئن هستید که ناجی بالای آوار به دنبال شماست.
· ترجیحاً با زدن آرام و مداوم یک شی فلزی به لوله یا دیوار نزدیک خود، امدادگران را راهنمایی کنید.
· از فریاد زدن بپرهیزید و انرژی خود را هدر ندهید.
· تکان اضافی نخورید و باعث حرکت آوار نشوید.
· کبریت یا فندک روشن نکنید.

بهترین و محتاطانه‌ترین راه این است که در حال حاضر که همه چیز آرام است و آرامش دارید جاهایی در منزل برای خود و خانواده تان در نظر بگیرید تا در نگام وقوع زلزله چنانچه در منزل بودید در آنجا پناه بگیرید

**کیف نجات
برای مسافرت، تا حدامکان تجهیزات مورد نیاز و حتی اضافی و یدکی با خود می‌بریم. چگونه است که برای حفظ جانمان در برابر سوانحی مانند زلزله که احتمال وقوع بالایی در شهرمان دارد، هیچ تمهیدی نمی‌اندیشیم؟

«کیف نجات» محتوی چیست؟
کیف نجات از لوازمی تشکیل شده که در صورت وقوع حادثه در کاهش اتلاف وقت شما مؤثر خواهد بود. شما می‌توانید با صرف مبلغ اندکی این کیف را برای خود تهیه کنید.
· لازم است همه اعضای خانواده، محل نگهداری کیف نجات را بدانند.
· کیف نجات در اندازه‌های گوناگون می‌تواند برای استفاده شخصی، خانگی و اتومبیل، تهیه و استفاده شود.
این کیف باید حداقل دارای لوازم زیر باشد:
1-کیت کمک‌های اولیه:
باند، چسب ضد حساسیت، قیچی، گاز یا تنظیف استریل، پد استریل، پنس، چسب زخم، بتادین، پنبه استریل، باند سه‌گوش، پماد جنتامایسین و تتراسیکلین، محلول شستشوی چشمی، قطره عفونت چشمی، قرص‌های مسکن و سرماخوردگی، کپسول‌های آنتی‌بیوتیک، اسپری‌های بی‌حس کننده، کرم دردهای عضلانی، سرم خوراکی، پماد سوختگی، دستکش یک‌بار مصرف، سوت، نخ و سوزن بخیه.
· لازم است داروها به‌روز نگهداری شوند و داروهایی با تاریخ مصرف جدید جایگزین کنیم.
2-ابزار و لوازم موردنیاز:
· چراغ قوه و باتری اضافی
· یک رادیوی ترانزیستری به همراه باطری
· لباس گرم و لباس زیر برای افراد خانواده
· بیلچه، ناخن‌گیر و چاقو
· صابون(ترجیحاً کاغذی)
· پتوی سفری
3-آب و موادغذایی:
· چند بطری آب معدنی(برای 3 روز و به ازای هر نفر، یک بطری 1.5 لیتری)
· غذاهای کنسرو شده مانند: ماهی، مرغ و یا غذای خشک مانند: خرما، کشمش، بیسکویت(برای 3 روز)
· شکر و نمک

نکته(1): تعداد بطری‌های آب درنظر گرفته شده برای هر خانواده، با توجه به تعدادشان، متفاوت است و با افزایش نفرات، احتمالاً به تعداد بیشتری کیف نجات نیاز خواهد بود.
نکته(2): آب و موادغذایی تهیه شده باید قبل از انقضای تاریخ مصرف استفاده شوند و همیشه با اقلام جدید جایگزین شوند.
4-دیگر لوازم موردنیاز:
· داروهای خاص(مثل داروهای فشارخون، دیابت و ...)
· کپی اسناد و مدارک
· شماره تلفن‌های ضروری، تلفن اقوام(ترجیحاً راه‌دور)
· لوازم بهداشتی مخصوص کودکان و بانوان
· دفترچه راهنمای مشخصات فردی اعضای خانواده(دفترچه اطلاعات خانواده)
· نقشه شهر محل سکونت
· کمی پول نقد و شماره حساب‌های بانکی
· ژل ضدعفونی کننده

نکته: اقلام تشکیل‌دهنده کیف نجات، با توجه به شرایط اجتماعی، فرهنگ و وضعیت آب و هوایی هر منطقه می‌تواند متفاوت باشد.

نکته ای که در آخر میتوان به آن اشاره کرد بیمه زلزله منازل و وسایل آنهاست که بیمه آتش سوزی را نیز در بر میگیرد. شاید به زم برخی افراد شرکت‌های بیمه در هنگام وقوع زلزله از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی کنند اما این تنها راه موجود و محتاطانه ای است که میتوان انجام داد و با رعایت تمامی موارد امیدوار باشیم ، زلزله از ما دور بماند.

... ادامه مطلب
بهترین مکان‌ها برای پناه گیری در هنگام زلزله

حتی مجسمه علی و نینو هم به هم نمیرسند

مجسمه علی و نینو نمادی از عشق پسر مسلمان آذری به نام علی و دختر مسیحی گرجی به نام نینو است.
این مجسمه مدرن برگرفته از داستانی غم انگیز و نوستالژیک است. علی و نینو که از دو کشور و فرهنگ متفاوت عاشق هم دیگر میشوند با وجود مشکلات و اختلافات فراوان برای عشق خود می‌جنگند و به هم میرسند اما با شروع جنگ ... ادامه مطلب
حتی مجسمه علی و نینو هم به هم نمیرسند

سلفی بگیر معروف از ساختمان 62 طبقه سقوط کرد

خبرگزاری ایسنا: رسانه‌های داخلی چین اعلام کردند: جوان معروف چینی که با صعود به آسمان‌خراش‌ها از خود سلفی می‌انداخت هنگام اجرای نمایشی خطرناک از ساختمانی ۶۲ طبقه به پایین سقوط کرده و جان باخته است.
این مرد که به عنوان ستاره شبکه‌های اجتماعی شناخته می‌شود ویدئوهای کوتاهی از صعود خود به ساختمان‌های ... ادامه مطلب
سلفی بگیر معروف از ساختمان 62 طبقه سقوط کرد

اطلاعات بیشتر...

عقاید

اگه میخواید کل گیلان رو یه جا ببینید ، حتما اینجا برید ، ...اطلاعات بیشتر

سرزمین مهربانیاطلاعات بیشتر

چه متنای قشنگی مینویسید مرسیاطلاعات بیشتر

مرسی آقای طوبایی، بابت مواردی که فرمودید بینهایت سپاسگزارماطلاعات بیشتر

عاشق این غذام، با ادویه جنوب دیوانه کننده است.اطلاعات بیشتر

ساییتون چقدر خوبه ، خیلی عجیبه که یه روستا ، همچین سایت م...اطلاعات بیشتر

عاشق نقل ارومیه هستم ، خیلی خوشمزست نامروتاطلاعات بیشتر

دوسش دارم

کاروانسرای عباسی نقدی کندی

کاروانسرای عبا...

این کاروانسرا در 200 متری حاشیه شمالی جاده آسفالته اردبیل – مشکین شهر و به فاصله 35 کیلومتری اردبیل در کنار رودخانه نقدی و مشرف به دره نقدی کندی کم عمق و سرسبز و پردرخت آن قرار گرفته است . کاروانسرای عباسی نقدی کندی از لحاظ سبک و پلان به ...

اطلاعات| نقشه | مسیر
اصفهان

اصفهان

اصفهان یکی از شهرستانهای استان اصفهان در مرکز ایران است. مرکز این شهرستان شهر اصفهان است. اصفهان با تاریخ بسیار قدیمی و آثار باستانی بی شمار، از شهرهای نمونه جهان است. طبق گفته آندره مالرو نویسنده و پژوهشگر فرانسوی، فقط دو شه...

اطلاعات| نقشه | مسیر
روستای خلیندره - خلین دره

روستای خلیندره...

روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره یکی زیبا‌ترین ییلاقات منطقه کتول میباشد که از توابع بخش کمالان شهرستان علی‌آباد در استان گلستان است. این روستا در دهستان استرآباد قرار دارد و طوایف علمشاهی (عالمی) -شکی -مزیدی -بابا کردی از اقوام کتول در این ییلاق به صورت خوش نشینی زندگی مینمایند . مر...

اطلاعات| نقشه | مسیر
برج میلاد

برج میلاد

برج میلاد برجی مخابراتی چندمنظوره است که در شمال غربی تهران، پایتخت ایران قرار دارد. برج میلاد، میان تپه‌ای با مساحت تقریبی 62 هکتار واقع در جنوب محله شهرک غرب و شمال کوی نصر (گیشا) در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. ...

اطلاعات| نقشه | مسیر
برج آزادی

برج آزادی

برج آزادی در سال ۱۳۴۹ توسط معمار ایرانی، حسین امانت طراحی و ساخته‌شد. این برج، تا قبل از انقلاب ۱۳۵۷ به نام «برج شهیاد» معروف بود هم اکنون به «برج آزادی» معروف گردیده‌است و نماد شهر تهران است . برج آزادی در ایران...

اطلاعات| نقشه | مسیر
کویر حاج علی‌قلی

کویر حاج علی‌ق...

حاج علی قلی نام کویری در استان سمنان است که با 6541 کیلومتر مربع مساحت , در جنوب شرقی شهر دامغان قرار دارد . زمینهای این کویر پوشیده از پلتفورم‌های نمکی چندضلعی می‌باشد و زمینهای اطراف آن باتلاقی با درصد چسبندگی متوسط می‌باشند . این کویر از جنوب به کوه‌های دولت دیار , کوه خرس و کوه ترک...

اطلاعات| نقشه | مسیر
روستای رادکان

روستای رادکان

روستای زیبای رادکان در دامان البرز شرقی در ۳۵ کیلومتری جنوب غرب شهر کردکوی و ۵۰ کیلومتری گرگان قرار دارد. این روستا از شمال به ارتفاعات درازنو، از غرب به روستای کنداب، از جنوب به جنگل‌های پیرامون و از شرق به روستاهای حاجی‌آباد و چمن ساور محدود می‌شود. ‏ ‏ارتفاع اطلاعات| نقشه | مسیر

امیدیه

امیدیه

امیدیه از شهرستانهای استان خوزستان است و در جنوب غربی ایران و جنوب شرقی استان خوزستان قرار دارد شهرستان امیدیه در دشتی منتهی به رشته کوههای شمال غربی و جنوب غربی و در کنار جاده اصلی اطلاعات| نقشه | مسیر

اصفهان

اصفهان

در کتیبه‌های پارسی هخامنشی، انزان شامل ناحیه اصفهان بوده و پیش از کورش ، مرکز قدرت هخامنشیان در این ناحیه بوده و پس از کورش انزان به گابیان تبدیل یافته و استرابن هم آن را به همین نام خوانده است و گابیان رفته رفته به جی تغییر یافت . استان اصفهان با مساحت ۱۰۶۱۷۹ کیلومتر مربع، حدود ۲۵/۶...

اطلاعات| نقشه | مسیر
ابیانه

ابیانه

در استان اصفهان ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز از در دامنه کوه کرکس روستایی زیبا منحصر به فرد و کهن واقع شده است به نام ابیانه. ابیانه نقطه ‏ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است ،در گذشته به بیدستان معرو...

اطلاعات| نقشه | مسیر
حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (...

مشهد واژه مختصر مشهد الرضا و به معنی محل و مکان شهادت و نام شهری است که به مرکزیت مدفن امام رضا (ع) در سناباد شکل گرفته است. در آغاز قرن سوم در قسمتی از قدیمی‌ترین بخش مشهد کنونی، در قریه ای به نام سناباد واقع در حاشیه نوغان از ولایت توس، کاخ حمید بن قحطبه ( والی ...

اطلاعات| نقشه | مسیر
سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچس...

سرزمین اساطیری سیستان و بلوچستان از دو ناحیه شمال و جنوب تشکیل شده است. سیستان امروزی که قسمت شمالی استان را در برمی گیرد، در کتاب اوستا، یازدهمین سرزمینی است که " اهورامزدا " آفریده. همچنین زادگاه رستم دستان قهرمان حماسی شاهنامه فردوسی می‌باشد. تاریخ نگاران سیستان را به گرشاسب، یکی ...

اطلاعات| نقشه | مسیر
سرو ابرکوه

سرو ابرکوه

«سرو چهار هزار و پانصد ساله»، «مسن‌ترین موجود زنده ایران»، «دومین درخت کهنسال و ارگانیسم زنده جهان»، «دومین اثر طبیعی ایران ثبت شده در فهرست میراث ملی» تنها چند عنوان مهم از سرو کهنسال ابرکوه که می‌تواند به عنوان یک اثر طبیعی، ایران، یزد...

اطلاعات| نقشه | مسیر
رودسر

رودسر

شهرستان زیبا و بکر رودسر شرقی‌ترین شهرستان استان در کنار دریای خزر واقع شده و فاصله آن تا رشت حدود 72 کیلومتر است . این شهرستان با وسعتی حدود 1340 کیلومتر مربع در شرق استان گیلان و سومین شهر وسیع آن می‌‌باشد. رودسر از شمال و شمال شرقی به دریا ی خزر، از جنوب به اطلاعات| نقشه | مسیر

اینجا رفتم

کویر حاج علی‌قلی

کویر حاج علی‌ق...

حاج علی قلی نام کویری در استان سمنان است که با 6541 کیلومتر مربع مساحت , در جنوب شرقی شهر دامغان قرار دارد . زمینهای این کویر پوشیده از پلتفورم‌های نمکی چندضلعی می‌باشد و زمینهای اطراف آن باتلاقی با درصد چسبندگی متوسط می‌باشند . این کویر از جنوب به کوه‌های دولت دیار , کوه خرس و کوه ترک...

اطلاعات| نقشه | مسیر
فارس

فارس

استان فارس یکی از ۳۱ استان ایران است .که در بخش جنوبی این کشور واقع شده‌است. این استان با مساحتی در حدود ۱۲۲٬۶۰۸ کیلومتر مربع، پنجمین استان بزرگ و با جمعیتی معادل ۴٬۵۲۸٬۵۱۳ نفر، بر طبق برآورد جمعیتی سال ۱۳۸۹ خورشیدی سازمان ملی آمار ایران، چهارمین استان پرجمعیت ایران ...

اطلاعات| نقشه | مسیر

میخوام برم

روستای خلیندره - خلین دره

روستای خلیندره...

روستای ییلاقی خلیندره یا خولین دره یکی زیبا‌ترین ییلاقات منطقه کتول میباشد که از توابع بخش کمالان شهرستان علی‌آباد در استان گلستان است. این روستا در دهستان استرآباد قرار دارد و طوایف علمشاهی (عالمی) -شکی -مزیدی -بابا کردی از اقوام کتول در این ییلاق به صورت خوش نشینی زندگی مینمایند . مر...

اطلاعات| نقشه | مسیر
روستای رادکان

روستای رادکان

روستای زیبای رادکان در دامان البرز شرقی در ۳۵ کیلومتری جنوب غرب شهر کردکوی و ۵۰ کیلومتری گرگان قرار دارد. این روستا از شمال به ارتفاعات درازنو، از غرب به روستای کنداب، از جنوب به جنگل‌های پیرامون و از شرق به روستاهای حاجی‌آباد و چمن ساور محدود می‌شود. ‏ ‏ارتفاع اطلاعات| نقشه | مسیر

آبشارهای شیرآباد

آبشارهای شیرآب...

آبشار شیرآباد در 6 کیلومتری جنوب شهرستان خان ببین و در میان جنگلی بسیار زیبا واقع شده‌است. در مسیر آن رودخانه‌ها و چشمه‌سارهای زیبایی وجود دارد. آبشـــار شیرآباد به صورت پله‌ای است و جمعاً 12 آبشار کوچک و بزرگ را دربرمی‌گیرد. بزرگترین آبشار آن با ارتفاع 30 متر و حوضچه‌های پای دیواره آ...

اطلاعات| نقشه | مسیر

اینجا زندگی می کردم