جستجوی ارزانترین بلیط هواپیما

جستجو
جستجو و مقایسه‌ دقیق

خدمات سایتها و آژانسهای آنلاین معتبر را با یک کلیک مقایسه کنید.

انتخابی آگاهانه

همه چیز تحت کنترل شماست، "سفر خوب" نتیجه انتخاب‌های درست است.

همسفری هوشمند

هدف ما خلق ابزارهای نو و کاربردی برای سفرهایی دلنشین و به یادماندی است.

خدمات همیشه رایگان

با اطمینان اعلام می کنیم، تمامی خدمات تیشینه برای همیشه رایگان است.

ارزانترین بلیط هواپیما را کجا پیدا کنیم؟

سفر؛ سر آغاز هر راه...

سفر؛ شاید پر بیراه نباشد اگر آن را خوش آهنگترین واژه زندگی بنامیم. پر از رنگ و تازگی. لبریز از خاطرات شورانگیز و تجربه‌های انسان ساز. و البته همانند هر تجربه انسانی دیگر مستلزم هزینه و نیازمند چارچوب و برنامه. شاید به همین خاطر باشد که عباراتی همچون ارزانترین بلیط هواپیما ، هتل ، قطار ، اتوبوس و... در صدر پر جستجوترین عبارات در اینترنت قرار می‌گیرند. به طور قطع کاهش هزینه‌ها همواره و در هر سطحی از دغدغه‌های اصلی برای برنامه ریزی یک سفر دلچسب محسوب می‌شود.

در این مقاله می‌کوشیم تا در کنار شما سفری کوتاه داشته باشیم در جستجوی ارزانترین‌ها و امیدواریم که تجربه این سفر همچون خاطره‌ای شیرین در اذهان شما به یادگار بماند.

ارزانترین بلیط هواپیما

تجربه یک سفر خوب

کنترل هزینه‌ها و برنامه‌ریزی دقیق، خود بخش آغازین و پر مخاطره از یک سفر خوب و به یاد ماندنی محسوب می‌شود. به همین خاطر همیشه بعد از تصمیم سفر، جستجو و کنکاش ما با کلید واژه «ارزانترین» گره خورده است. جستجویی که ما را با دنیایی از سایت‌ها و عناوین رنگارنگ مواجه می‌کند که از حسن تصادف همگی ادعای ارائه ارزانترین خدمات را نیز یدک می‌کشند!

اما به راستی از کجا می‌توان خدمات مورد نیاز را با اطمینان خاطر و به قیمت مناسب دریافت کرد؟ همراه ما باشید تا این سوال را پیرامون خدمت مورد نظر در همین مقاله یعنی بلیت هواپیما با دقت بیشتری بررسی کنیم.


بلیط سیستمی، چارتری یا لحظه آخری؟

بی‌شک با اندکی تحقیق و جستجو برای یافتن ارزانترین بلیط هواپیما با کلمات و عناوینی همچون بلیط سیستمی ، بلیط چارتری ، بلیط لحظه آخری و... مواجه شده‌اید. شاید مانند بسیاری از افراد شما نیز قیمت پروازهای چارتری را مناسب بدانید یا برای رسیدن به بلیط مقرون به صرفه در پی نوع لحظه آخری آن باشید.

اما حقیقت آن است که هیچ یک از این واژه‌ها بطور دقیق نمی‌توانند ما را به هدف خود برسانند. بلیط چارتری و بلیط سیستمی در واقع دو شیوه رایج در ارائه و قیمت گذاری بلیط‌های هواپیمایی هستند. بطور خلاصه در نوع سیستمی قیمت گذار و فروشنده بلیط بصورت مستقیم خود شرکت‌های هواپیمایی و در دیگری چارتر کننده‌ها هستند.

گاهی ممکن است با توجه به نزدیکی زمان مسافرت و تقارن آن با پیک سفر قیمت بلیط چارتری توسط چارترکننده‌های مختلف افزایش زیادی پیدا کند، یا اینکه در صورت رزرو بلیط چند هفته پیش از سفر، بلیط سیستمی مقرون به صرفه‌تر باشد.

ارزانترین بلیط هواپیما

پیرامون بلیط چارتری و سیستمی موارد دیگری نیز وجود دارد که بایستی به آنها توجه داشته باشیم. بلیط چارتری را معمولا تنها چند روز پیش از سفر می‌توان تهیه کرد و در اکثر موارد امکان کنسلی ندارد. در مقابل بلیط سیستمی حتا تا چند ماه پیش از سفر قابل رزرو بوده و تا پیش از پرواز امکان کنسلی آن طبق تعرفه رسمی وجود دارد.

در مقاله دیگری با مقایسه بلیط سیستمی و چارتری به این موضوع بیشتر می‌پردازیم، اما تا همین‌جا می‌توان گفت که سیستمی یا چارتری نمی‌تواند معیار کامل و دقیقی برای یک خرید خوب و مقرون به صرفه باشد. هرچند همانطور که گفتم در تصمیم گیری و هدف گذاری شما برای سفر بسیار حائز اهمیت است. مثلا اینکه امکان کنسلی بلیط تا چه اندازه برای شما اهمیت دارد؟ سفر شما نزدیک و فوری است؟ یا برای انجام آن یکی دو ماهی فرصت دارید؟ سفرتان کاری است یا خانوادگی؟ و سوالات دیگری که پاسخ هر کدام از آنها می‌تواند شما را برای یافتن نوع بلیط متناسب با سفرتان یاری دهد.

به هر صورت حتی بعد از اطمینان خاطر از نوع بلیط مناسب برای سفر، صورت مسئله همچنان باقی است! فقط شاید کمی به جواب نزدیکتر شده باشیم. حالا باید سراغ ارزانترین بلیط چارتری یا ارزانترین بلیط سیستمی را بگیرید. پس همچنان با ما همراه شوید. تا یافتن پاسخ سوالتان راه زیادی نمانده است.


در جستجوی ارزانترین بلیط هواپیما

بگذارید کمی از کارزار کلمات و عناوین پر رنگ و لعاب تبلیغاتی فاصله بگیریم و این پازل را با تکه‌هایی از واقعیات موجود کامل کنیم. همه ما در پایان این مسیر به چندین وبسایت فروش بلیت هواپیما خواهیم رسید که اجازه دهید از این پس آنها را آژانس‌های آنلاین بنامیم. آژانس آنلاین را هم اینگونه تعریف می‌کنیم: سایتهای "معتبر" و "مجاز" که خدمات سفر همچون فروش بلیت هواپیما را بصورت کاملا "آنلاین" ارائه می‌دهند.

این سایت‌ها (یا همان آژانس‌های آنلاین) از چارترکنندها، خطوط هواپیمایی و تامین کنندگان مختلف فعال در این حوزه بلیت هواپیما را تامین و به بازاریابی، فروش و پشتیبانی از مشتریانشان خود مشغول هستند. به دلایل متعدد، مثل تفاوت در تامین کننده‌گان بلیط، هزینه‌های فروش و پشتیبانی و یا سیاستهای گوناگون قیمت گذاری ممکن است "قیمت" و "موجودی" بلیط این آژانسهای آنلاین با یکدیگر متفاوت باشد.

پس تا اینجای کار می‌توان نتیجه گرفت ما برای یک انتخاب خوب و رضایت بخش نیاز به مقایسه دقیق و کامل بین این سایت‌ها یا آژانس‌های آنلاین آنها داریم. تا هم گزینه‌های بیشتر و کاملتری برای انتخاب داشته باشیم و هم بتوانیم با مقایسه بین گزینه‌های مطلوب پایین‌ترین قیمت را بین آنها بیابیم.


مقایسه؛ کلید واژه یک انتخاب آگاهانه

سفر کوتاه ما به کلید واژه مقایسه رسید. مقایسه‌ای برای یک انتخاب آگاهانه و ایجاد یک حس خوب برای شروع یک تجربه تازه. اما این مقایسه خود شبیه مهلکه‌ای جدید است! تصور کنید چندین صفحه از آژانس‌های آنلاین و وبسایتهای فروش روی مرورگر خود باز کردید و روی هر کدام مبدا و مقصد سفر خود را جستجو می‌کنید.

لیستی انبوه از بلیط‌های هواپیمایی دریافت می‌کنید و حالا سوالات زیادی که باید پاسخ آنها را بیابید: کدامیک معتبر است؟ کدامشان برای روز و ساعت مسافرت شما موجودی بلیط دارد؟ موجودی براساس هواپیمایی مورد نظرتان چطور؟ برای همه این معیارها کدامیک قیمت مناسبتری را ارائه می‌دهد؟... همانطور که می‌بیند خود این مقایسه می‌تواند جهنمی از سردرگمی بسازد.

اما نگران نباشید! این مشکل عمومی است. مشکلات عمومی غالبا به خلق ابزارهای جدید و کارآمد منتهی می‌شوند. این مورد هم مستثنی نیست و ابزار آن متاسرچ یا ابرجستجوگر نام دارد.

ارزانترین بلیط هواپیما

متاسرچ؛ ابزار کارآمد و تجربه‌ای نو

متاسرچ یا ابرجستجوگر خدمات سفر همان ابزار جامع مقایسه است که شما را برای رسیدن به بهترین انتخاب همراهی می‌کند. تصور کنید، همان مثال جستجوی بلیط را این بار در متاسرچ تیشینه تجربه کنیم. با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ تمامی پروازهای موجود به مقصد سفر شما نمایش داده می‌شوند و با انتخاب هر کدام می‌توانید قیمت لحظه‌ای تمامی آژانسهای آنلاین معتبر را در یک لیست مرتب شده مشاهده و از بین آنها یکی را انتخاب کنید.

علاوه بر آن با استفاده از فیلترهای مختلف متاسرچ می‌توانید این لیست را براساس زمان، شرکت‌های هواپیمایی، قیمت و موارد دیگر محدودتر کنید. همچنین می‌توانید از امکانات فوق‌العاده دیگر این ابزار همچون سرویس "الان بخرم؟" نیز بهرمند شوید. این سرویس با آنالیز دقیق قیمت بلیط برای مسیر مورد نظر شما در یک ماه گذشته وضعیت فعلی قیمت را در "قیمت سنج تیشینه" نمایش می‌دهد.

شاید بپرسید سرویس الان بخرم؟ تیشینه به چه کاری می‌آید!؟ یا در واقع چطور می‌تواند به شما برای خرید بلیط هواپیما کمک کند؟ بیایید این موضوع را با یک مثال ساده یا دقیق تر بگویم، یک خاطره مشترک که همگی ما موقع خرید بلیت هواپیما آن را تجربه کرده‌ایم، بررسی کنیم.

تصور کنید حدود دو هفته به سفر شما باقی مانده و در حال جستجوی بلیط هستید. اتفاقا با استفاده از متاسرچ تیشینه ارزانترین بلیط را نیز یافته‌اید. دقیقا در لحظه تصمیم گیری اولین موردی که شاید شما را متوقف ‌‌کند، همین سوال است: " الان بخرم؟ " یا منتظر بمانم، شاید روزهای آینده قیمت پایین‌تر بیاید!

معمولا تصمیمات این چنینی به شدت تابع قانون مورفی هستند! یعنی اگر خرید را نهایی کنیم، هر روز باید شاهد کاهش نرخ باشیم و در صورتی که منتظر بمانیم احتمالا با قیمتی بالاتر و در روزهای پایانی این تلخی رابه نوع دیگری تجربه می‌کنیم. در هر صورت سفر خود را با یک حسرت آزار دهنده شروع خواهیم کرد.

سرویس الان بخرم ابزاری برای کنترل همین چالش مورفی گونه است. ابزاری که با پایش روزانه قیمت و نمایش آن روی نمودار ما را برای یافتن پاسخ این سوال رشک برانگیز کمک می‌کند. در قیمت سنج تیشینه نیز یک سو کمترین قیمت و سوی دیگر بیشترین قیمت یک ماه گذشته قرار می‌گیرد و عقربه آن قیمت فعلی را به شما نمایش می‌دهد. قطعا حالا می‌توان با پاسخ به سوال معروف الان بخرم؟ تصمیم مطمئن‌تری گرفت. فقط حواستان باشد روزهای نزدیک به پرواز یا در مواقع تعطیلات و رویدادهای خاص، احتمالا عقربه قیمت سنج در ناحیه قرمز است. پس منتظر معجزه نمانید!


آیا همیشه ارزانترین بلیط، بهترین انتخاب نیز هست؟

احتمالا پس از اندکی تامل پاسخ شما نیز به این سوال منفی است. برای مثال فرض کنید شما برای یک قرار کاری در کرمان نیاز به تهیه بلیت هواپیما دارید و باید قبل از ظهر به مقصد برسید. حالا اگر نرخ ارزانترین بلیط هواپیما به کرمان در تاریخ مورد نظر شما برای ساعات عصر یا شب باشد آیا همچنان می‌توان گفت که ارزانترین بلیط برای شما بهترین انتخاب است؟

یا تصور کنید برای یک سفر خانوادگی و تفریحی قصد سفر به شیراز را دارید و بایستی برای رفت و برگشت خو و خانواده بلیط تهیه کنید. در چنین سفرهایی جهت استفاده حداکثری از زمان تلاش می‌شود تا اصطلاحا بلیت بصورت روز به شب تهیه شود. یعنی بلیط رفت برای ساعات اولیه روز و بلیط برگشت برای ساعات پایانی شب خریداری شود.

حالا فرض کنید برای سفر شما به شیراز ارزانترین بلیط در تاریخ رفت ساعت 23 و برای تاریخ برگشت ساعت 7 صبح است! در صورتی که اگر جای این دو تغییر کند، یعنی ساعت 7 صبح بلیط رفت و ساعت 23 برای برگشت رزرو شود، بدون آنکه تعداد روزهای سفرتان تغییری کند، به زمان حضورتان در شهر شعر و بهار نارنج بیش از یک روز اضافه می‌شود! این معجزه نیست، بلکه یک برنامه‌ریزی صحیح و حساب شده برای استفاده مطلوب از روزهای سفر است که در آن جای ارزانترین بلیت با بهینه‌ترین انتخاب عوض شده است.

در مواردی نیز ممکن است سطح خدمات یا کیفیت خطوط هواپیمایی برای شما حائز اهمیت باشد و انتخاب‌های خود را محدود به خطوط هواپیمایی خاصی کنید. برای مثال سایتهای مختلفی را برای یافتن ارزانترین بلیط هواپیمای ماهان یا ایران ایر جستجو کنید.

همانطور که می‌بینید ارزانترین به تنهایی نمی‌تواند معیاری کامل و کافی برای یک انتخاب درست و بهینه محسوب شود. پس بایستی از ابزاری استفاده کنیم که جز این معیار ما را برای یافتن مناسبترین گزینه‌ها نیز یاری کند. خبر خوب اینکه متاسرچ تیشینه این امکانات را بصورت کامل و حرفه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد.

ارزانترین بلیط هواپیما

به عنوان مثال شما می‌توانید برای سفر به شیراز پس از جستجو، با چند کلیک پروازهای صبح را فیلتر کنید و ایرلاین‌های مورد نظر خود را به هواپیمایی ماهان و ایران ایر محدود کنید. حالا در بخش نتایج قیمت تمامی آژانسهای آنلاین را براساس فیلترهای انجام شده مشاهده و ارزانترین را براساس معیارهای مورد نظر خود بیابید!


تیشینه متاسرچ ایرانی، براساس تجربه‌ای جهانی

یافتن ارزان ترین بلیط هواپیما تنها دغدغه ما ایرانیان نیست. مردمان دیگر این کره خاکی نیز دغدغه‌هایی مشابه دارند. این موضوع را با یک جستجوی کوتاه در گوگل می‌توان درک کرد. ارزان به زبان انگلیسی cheap و ارزانترین cheapest ترجمه می‌شود. وقتی شما در حال نوشتن عبارت مورد نظر خود برای جستجو در گوگل هستید این جستجوگر براساس کلمه نوشته شده، عبارات مرتبط که بیشترین جستجو را در گوگل به خود اختصاص داده‌اند، به شما پیشنهاد می‌دهد.

با نوشتن کلمه cheap شما در اولین پیشنهاد گوگل cheap flights به معنی پروازهای ارزان را مشاهده می‌کنید. پیشنهاد دوم نیز cheap tickets به معنی بلیط های ارزان و پیشنهاد سوم cheap hotels به معنای هتلهای ارزان است. همچنین با وارد کردن کلمه cheapest اولین پیشنهاد یا پرجستجوترین عبارت گوگل که شامل این کلمه است cheapest flights به معنی ارزانترین پروازها می‌باشد. این تحقیق ساده نشان می‌دهد کاهش هزینه‌های سفر تا چه حد مورد توجه کاربران جهانی اینترنت نیز واقع شده است.

ارزانترین بلیط هواپیما

با توجه به این موضوع متاسرچ یا ابرجستجوگر یک مطالبه یا ایده جهانی محسوب می‌شود که براساس آن تا امروز سرویس‌های قدرتمند زیادی همچون کایاک – Kayak یا اسکای اسکنر – Skyscanner بوجود آماده و حال ارائه خدمات به مردم کشورهای مختلف جهان می‌باشند.

متاسرچ یا ابرجستجوگر تیشینه نیز براساس این تجربیات جهانی و با محوریت نیازهای کاربران ایرانی طراحی شده تا هموطنان ما نیز از خدمات روز دنیا در قالبی بومی و در طراز جهانی بهرمند شوند. خلاصه اینکه، متاسرچ تیشینه یک ابزار است، ابزاری کارآمد و رایگان که همچون همسفری باهوش شما را برای خلق یک تجربه‌ی شیرین از سفر همراهی می‌کند.

تیشینه سفری آغاز کرده و در این راه برای رسیدن به مقصود که همانا رضایت بیشتر شماست، تنها دلخوش به همراهی همسفران خود است. مشتاقانه پذیرای نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

... که دراز است ره مقصد و من نوسفرم

ارزانترین بلیط هواپیما
30 رای|4/50از 5

ما وبسایت های فروش بلیط را به جای شما جستجو می کنیم

Image Description
سفرمی
Image Description
سفرایران
Image Description
ایران اچ آر سی
Image Description
قاصدک
Image Description
هیپوتریپ
Image Description
بلیط‌بین
Image Description
بلیط‌‌‌‌‌یار
Image Description
سامیتا
Image Description
گردشا