آیینی به افتخار قاتل شیطان

آیینی به افتخار قاتل شیطان

پیروان آیین هندو سالانه برای ارج نهادن به موروگان، قاتل شیطان و از خدایان آیین هندو، به معبد باتو کیو می‌روند.
به گزارش فرادید ، باتو کیو نام معبدی در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده، به معبد "غارهای باتو" شهرت دارد.
تایپوسام از جشن‌های آئین هندو است که بیشتر توسط جامعه تامیل (Tamil) جشن گرفته می‌شود. بر اساس روایت هندو، این جشن زادروز موروگان، پسر شیوا و پروتی، است. تایپوسام روزی است که پِرواتی نیزه‌ای را به پسرش موروگان می‌سپرد و او به کمک آن نیزه اقدام به نابودی "دیو سوراپادمن" می‌کند.
بسیاری از پیروان آیین هندو در این روز کوزه‌های نقره‌ایِ پر از شیر را بر روی سرشان گرفته و برای تمجید از تمام فرزندان متولد شده در آن سال در غارها قدم می‌زنند.
افرادی که مرتکب گناه شده یا خودشان را شامل لطف خدا نمی‌دانند، "کوادی" (Kavadi) حمل می‌کنند؛ کوادی معبد تزئین شده‌ای است که روی شانه‌ها و کمر شخص سوار می‌شود و وزن آن بعضا بین 45 کیلوگرم تا 68 کیلوگرم است. آن افراد باید کوادی‌ها را تا پله‌های معبد حمل کنند و از 48 روز قبل از مراسم روزه می‌گیرند و فقط روزانه یک وعده غذای گیاهی مصرف می‌کنند.
برخی دیگر از توبه‌کنندگان نیز میله‌های تیز و باریکی را از میان زبان یا گونه‌هایشان عبور می‌دهند. آن‌ها معتقدند با انجام این کار صبر و شکیبایی‌شان بسیار بیشتر می‌شود. لوکاس ویو (Lucas Veuve) برای ثبت این مراسم به آنجا رفته است.
آیینی به افتخار قاتل شیطان
آیینی به افتخار قاتل شیطان
آیینی به افتخار قاتل شیطان
آیینی به افتخار قاتل شیطان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]