شهری که در آن الاغ را پوشک می‌کنند

شهری که در آن الاغ را پوشک می‌کنند

مقامات محلی شهری در کنیا به صاحبان الاغ‌ها بخشنامه کرده اند به منظور حفظ نظافت شهر و جلوگیری از ریختن فضولات الاغ‌ها در خیابان تازه آسفالت شده شهر، آنها را پوشک بگیرند.
مسئولان محلی شهر " واجیر " در شمال شرق کنیا به صاحبان الاغ‌ها دستور داده اند الاغ هایشان را پوشک بگیرند. آنها گفته اند این دستور به منظور محافظت از جاده تازه آسفالت شده شهر است.
مسئولان شهر واجیر می‌گویند ریخته شدن مدفوع الاغ‌ها در سطح معابر شهری هم بهداشت و نظافت شهری را مختل می‌کند و هم برای شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کند.
همزمان با دستور جدید برای پوشک گرفتن الاغ‌ها در روزهای اخیر، تصاویر زیادی از الاغ‌های پوشک گرفته در شبکه‌های احتماعی کنیا به اشتراک گذاشته شده است.
قانون جدید در دوشنبه هفته گذشته بخشنامه شده و از روز پنج شنبه به مورد اجرا در آمده است. در بخشنامه جدید آمده است که از این پس تردد هیچ الاغی در سطح شهر واجیر بدون داشتن کیسه مدفوع و پوشک مجاز نخواهد بود.
گفتنی است در سال 2007 نیز قانون مشابهی در شهر " لیمورو " در پنجاه کیلومتری شمال غرب شهر نایروبی (پایتخت) وضع شد اما هیچ گاه به مورد اجرا در نیامد.
مسئولان شهری واجیر (واقع در 600 کیلومتری شمال شرق نایروبی) اما گفته اند این قانون جدید را اجرا خواهند کرد چون پس از دهه ها، انتظار آنها به سر آمده و شهر دارای خیابان‌های آسفالته شده است.
جاده جدید که سال گذشته ساخت آن به اتمام رسید 27 کیلومتر طول دارد.
طبق اعلام روزنامه استار کنیا در این کشور بیش از یک میلیون و 800 هزار راس الاغ وجود دارد.
شهری که در آن الاغ را پوشک می‌کنند
شهری که در آن الاغ را پوشک می‌کنند

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]