نخستین شهر شناور جهان

نخستین شهر شناور جهان

ساخت نخستین شهر شناور جهان در نزدیکی تاهیتی در حالی عملی خواهد شد که قرار است این شهر شناور تا ۲۰۱۹ میلادی در اقیانوس آرام ساخته شود و در این میان نیز دولت پولینزی فرانسه با موسسه Seasteading قراردادی امضا کرده است تا عملیات ساخت این جزیره طی دو سال آتی آغاز شود.
طرح‌های اولیه نخستین شهر شناور جهان که در واقع شهری جزیره مانند است ، طرحی بلند پروازانه است و در این میان موسسه Seasteading معتقد است شهرهای نیمه مستقل مکانی ایده‌آل برای آزمایش شیوه‌های جدید مدیریت دولتی و کشاورزی هستند.
نخستین شهر شناور جهان برای آزمایش ایده‌های جدید مانند درمان بیماری‌ها، پاک کردن جو زمین و ثروتمند کردن فقرا به کار گرفته خواهد شد. نخستین شهر شناور جهان روی شبکه‌ای از ۱۱ پایه مستطیل ساخته می‌شود. بنابراین می‌توان شهرها را با توجه به نیاز ساکنان کنار هم قرار داد.
بستری که این جزیره روی آن ساخته می‌شود از سیمان تقویت‌شده ساخته می‌شود که قدرت تحمل زیادی دارد. این شهر روی دریا شناور است اما قدرت استقلال قابل توجهی خواهد داشت.
یکی از نکات جالب این جزیره و نخستین شهر شناور جهان متشکل از چند شهر مجزای شناور آن است که اگر ساکنان یکی از جزیره‌ها با دولت مرکزی مخالف باشند می‌توانند با قایق به جزیره دیگری بروند. به این ترتیب دولت هر یک از این جزایر مجبور است برای حفظ شهروندان خود رقابتی عمل کند.
نخستین شهر شناور جهان
نخستین شهر شناور جهان
نخستین شهر شناور جهان
نخستین شهر شناور جهان
نخستین شهر شناور جهان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]