شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

تهران در جمع 10 شهر خطرناک دنیا برای زندگی قرار دارد.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان نتایج مطالعات موسسه آلمانی " آلفرد وگنر" نشان می‌دهد شهر تهران در کنار 9 شهر دیگر از قاره‌های مختلف جهان خطرناک‌ترین شهرها برای زندگی است.
دکتر " یوهان کلاگز" زمین شناس آلمانی این مطالعه را بر اساس خطر و بلایای طبیعی در کمین شهرهای بزرگ جهان از جمله زلزله، سونامی و فوران‌های آتشفشانی انجام داده است.
در این مطالعه احتمال وقوع زلزله در تهران مهم‌ترین خطر در پیش روی این کلان شهر ذکر شده و سازه‌های نا مقاوم، تراکم جمعیت و گسل‌های زلزله خیز پیامدهای ناشی از یک زلزله بزرگ را برای مردم ساکن این شهر یک ریسک بزرگ عنوان کرده است.

تهران
در کنار تهران نام شهرهایی چون ناپل ایتالیا، استانبول ترکیه، مانیل فیلیپین، سانفرانسیسکو آمریکا ،لس آنجلس آمریکا، ناگویا ژاپن ، جاکارتا اندونزی، اوزاکا ژاپن و توکیو پایتخت ژاپن به عنوان 10 شهر خطرناک جهان از منظر در پیش بودن بلایای احتمالی طبیعی مورد اشاره قرار گرفته است.
در این مطالعه بیشتر شهرها با خطر زلزله احتمالی روبرو هستند و تنها شهر ناپل ایتالیا که یک میلیون نفر جمعیت دارد با خطر احتمال فوران آتشفشان روبرو است.

این مطالعه می‌گوید پوسته شهر ناپل ایتالیا هر سال به مدت چند سانتی متر در اثر فشار لایه‌های ماگمای زیر زمین جابجا می‌شود و خطرفعال شدن کوه " وزوویو" که در مجاورت این شهر قرار دارد جان هزاران نفر از ساکنان را در معرض خطر قرار داده است. آخرین فعالیت این کوه آتشفشانی در سال 1944 بوده است و در طول تاریخ نیز یک بار در اثر فعالیت آن (سال 79 پس از میلاد) شهر" پومپی" در روم باستان را به تلی از خاکستر تبدیل کرده و مدفون ساخت.

شهر استانبول ترکیه نیز که بر اساس این تحقیق احتمال وقوع زلزله ای بزرگ در آن تا 10 سال آینده زیاد است به دلیل تراکم جمعیت (بیش از 14 میلیون نفر) و کم بودن مقاومت بسیاری از ساختمان‌ها و سازه‌ها یکی از 10 شهر خطرناک جهان توصیف شده است.

استانبول
شهر 4.5 میلیون نفری سانفراسیسکو در ایالت کالیفرنیا آمریکا نیز با خطر وقوع زلزله احتمالی مواجه است . در آخرین زلزله مرگبار در این شهر در سال 1906 بیش از 3 هزار نفر کشته شدند. بر اساس مطالعه دکتر یوهان کلاگز هر آن احتمال وقوع زلزله در این شهر می‌رود.

شهر 13 میلیون نفری لس آنجلس آمریکا نیز روی گسل زلزله خیز قرار دارد و خطری که تبعات زلزله احتمالی در این شهر را سنگین‌تر می‌کند وجود نیروگاه‌های هسته ای در مجاورت آن است.

لس آنجلس
شهر 30 میلیون نفری جاکارتا (پایتخت اندونزی)نیز با خطر زلزله روبرو است. تراکم بالای جمعیت و احتمال وقوع سونامی پس از زلزله،خطر زیستن در این شهر را زیاد می‌کند.

شهر 11 میلیون نفری اوزاکا و دیگر شهرهای ژاپنی ذکر شده در 10 شهر پرریسک جهان نیز با خطر زلزله خیز بودن و تراکم جمعیت مواجه اند.
در توکیو وشهرک‌های اقماری آن بیش از 38 میلیون نفر زندگی می‌کنند. در ژاپن زلزله‌های بسیار شدید رخ می‌دهد اما سازه‌های مقاوم در برابر زلزله خطرات جانی آن را به حداقل خود رسانده است. اما در صورت وقوع زلزله‌های بالای هشت ریشتر و احتمال وقوع سونامی پس از آن ریسک زیستن در شهرهای متراکم ژاپن نیز زیاد است.

توکیو
آخرین زلزله مهیب و مرگبار در توکیو در سال 1703 روی داد که در جریان آن بیش از 100 هزار نفر جان خود را از دست دادند.
منبع: انتخاب
این خبر رو به خاطر احساس ترسی که ایجاد میکنه نذاشتم فقط به این خاط گذاشتم که بگم علاوه بر مسئولین ما مردم هم مسئولیم و شاید بیشتر مشئولیم و باید به ساخت و سازهایی که انجام میشه و خونه هایی که خریداری میکنیم و به نوسازی و امنیت منازلمون بیشتر اهمیت بدیم. این یه اخطاره که همگیمون به گوش باشیم و بدونیم نسبت به زندگی خودمون و اطرافیانمون مسئولیم.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

امیرحسین سهیلی

امیرحسین سهیلی ﺳﻪشنبه 24 شهریور 94 - 14:30

واقعا لازمه در برابر این خطر بزرگ که شهرمونو تهدید میکنه هممون حرکتی انجام بدیم تا بعد صد سال اگه این اتفاق افتاد بچه هامون در امنیت بیشتری باشند

فریده انتظاری

فریده انتظاری ﺳﻪشنبه 24 شهریور 94 - 14:30

عکاس عکس خودتونید؟

امیرحسین سهیلی

امیرحسین سهیلی ﺳﻪشنبه 24 شهریور 94 - 14:41

خانوم انتظاری عکاس آقای محمد رزازان هستند. این اثرشون تو دنیای مجازی که به شدت محبو و معروفند

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]