کوچکترین کوه جهان

کوچکترین کوه جهان

طی بررسی‌های محققان کم وسعت‌ترین کوه دنیا در استرالیا واقع شده است این کوه کوچک 43 متر می‌باشد این کوه مثل یک سر بالایی است و تپه کوچکی است که در یکی از شهر‌های زیبای استرلیا قرار دارد این کوه به کوچکترین کوه در جهان ملقب شده است شما هم اگر از نزدیک ببنید همین عنوان را به این کوه خواهید داد ما در این مقاله به بررسی این کوه کم وسعت خواهیم پرداخت در ادامه تصاویر کوچکترین کوه جهان در استرلیا را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.
کوه «Wycheproof» که 148 متر از سطح دریا و تنها 43 متر از دشت‌های اطراف خود ارتفاع دارد، در استرالیا قرار داشته و کوچکترین کوه جهان است و از آنجا که زمین‌های اطرافش به تدریج بالا می‌روند تا به قله برسند، سخت است بگوییم که این کوه از کجا آغاز می‌شود. این کوه در شهری به همین نام در دامنه‌های جنوب غربی تپه قرار دارد که به طور رسمی در سال 1875 تاسیس شد، هرچند تاریخ اصلی این شهر به سال 1846 بازمی گردد.
شاید نامزد بهتر عنوان کوچکترین کوه جهان، باقی مانده‌های فرسایش یافته یک مخروط آتشفشانی در دشت‌های مسطح دره ساکرامنتو در شمال کالیفرنیا باشد. اما از آنجا که این محدوده قله‌های متعدد دارد، از ساتر باتس به عنوان کوچکترین رشته کوه جهان نام می‌برند. ساترباتس 610 متر بلندتر از دشت‌های کشاورزی اطرافش است و زمانی یک آتشفشان فعال بوده است و بین 1.6 تا 1.4 میلیون سال پیش در عصر پلیستوسن تشکیل شده است. هسته مرکزی باتس گنبدهای گدازه ای است که زمانی که انبوهی از گدازه‌های چسبناک روی سطح فوران می‌کردند با لایه‌های متوالی، بلند و بلندتر شدند. اطراف مخروط صحنی از مواد متلاشی شده وجود دارد که توسط فوران‌های گاه به گاه گنبدهای گدازه ای ایجاد شده اند و به طور 16 تا 18 کیلومتر در دایره ای در اطراف مرکز تشکیل شده اند. بین هسته و این قسمت یک خندق قرار دارد که از فرسایش سنگ‌های رسوبی قدیمی‌تر ایجاد شده است.
کوچکترین کوه جهان
کوچکترین کوه جهان
کوچکترین کوه جهان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]