این وسایل را در سفر همراه خود نبرید

این وسایل را در سفر همراه خود نبرید

سفر کردن یکی از لذت بخش‌ترین کارهای دنیاست که باعث آرامش می‌شود و جان تازه‌ای به انسان می‌بخشد. یکی از مهم‌ترین اصولی که در سفر باید رعایت کنیم ،اصول بستن چمدان است و اینکه بدانیم باید کدام وسایل را در سفر همراه خود ببریم و کدام وسایل غیرضروری را در خانه بگذاریم. این مطلب را به نقل از نمناک بخوانید.
در مورد چمدان بستن، اغلب می‌شنویم که خوب است سبک سفر کنیم، وسایل اضافی و غیرضروری را با خودمان نبریم، از هر چیزی سبک‌ترینش را انتخاب کنیم و خیلی توصیه‌های خوب دیگر. ولی سبک سفرکردن به این معنی نیست که وسایل ضروری و به دردبخور را حذف یا فراموش کنیم؛ چمدان مسافر باید آن قدری سبک باشد که حمل کردنش را سخت نکند و آن قدری پُر و کامل که چند روزی نیازهایش را در شهری که خانه‌اش نیست، برآورده کند. مثلاً برداشتن چند دست لباس رسمی، اگر به هدف کار یا شرکت در مراسمی خاص سفر نمی‌کنید، ممکن است به درد شما نخورد؛ یا وقتی قرار است در هتل اقامت داشته باشید شاید نیازی نباشد سشوار خودتان را همراه ببرید.
مهم‌ترین اصل برای این که بدانیم چه چیزهایی ببریم و چه چیزهایی را نه، این است که نسبت به جایی که می‌رویم و امکاناتی که در مقصد خواهیم داشت، آگاهی داشته باشیم. بهتر است قبل از رفتن خصوصیات جغرافیایی و جاهای دیدنی شهر مقصد را بدانیم، مشخص باشد که قرار است هتل بگیریم یا شب را در حاشیه‌ی جنگل توی چادر بگذرانیم؟ اگر به فکر رزرو هتل هستیم، بدانیم هتل چه امکاناتی به ما می‌دهد.
بیشتر وقت‌ها پیش آمده که یک سری از وسایل را به زور در چمدان خود جا می‌کنیم و با خود به سفر می‌بریم اما بعد از ترک هتل و بازگشت از سفر متوجه می‌شویم که هیج کدام از آن‌ها استفاده نکرده‌ایم. واقعیت این است که در سفر به خیلی از وسایلی که در زندگی روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم نیاز نخواهیم داشت چون در مسافرت، زندگی ما روال عادی خود را ندارد می‌خواهیم درباره آن وسایلی صحبت کنیم که بهتر است در خانه بمانند.
بهتر است چمدان سفر سبک باشد و خالی از وسایل غیرضروری سفر
کتاب و مجله
معمولا بیشتر ما برای تفریح و تجدید روحیه سفر می‌کنیم و خیلی هایمان در سفر مطالعه نمی‌کنیم، البته در این که مطالعه خوب است شکی نیست، اگر شما از آن دست از افرادی هستید که عادت به مطالعه روزانه دارید و حتی در سفر هم این کار را انجام می‌دهید بهتر است به جای حمل کتاب و مجلات از تبلت یا گوشی همراه خود استفاده کنید و زحمت حمل بار اضافی را کمتر کنید.
چندین دست لباس مختلف
شاید تنوع طلب باشید و بخواهید در هر عکسی که در سفر می‌اندازید لباس جدیدی بر تن داشته باشید ولی این کار معمولا در سفر خیلی سخت است چون با بردن این همه لباس چمدان شما سریع پر می‌شود، معمولا در سفر سه دست لباس مختلف که با هم هماهنگ شوند کافی است چون خیلی از این لباس‌های اضافی را در سفر نمی‌پوشید، اگر لباستان در سفر کثیف شد هم می‌توانید آن را بشویید و مدتی بعد دوباره بپوشید.
چند شلوار جین
شلوار جین مطمئنا گزینه مناسبی برای سفر است چون نه چروک می‌شود و نه کثیفی را نشان می‌دهد می‌توانید به راحتی با آن به دشت و صحرا بروید و تفریح کنید اما این شلوارها معمولا جای زیادی می‌گیرند به همین خاطر چند دست از آن را همراه خود نبرید چون فضای زیادی از چمدان شما را اشغال می‌کند.
لوازم بهداشتی
اگر در سفر می‌خواهید در هتل اقامت کنید دیگر نیازی نیست که شامپو، صابون و دیگر لوازم بهداشتی را همراه خود ببرید چون هتل آن‌ها را برای شما در نظر می‌گیرد اگر هتل شما از امکانات بیشتری برخوردار بود حتی خمیردندان و سشوار هم دارد. اگر نمی‌خواهید در سفر در هتل بمانید هم فقط لوازم بهداشتی ضروری را با خود ببرید.
زیورآلات گران قیمت‎
شاید بگویید می‌خواهم در سفر شیک باشم و به جواهرات خود نیاز دارم اما تجربه نشان داده که بهتر است این وسایل را با خود نبرید چون ممکن است در سفر مدام نگران جواهرات قیمتی و لوازم مارک دار خود باشید و چون در سفر مدام در حال جابجا شدن هستید احتمال گم شدن و جا گذاشتن آن‌ها هم وجود دارد.
کفش‌های ناراحت‎
کفش‌هایی که پایتان را اذیت می‌کند را همراه خود نبرید کفش‌های پاشنه بلند یا کفش‌هایی که خیلی تخت هستند مناسب سفر و فعالیت‌هایی که در سفر می‌خواهید انجام دهید نیستند پس آن‌ها را همراه خود نبرید.
این وسایل را در سفر همراه خود نبرید
این وسایل را در سفر همراه خود نبرید
این وسایل را در سفر همراه خود نبرید

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]