شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

قصردشت یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شیراز است که در شمال غربی این شهر قرار دارد. این محله دارای باغ‌های میوه و انگور فراوان و انبوهی است که گرداگرد آن را تا شعاع ده کیلومتری احاطه نموده‌اند و این محله تا بیست سال قبل در بیرون از شهر قرار داشت و یکی از ییلاق خوش آب و هوای شیراز بوده است ولی با افزایش جمعیت و مهاجرت روزافزون این محله در قلب شهر شیراز جای گرفته و زندگی شهرنشینی و ماشینی روز به روز بیشتر به نابودی طبیعت این محله کمک می‌کند.
علت نام این محله هنوز مشخص نیست زیرا در این محله نه قصری وجود دارد و نه دشتی که بتوان این نام را به آن تعمیم داد. ولی در این محله حَرَم امامزاده ای به نام شاهزاده محمد قرار دارد که به روایتی فرزند امام موسی کاظم است.
خیابان قصردشت
خیابانی است طولانی باامتداد جنوب شرقی به شمال غربی. از چهارراه 15 خرداد (پارامونت سابق )در جنوب شرقی آغاز می‌شود و به میدان قصردشت در شمال غربی ختم می‌گردد. این خیابان در طول مسیر خود از محله‌های بسایری میگذردو خیابان‌های فرعی زیادی از آن منشعب می‌شوند.
در سال‌های اخیر طبق مصوبه شورای شهر شیراز امتداد این خیابان بعد از میدان قصردشت به سمت شمال غرب نیز به عنوان قصرالدشت (قصردشت) غربی نامگذاری گردید.
در اکثر طول مسیر خیابان به خصوص در نواحی شمالی‌تر در دو سوی خیابان درختان بلند قرار دارند.در اکثر طول مسیر خیابان به خصوص در نواحی شمالی‌تر در دو سوی خیابان درختان بلند قرار دارند.خیابان قصرالدشت غربی نیز از دو سو توسط باغ‌های فراوان احاطه شده‌است.

شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه
شبکه اجتماعی گردشگری تیشینه

آدینه منفرد

آدینه منفرد چهارشنبه 25 شهریور 94 - 11:22

عالیه این محله.ولی متاسفانه درختا دارن نابود میشن

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]