کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو

کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو

کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو ، واقع شده در مرکز تاریخی سالوادور، در ایالت باهیا در کشور برزیل می‌باشد. صومعه و کلیسای آن از بناهای تاریخی بسیار مهم استعماری در برزیل است.
زمانیکه که راهبان فرقه فرانسیس در سال 1587 به سالوادور رسیدند، تصمیم به ساخت صومعه و کلیسایی در این مکان گرفتند. این فرقه تأثیرات عمده ای بر جریان اندیشه این منطقه داشته است و در میان پیروان این فرقه می‌توان نام بزرگان بسیاری را دید.
این کلیسا و صومعه در پی حملات هلندی‌ها در اوایل قرن هفدهم تخریب شد. کار بازسازی و مرمت این عمارت در سال 1686 آغاز شد.
کلیسای کنونی بین سالهای 1708 و 1723 ساخته شد اما فضای داخلی آن توسط هنرمندان مختلفی در طول بخش بزرگی از قرن 18 تزئین شده است. نهایتا تزیین کلیسا و صومعه در سال 1755 به پایان رسید.
این مجموعه کلیسایی در میان خانه‌های ساخته شده به دست راهبان فرقه فرانسیس، غیر معمول و از معماری متفاوتی برخوردار است. سه کلیساهای کوچک جانبی بر روی هر یک از راهرو‌های جانبی واقع شده است. نمای اصلی ، که به شکل مربع مستطیل بزرگ و با یک صلیب سنگی بزرگ پوشیده شده است نشان دهنده تاثیر پذیری آن از معماری یسوعیون سالوادور می‌باشد.
سبک معماری باروک بیشتر از دیکر نمومه‌های معماری در این کلیسا به چشم می‌خورد. سقف چوبی سالن‌های ورودی توسط خوزه خواکیم در سال 1774 نقاشی شده است. سرتاسر این کلیسا پوشیده شده است از نقاشی هایی با تمثیل و حکایات اخلاقی و مربوط به کتاب مقدس.
کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو
کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو
کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو
کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]