میوه دورین

میوه دورین

میوه دورین در لیست بزرگترین میوه‌ها با پوست برآمدگی خاردار و سخت است. وزن میوه دورین به طور کلی بین ۱kg–۴kg، در حالی که قطر آن ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر است. گوشت دورین معمولا به رنگ زرد طلایی است، اما برخی از آنها گاهی اوقات کمی سفید رنگ پریده است. این میوه شیرین نیست دانه دورین بزرگ هستند و برخی بسته به نوع دورین کوچک هستند. این میوه بومی اندونزی و مالزی میباشد اما در اغلب کشورهای آسیایی کشت می‌شود و تایلند بزرگترین صادر کننده آن است . در لغت مالیایی به معنی میوه خاردار است و آنرا شاه میوه‌ها می‌دانند.
میوه دورین خوب هضم می‌شود، به طوری که این میوه یبوست را درمان میکند.محتوای فیبر بالا در گوشت دورین برای بیمارانی که سیستم گوارشی ضعیفی دارد بسیار مفید است.
داروی کم خونی است. سرشار از اسید فولیک و ویتامین B۹ است و سلول‌های قرمز خون تولید میکند، به طوری که برای مبتلایان به کم خونی مفید است.
برای سلامت پوست خوب است. پوست این میوه سرشار از ویتامین C است و در پیشگیری از پیری و چروک پوست موثر است. ویتامین‌ها ی موجود در آن به عنوان یک آنتی اکسیدان از سلولهای پوست محافظت میکند
دورین برای استخوان‌ها و مفاصل مفید است. پتاسیم و کلسیم در دورین ب برای حفظ سلامت استخوان، از جمله سلامت مفاصل مانند ا زانوها، پنجه و غیره مفید است.
برای تنظیم ثبات از خون بسیار عالی است. دورین می‌تواند خون را تثبیت میکند، دلیل این است که میوه حاوی منگنز است. با این وجود، این میوه را زیاده از حد مصرف نمیکنند.محتوای مس در میوه دورین خوب در حفظ تیروئید سالم است.از آنجا که این میوه حاوی ویتامین B۱، است برای کنترل اشتها خوب است
این میوه شامل Iboflavin یا ویتامین B۲ است که از میگرن پیشگیری میکند.
میوه دورین نیز برای از بین بردن استرس و افسردگی مفید است، دلیل این است که میوه دورین حاوی ویتامین B۶ یا پیریدوکسین است برای حفظ سلامت دندان و دهان خوب است.
میوه دورین
میوه دورین
میوه دورین
میوه دورین

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]