پوست پیاز در این کشور گرانتر از خود پیاز است!

پوست پیاز در این کشور گرانتر از خود پیاز است!

شاید از شنیدن این خبر تعجب کنید که پوست پیاز در کشور سوئیس از خود پیاز گرانتر است، زیرا پوست پیاز از نظر بسیاری از ما ناچیز است و ارزش چندانی ندارد.
در این کشور مردم از پوست پیاز به عنوان جایگزین طبیعی رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌کنند. آنها از آن برای رنگ کردن تخم مرغ‌های روز عید پاک بهره می‌جویند.
در سراسر دنیا با نزدیک شدن عید پاک مردم تخم مرغ‌های رنگی را برای این روز آماده می‌کنند و اغلب از رنگ‌های شیمیایی برای این منظور استفاده می‌کنند. اما در سوئیس تخم مرغ‌ها را با پوست پیاز رنگ می‌زنند.
به همین دلیل عجیب نیست که در مغازه‌های سوئیس بسته‌های پوست پیاز را می‌بینیم که با قیمت بالایی به فروش می‌رسند. روزنامه آبزرور اوکراین اخیرا از این ماجرا گزارشی تهیه کرده و عکس‌های ارسالی مردم را در این باره منتشر کرده است.
این تصاویر پوست پیاز را درون بسته‌های پلاستیکی نشان می‌دهد که در مغازه‌ها به فروش می‌رسند؛ بنا بر این گزارش هر ۸۵ گرم پوست پیاز ۲.۸ فرانک برابر با ۲.۸۴ دلار به فروش می‌رسد؛ یعنی یک کیلو پوست پیاز معادل ۳۳.۵ دلار قیمت دارد.
در هر سال و با نزدیک شدن عید پاکِ مسیحیان، فروش این بسته‌ها در مغازه‌های سوئیس شیوع می‌یابد.
شاید از خودتان بپرسید که چرا سوئیسی‌ها به جای این که از پوست پیازهای مصرفی خودشان استفاده کنند آن را با قیمت بالا از مغازه می‌خرند؟ آنها در پاسخ می‌گویند پوست پیاز بسته بندی شده در مغازه با کیفیت‌تر است و آنان به جای صرف هزینه در شستن، پاک کردن و خشک کردن پوست پیاز بهتر است آسان‌ترین راه را انتخاب کنند و پوست‌های پیاز بسته بندی شده را از مغازه‌ها بخرند.
جشنواره بازار پیاز بزرگترین جشنواره محلی در تقویم محلی سوئیس است. در این جشنواره حدود ۵۰ تن پیاز در قالب و شکل‌های مختلف برای همه حتی بچه‌ها آورده می‌شود. در زبان محلی به آن Zibelemarit گفته میشود. آنها در این بازار پیازها را تزئین می‌کنند.
پوست پیاز در این کشور گرانتر از خود پیاز است!
پوست پیاز در این کشور گرانتر از خود پیاز است!

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]