جنگل عمودی در چین

جنگل عمودی در چین

چین کشور شگفتی هاست، این موضوع را پیشرفت این کشور در همه‌ی زمینه‌ها نسبت به چند سال قبل نشان می‌دهد و اینطور یه نظر می‌رسد که در چین هیچ چیز غیر ممکن نیست! جنگل عمودی در آسیا یکی دیگر از ان شگفنی هایی بود که یک بار دیگر این موضوع را ثابت کرد.
برای اولین بار در قاره‌ی آسیا و در کشور چین جنگلی عمودی ساخته شده است که ۳۰۰۰ گیاه در آن وجود دارد و می‌تواند روزانه، گاز دی اکسید کربن (CO۲) را به ۱۳۲ پوند اکسیژن تبدیل کند.
یک ایده‌ی بسیار جالب که در شهر نانجینگ چین (Nanjing ) عملی شده است، جنگل‌های عمودی است که می‌تواند روزانه حدود ۶۰ کیلوگرم اکسیژن تولید کند و به پاک‌تر شدن هوای شهر کمک کند.
مزیت دیگر این جنگل ها، کم جا بودن آن است که باعث می‌شود برای فضای شهری بسیار مناسب باشد. به این جنگل‌های عمودی، برج‌های نانجینگ گفته می‌شود و همینکه در سال ۲۰۱۸ ساخت آنها به پایان برسد، به عنوان اولین جنگل‌های عمودی آسیا شناخته می‌شوند.
آرشیتکت و معمار ایتالیایی Stefano Boeri این جنگل‌ها را طراحی کرده است و طول هر کدام از این جنگل‌های عمودی حدود ۶۵۶ فوت می‌شود. سعی شده تا در هر کدام از این جنگل‌های عمودی، حدود ۱۰۰۰ درخت و ۲۳۰۰ گیاه که از ۲۳ گونه‌ی مختلف هستند، کاشته شود. البته این برج‌ها به جز کمک به داشتن هوای پاک تر، کاربری دیگری هم دارند مثلا بلندترین برج، یک موزه، چند اداره و یک مدرسه‌ی سبز دارد در حالیکه برج کوچکتر دارای یک استخر سقفی در آخرین طبقه است و ۲۴۷ اتاق دارد.به نظر می‌رسد در این جهان شلوغ و آلوده، این طراح‌های سبز، ریه‌های واقعی شهرها هستند.
23 گونه‌ی مختلف درخت و گیاه در این برج‌ها قرار است تولید روزانه ۶۰ کیلوگرم اکسیژن تولید کنند.
برجی که توسط آرشیتکت ایتالیایی Stefano Boeri طراحی شده است و در سال ۲۰۱۸ به اتمام می‌رسد.
برج‌های مشابه و در واقع جنگل‌های مشابه توسط این معمار ماهر قرار است برای کشور سوییس هم طراحی شود.
بالکن اتاق‌های این برج ها، منظره‌ی خیره کننده ای به برج‌های سبزی دارند که با هدف کمک به محیط زیست ساخته شده اند. قبلا هم در مقیاس خیلی کوچک تر، در کشور سنگاپور، باغچه‌های عمودی کوچکی ساخته شده بود که علاوه بر زیبایی و خاص بودن، جلوه‌ی خاصی به مناطق آن داده بودند.
البته این‌ها اولین جنگل‌های عمودی ای نیستند که Stefano Boeri طراحی کرده است. در حال حاضر دو جنگل مشابه دیگر در شهر میلان در ایتالیا طراحی و ساخته است و قرار است تا این پروژه را در سوییس هم اجرایی کند.
جنگل عمودی در چین
جنگل عمودی در چین
جنگل عمودی در چین

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]