بهشت روی زمین

بهشت روی زمین

میلفورد ساند با جذب سالانه حدود یک میلیون گردشگر، یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری نیوزیلند به شمار می‌رود. این مکان که در پارک ملی Fiordland جزیره جنوبی واقع شده و در حقیقت یک آبدره است که از ذوب شدن یخچال‌های طبیعی ایجاد شده است.
این آبدره که از اطراف با صخره‌های پر شیب و جنگل‌های بارانی انبوه احاطه شده دارای قله‌های باشکوهی است که به نام حیوانات و اشیایی که به آن شبیه هستند نامگذاری شده اند، از آن جمله می‌توان به قله‌ی تاج، فیل و شیر اشاره نمود.
باران‌های مکرر در میلفورد ساند با ایجاد صدها آبشار که از صخره‌های پرشیب به پایین ریخته و حتی چند روز بعد از قطع باران نیز ادامه پیدا می‌کنند، به زیبایی این مکان می‌افزایند. دو مورد از آبشارهای دائمی میلفورد ساند، آبشار Lady Bowen و Stirling می‌باشند که جز محبوب‌ترین جاذبه‌های این مکان نیز هستند.
بازدید از این مکان، به شما این امکان را می‌دهد که از مناظر خیره کننده و حیات وحش شگفت انگیز مانند دلفین، پنگوئن، فک و کرم‌های شب تاب نیوزیلند دیدن کرده و لذت ببرید. میلفورد ساند زیستگاه بزرگترین جمعیت درختان مرجانی سیاه رنگ است. زیر آب عرصه‌ی مشاهده ای فراهم شده که به گردشگران اجازه می‌دهد این درختان مرجانی را تماشا کنند.
از جمله جالب توجه‌ترین تورهای میلفورد ساند اتوبوس سواری از میان مناظر نفس گیر و کشتی کروز از میان آبدره است. گردشگران همچنین می‌توانند از گزینه‌ی هوایی استفاده کرده و بر فراز این کوه‌های جادویی، دریاچه‌های زیبا و خطوط ساحلی ناهموار پرواز کنند.
از دیگر روش‌های اکتشاف این آبدره و محیط اطراف آن قایق‌های کایاک و همچنین پیاده روی در مسیر میلفورد است، مسیری بومی که مناظر جالب توجهی را ارائه می‌دهد. میلفورد ساند مکانی دورافتاده است به همین دلیل اغلب تورها از کوئینزتاون یا تی آناو Te Anau حرکت می‌کنند که دومی به مقصد بسیار نزدیک‌تر است.
بهشت روی زمین
بهشت روی زمین
بهشت روی زمین

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]