عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

هر کشور و یا هر قومیتی در جهان آداب و رسوم خاص خود را دارند که به وسیله‌ی آن از سایرین متمایز می‌شوند.
وقتی درباره آداب و رسوم ازدواج سخن می‌گوییم آن را در میان اقوام مختلف متفاوت می‌یابیم. بعضی از آن‌ها عجیب، برخی زیبا و برخی دیگر حیرت انگیزند.

در این گزارش با عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان همراه باشید.

گریستن
در چین و در چهارچوب رسوم توجیا در جنوب غربی سیچوان، عروس باید قبل از مراسم عروسی روزانه یک ساعت کامل و به مدت یک ماه گریه کند. بعد از ده روز مادر عروس نیز همین کار را می‌کند، بعد از آن نوبت به مادربزرگ می‌رسد تا به این محفل گریان ملحق شود. اما در روز ازدواج این گریه‌ها به شیون تبدیل می‌شوند و به اوج می‌رسند.
ریشه ازدواج گریان به ۲۲۱ تا ۴۷۵ قبل از میلاد بازمی گردد، زمانیکه شاهدخت ایالت ژائو تصمیم گرفت تا با شاهزاده ایالت یان ازدواج کند، مادر دختر در جلوی پاهای او افتاد و گریه کرد و از او خواست، هر چه زودتر به خانه بازگردد و به دیدن آنها بیاید، گفته می‌شود آن اولین ازدواج گریان تاریخ بوده است.

به دنیا آوردن دو فرزند
در جنوب سودان ازدواج مسجل و رسمی نخواهد بود مگر این که زوجین پیش از مراسم عروسی دو فرزند به دنیا آورده باشند، اگر کودکی به دنیا نیاید مرد حق دارد زنش را طلاق دهد. همچنین هدیه دادن خانواده‌های عروس و داماد رکن اساسی آنها است و اغلب با هزینه‌های گزاف انجام میشود.

ازدواج با درخت
در برخی قبایل هند اگر یک دختر در ستاره نحس (مانجلیک) به دنیا بیاید، یعنی زمان تولد او وقتی باشد که زحل و مریخ در یک خانه قرار می‌گیرند، دختر پیش از آن که با یک مرد واقعی ازدواج کند باید با یک درخت پیوند ازدواج ببندد. از نظر آنان اینگونه از زن‌ها نفرین شده و منحوس هستند و مرگ را به سوی همسران خود جلب می‌کنند. بعد از ازدواج هم درخت را قطع می‌کنند و می‌سوزانند تا نفرین معلق از سر دختر برداشته شود. بعد از آن او می‌تواند با یک انسان ازدواج کند.

دزدیدن کفش
از جمله دیگر آداب و رسوم رایج و عجیب در برخی مناطق هند این است که خواهران عروس کفش داماد را می‌دزدند و او باید برای پس گرفتن کفش گروگان گرفته شده پول بپردازد.

ریختن مواد بدبو روی سر
از جمله آداب و رسوم ازدواج در اسکاتلند این است که دوستان و خانواده عروس او را به درخت می‌بندند و مواد بدبو روی سر او می‌ریزند اگر نتواند تحمل کند به این معناست که قادر به تحمل مسئولیت‌های ازدواج نخواهد بود.

پرتاب تیر
رسم پرتاب تیر در عروسی به یک قبیله چینی تعلق دارد. داماد باید با کمان سه تیر به سوی عروس پرتاب کند. البته این سه تیر خطرناک نیستند، چون نوک تیزی ندارند بلکه معنای نمادینی در آنها نهفته شده است.
عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان
عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان
عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان
عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان
عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]