جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی کشور گرجستان

جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی کشور گرجستان

جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی کشور گرجستان
کشور گرجستان به دلیل قرار گرفتن در اقلیم کوهستانی از یک طرف و از طرف دیگر داشتن دریا و ساحل طبیعت و آب و هوای خاص خود را دارد که هر ساله به خاطر همین ویژگی‌های منحصر به فرد گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند گرجستان علاوه بر طبیعت بسیار زیبا قدمتی دیرینه دارد و از جمله مناطقی است که دین مسحیت را به عنوان دین و مذهب خود انتخاب کرده است و در طی این چندین سال فراز و نشیب‌های تاریخی فراوانی را تجربه کرده است تمامی این دلایل و رخدادها موجب شده است تا آثاری به یادماندنی و برجسته در این کشور پا بگیرد.

در این مقاله شما را با چند جاذبه و مکان‌های گردشگری طبیعی و تاریخی آشنا خواهیم کرد تا در صورتی که سفری با http://lasttours.net/subcategory/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86/page/1/" title="تور گرجستان">تور گرجستان داشتید بتوانید گزینه‌ها و مکان‌های مناسب را براساس سلیقه خود برای گردش و بازدید انتخاب کنید.
پیست اسکی گودائوری گرجستان

پیست اسکی گودائوری گرجستان یکی از بهترین پیست‌های اسکی نه تنها آسیا بلکه کل جهان می‌باشد کشور گرجستان به دلیل داشتن رشته کوه‌های قفقاز که همواره پوشیده از برف هستند گزینه مناسبی برای تفریحات زمستانی و اسکی می‌باشد پیست اسکی گودائوری هر ساله هزاران اسکی باز را از سرتاسر جهان برای داشتن تجربیاتی ناب و هیجان انگیز به سوی خود دعوت می‌کند تا بتوانند تجربیاتی به یادماندنی در این منطقه خاص از دنیا برای خود ثبت کنند.
سواحل زیبا و آفتابی باتومی

گرجستان از سمت غرب با دریاس سیاه تلاقی دارد و در واقع غرب کشور گرجستان به صورت ساحلی می‌باشد در نزدیکی بندر باتومی منطقه ای موسوم به اورکی و گرگولتی وجود دارد که به دلیل داشتن ساحل مغناطیسی ساحل سحر آمیز در بین مردم به این منطقه اطلاق می‌شود بسیاری بر این باورند که شنا کردن در این ساحل سحر آمیز و حمام آفتاب بر روی شن‌های ساحلی بیماری هایی مثل بیماری‌های مفصلی و ریلکسیشن را درمان می‌کند. البته اشاره به این نکته نیز حائز اهمیت است که براساس پژوهش‌های دانشگاه اورکی ماسه‌های ساحلی این منطقه حاوی ترکیبات مواد معدنی است که این املاح می‌تواند اثرات درمانی بر روی بیماری هایی همچون بیماری‌های قلبی عروقی و عصبی داشته باشد. پس می‌توان نتیجه گرفتن که علاوه بر تفریحات دریایی و ساحلی این منطقه می‌توان حداقل به اهداف درمانی نیز نزدیک‌تر شد.
ناریکالا یا نارین قلعه تفلیس

واژه‌های زیادی از زبان‌های دیگر به زبان گرجی وارد شده است مثلا نام قلعه ناری یا نارین به زبان ترکی است که معنی آن ریز یا کوچک می‌باشد دلیل نامگذاری هم کوچک بودن قلعه مورد نظر می‌باشد. این قلعه یکی از قدیمی‌ترین قلعه‌های گرجستان و تفلیس می‌باشد که در قرن 4 به عنوان قلعه انتقام ساخته شده است این قلعه در قرن 7 توسط خاندان بنی امیه و بعدها بین سالهای 1089-1125 توسط شاه دیوید که یکی از پادشاهان گرجی بوده است بازسازی و توسعه یافت. موقعیت قرارگیری قلعه نیز بسیار زیباست به طوری که بالای تچه ای مشرف به رودخانه کورا بنا نهاده شده است در حیاط پایین دست قلعه کلیسایی موسوم به کلیسای سنت نیکولاس قرار دارد. به دلیل زلزله سال 1827 قسمت اصلی دیواره‌های قلعه تخریب و آسیب جدی وارد شده است.
قله قازبگی هم مرز با روسیه

قله قازبگی قله ای بسیار زیبا و پوشیده از برف در قسمت شرق گرجستان و هم مرز با کشور روسیه می‌باشد میزان و درجه سختی این قله با رشته کوه‌های هیمالیا در یک سطح دانسته شده است. کوهنوردان ایرانی در سال 1382 توانستند به قله قازبگی صعود کنند. ارتفاع این قله 5033 متر می‌باشد که اولین افرادی که به این قله صعود کردند داگلاس فرشفیلد و مور بودند. این قله سومین قله بلند کشور گرجستان محسوب می‌شود که قله اول شخارا و قله دوم جانگا می‌باشد. قله قازبگی همچنین هفتمین قله بلند رشته کوه‌های قفقاز می‌باشد معنی نام این قله به معنی کوه یخی است و دلیل ان هم می‌تواند یخی و پوشیده بودن با برف در تمام ایام باشد.
حمام سولفور گرجستان

در بخش قدیم شهر تفلیس در محله ای به نام آبانتوبانی حمام هایی وجود دارند که به حمام‌های گوگردی یا سولفور معروف هستند این حمام‌ها آب گرمشان مستقیما از چشمه‌های آب گرم منطقه تامین می‌شود این حمام‌ها در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده از حمام عمومی می‌توانید با پرداخت 2 لاری یا بیشتر از این حمام‌ها بهره ببرید و یا در صورت تمایل می‌توانید حمام اختصاصی برای خود اجاره کنید که در این صورت نیز باید 15 تا 80 لاری پرداخت کنید. در این حمام خدماتی مثل ماساژ نیز فراهم است که باید هزینه آن را نیز جداگانه پرداخت کنید. می‌توانید نوشیدنی نیز سفارش دهید. آب این حمام به دلیل داشتن سولفور و املاح معدنی از جمله حمام‌ها و آب‌های درمانی محسوب می‌شود که هر ساله گردشگران زیادی برای رفتن به این حمام به گرجستان سفر می‌کنند.
شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر سنگی از دیدنی‌های شهر تفلیس هست هر چند این منطقه به شهر باتومی نیز نزدیک می‌باشد ولی نزدیک‌ترین شهر , شهر تفلیس است. معنی تحت اللفظی اوپلیستیخه به معنای معبد خدیان می‌باشد در این منطقه آثار مهمی به جای مانده است که می‌توان به این موارد اشاره کرد: قدیمی‌ترین سد , داروخانه ؛ بازار , آمفی تئاتر , کلیسای قدیمی معروف به تام سنت جورجی , معابد و زندان و سیاه چال و...

موارد زیادی برای بازدید از آثار طبیعی و تاریخی هستن که در این مقاله مجال پرداختن به انها نیست که ما تنها به اشاره نام انها بسنده می‌کنیم . این آثار عبارتند از تفلیس قدیم , واکه ( سابورتالو ) , دیدوبه ( چوغورتی) , گلدانی ( نادزالادوی) , ایسانی ( سامگوری) , دیدگوری , کلیسای متخی , پل صلح , موزه ملی گرجستان , روستای زیبای اوشگولی , شهر اخلت سیخه ( صومعه ساپارا , قلعه خرتویسی) و ...
جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی کشور گرجستان

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]