وقایع عجیب وغریب پرواز خارجی و داخلی

وقایع عجیب وغریب پرواز خارجی و داخلی

1. اگر شما یک تصادف در هواپیما داشته باشید 95.7% احتمال وجود دارد که شما هنوز زنده بمانید. اونقدرا ها هم بد به نظر نمی یاد!

2. شانس تصادف در خودرو یک به 5.000 است. در هواپیما یک به 11.000.000 است. این یک معضل واقعی است که آیا شما در قرعه کشی برنده می شوید یا سقوط هواپیما را تجربه می کنید.

وقایع عجیب وغریب پرواز خارجی و داخلی

3. ماسک های اکسیژنی که از سقف به پایین می افتند، مقدار بسیار کمی اکسیژن دارند. اکسیژن آنها تنها برای 15 دقیقه کار می کند. تست نشان می دهد که این زمان کمی نیست، زیرا بعد از 7 دقیقه شما می دانید که آیا این ماسک تفاوتی برای شما ایجاد می کند یا ...

4. اگر تا کنون 10 پرواز خارجی بین المللی داشته اید، آمار می گوید که از هر چهارتا پرواز، یک خلبان یا یک کمک خلبان در طول پرواز خوابیده است. تصور کنید، در طول یکی از این 10 پرواز داخلی یا خارجی، هر دو آنها خوابیده باشند!

5. اولین شرکت هواپیمایی در جهان KLM، در سال 1919 تاسیس شد و اولین کلاس بیزنس توسط ایرلاین Qantas معرفی شد. 

6. در توالت هواپیما هرگز به طور کامل قفل نخواهد شد. یک دکمه مخفی وجود دارد که می تواند درب را باز کند، حتی اگر با خودتون فکر کنید که در را خوب قفل کرده اید.

7. اگر بیش از 3 ساعت پرواز داخلی کنید، ذائقه تون رو از دست می دهید. احساس چشایی حتی می تواند تا یک سوم هم ضعیف شود. به همین دلیل است که غذاهای هواپیما اغلب به عنوان بی مزه شناخته می شود.

8. در هر زمانی در بالای سیاره زمین بین 50.000 تا 80.000 هواپیما پرواز خارجی و داخلی می کند. بنابراین در هوا بیشتر از صربستان انسان وجود دارد.

9. در اکثر پرواز خارجی بین المللی شما حق دارید که تا آنجا که دوست دارید، نوشیدنی و غذا بخورید. در حال حاضر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که خدمه کابین اجازه این کار را به شما بدهند!

10. تقریبا در تمام پرواز خارجی بین المللی، یک پک کوچک از اقلام بهداشتی شخصی دریافت می کنید.

11. پتوهای هواپیما پس از هر استفاده شسته نمی شود! آنها برای اتو کردن سریع و دوباره بسته بندی ارسال می شوند. آن پتوهایی که خیلی کثیف هستند، به داخل هواپیما برنمی گردند. هدفون ها هم همین برنامه را دارند، آنها تمیز می شوند و شما یک هدفون جدید نمی گیرید!

12. کثیف ترین مکان در هواپیما سینی (میز) است که در مقابل شما قرار دارد. و البته کف زمین ... سینی بعد از هر پرواز داخلی و خارجی تمیز نمی شود.

13. در هواپیما یک سر مهماندار وجود دارد. فردی که کار خدمه هواپیما را هماهنگ می کند.

14. برای 99% پرواز خارجی و داخلی، هواپیما نیازی به هدایت انسان ندارد. حالا با خیال راحت تر می توانید به خوابیدن خلبان و کمک خلبان فکر کنید!

15. 85% از سقوط هواپیما در 3 دقیقه اول، در طول بلند شدن یا در 8 دقیقه آخر، در طول فرود، رخ داده است.

وقایع عجیب وغریب پرواز خارجی و داخلی

16. با وجودی که هواپیمای کنکورد در زمان خودش باعث یک انقلاب در صنعت هوایی شده بود (هواپیماهای فراصوت که دو برابر سرعت نور بودند – یعنی 2 ماخ) در سال 2003 به ورشکستگی رسید. اما در همین راستا یک شرکت هواپیمایی آمریکایی به نام BOOM به عرصه وارد شد که هدف آن ساخت یک هواپیمای مسافربری مافوق صوت با سرعت 2.2 ماخ (2.6 برابر سرعت بیشتر در مقایسه با سایر خطوط هوایی) می باشد.

17. طبق دستورالعمل، یک خلبان و یک کمک خلبان مجاز نیستند غذای یکسان بخورند. این خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را کاهش می دهد.

18. تنها 6 درصد از کل مردم دنیا سوار هواپیما شده اند.

19. در هواپیما Boeing 747 یا Airbus 320 ، به طور متوسط 250 تا 300 کیلومتر کابل وجود دارد.

20. هواپیماها با سرعت 800 کیلومتر در ساعت یا 0.8 مایل در ساعت پرواز می کنند.

21. سرعت تیک-آف هواپیما 240-280 کیلومتر در ساعت است و V2 (حداقل سرعت پرواز ایمن) نامیده می شود.

22. بال های بزرگ هواپیما بی فایده هستند، مگر اینکه اول فلاپ های دُم هواپیما تعادل افقی را حفظ کنند. تنها زمانی که دماغه هواپیما کمی به سمت بالا کشیده می شود و چرخش هوا مستقیما به پایین ترین قسمت هواپیما هدایت می شود، بال های بزرگ توانایی ساخت یک فشار و نیروی کافی برای بلند کردن هواپیما از روی زمین به سمت آسمان را دارند.

23. در هر 1.000 ساعت پرواز خارجی یا داخلی انتظار می رود که حداقل یک رعد و برق به هواپیما زده شود. خوشبختانه هواپیماها طوری ساخته شده اند که رعد نمی تواند به آنها آسیب برساند.

وقایع عجیب وغریب پرواز خارجی و داخلی

24. صندلی امنی در هواپیما وجود ندارد. FAA، اداره هوانوردی فدرال آمریکا می گوید که تفاوت موقعیت در میزان مرگ و میر در مورد سقوط هواپیما حداقل است. در جلوی هواپیما 38 درصد، در وسط 39 درصد و در پشت 32 درصد است. 

25. هواپیماهایی مانند Boeing 777 یا A380 دارای اتاق خواب برای خدمه پرواز خارجی و داخلی هستند که مانند جعبه می باشد. این اتاق ها مخصوصا زمانی مهم هستند که دو دسته خدمه در این پرواز خارجی وجود دارد. 

26. پس از فرود، مردم اغلب به افتخار خلبان کف می زنند، اگر چه در واقع، باید به لاستیک ها توجه شود. تایرهای هواپیما می توانند در برابر وزن 38 تُنی ایستادگی کنند. A380 دارای 22 در یک فشار 14 بار است. یک مجموعه از لاستیک ها می تواند در حدود 300 فرود کار کنند.

27. در صورت تصادف، اولین چیزی که به طور خودکار در هواپیما از کار می افتد، برق است. دلیل آن خطر آتش سوزی است. به همین دلیل چراغ ها هنگام فرود و برخاستن در شب خاموش می شوند. چشم مسافران باید به تاریکی در مورد شرایط پیش بینی نشده، عادت کند.

28. هواپیماهای جدید، طوری طراحی شده اند تا بتوانند تنها با یک موتور برای مدت زمان طولانی پرواز داخلی کنند. اداره هوانوردی فدرال آمریکا یا FAA بوئینگ 787 Dreamliner را با شماره 330 تایید کرد. 330 به تعداد کل دقیقه هایی که 787 می تواند با یک موتور در هوا باقی بماند، اطلاق می شود.

29. هواپیما قادر به پروازداخلی یا خارجی بدون موتور می باشد. این نسبت گلاید (سر خوردن / پرواز بدون نیروی موتور) نامیده می شود. 747 قادر است تا حدود 3 کیلومتر گلاید را برای هر 300 متر ارتفاع از دست رفته، داشته باشد.

30. توالت هنوز زیر سیگاری دارد. سیگار کشیدن به شدت ممنوع است ... اما ...

31. فرایند تراکم دلیل این است که چرا خطوط سفید را در آسمان پشت هواپیماها می بینیم. این خط ها چیزی بیش از واکنش هوای سرد در بالای اتمسفر به هوای داغ تولید شده توسط موتور در فرآیند احتراق سوخت نیستند.

32. هر پنجره ای در هواپیما دارای یک سوراخ کوچک در پایین است. این یک ترفند امنیتی برای تعادل فشار بین پانل های پنجره است.

33. هر هواپیمایی نمی تواند یک حیوان را در داخل خودش راه بدهد. اگر هم این کار را انجام بدهد، حیوان را در قسمت بار هواپیما می گذارد؛ تنها بوئینگ 747 و ایرباس A320 و یا هواپیماهای بزرگتر شرایط حمل و نقل مناسب تری برای این کار را دارند.

34. تمام پرواز خارجی و داخلی  نیاز به خدمه ای دارند که به زبان انگلیسی مسلط باشند. این قانون در پرواز داخلی و خارجی به هیچ وجه رعایت نمی شود.

منبع: پرواز خارجی

وقایع عجیب وغریب پرواز خارجی و داخلی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]