پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان منطقه ‏ای کوهستانی است که در منتهی ‏الیه شرق البرز و جنگلهای شمال کشور واقع شده است. این منطقه کوهستانی بوسیله دره‏ای که رودخانه مادرسو در آن جاری است و در ابتدا جاده آسیایی بین تنگراه تا دشت قرار دارد به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شده است. مساحت این پارک حدود ۹۲ هزار هکتار است که شامل دره‏ها و چشم‌اندازهای متنوع، منابع آبی متعدد نظیر رودخانه ‏ها، نهرها و چشمه‏ها و آبشارها است و از تنوع زیستی و ارزشهای اکوتوریستی بسیار بالایی برخوردار است.
از جذابترین جانوران بزرگ پارک پلنگ، خرس، مرال، بز وحشی، شوکا و گراز و از پرندگان زیبای آن مانند هما، دال، عقاب، کبوتر جنگلی و انواع دارکوبها.
فعالیت‏ها و جذابیت‏های پارک :
تسهیلات برپایی اردو، محلهای اقامت، شانس دیدن حیات وحش ویژه با کسب مجوز، زیبایی‌های طبیعی، آبشارها و دریاچه‌ها.
پارک ملی گلستان دارای جذابیت‏های طبیعی متعددی در چهار فصل است. از جذاب‏ترین فعالیت‏های پارک تماشای گلها و پرندگان در فصل بهار، پروانه‌ها در تابستان، گاو‌بانگی (مرال) و تماشای قارچ‌ها در فصل پاییز و تماشای گرازها در زمینه برف زمستان است.
نقاط خاص دیدنی
فرصت استثنایی دیدن بلندترین آبشار فصلی (اوچر) با ارتفاع 110 متر در فصل بهار، بیلی کوه یکی از قله‌های زیبای پارک با چشم‏اندازی از دیوارهای صخره‌ای قورغون، سلوکلی بزرگترین تالاب طبیعی در ارتفاع 1358 متری پارک، سلطان هبی، دره‌های آلمه، آق سو، سوار باغی، آلی دالی، آدام چاغران، آدنسد، جمشید آباد، قرنگی جنگل، قزقلعه و آلو باغ، کرکولی، دگرمانلی و خشک ، میرزا بایلو، شارلق.
پارک ملی گلستان
پارک ملی گلستان
پارک ملی گلستان

فریده انتظاری

فریده انتظاری شنبه 28 شهریور 94 - 21:06

من رفتم خیلی جذابه

فریده انتظاری

فریده انتظاری شنبه 28 شهریور 94 - 21:06

من رفتم خیلی جذابه

مهدی عبادلو

مهدی عبادلو شنبه 28 شهریور 94 - 23:03

فربده خانوم شما انگار دو بارم رفتید که دوبار نوشتید. خخخ

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]