📣📣📣📣رونمایی از کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری📣📣📣📣

📣📣📣📣رونمایی از کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری📣📣📣📣

معاون گردشگری کشور از رونمایی کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری همزمان با گرامیداشت روز جهانی جهانگردی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا‌، مرتضی رحمانی‌موحد در نشست خبری که امروز - یک‌شنبه 29 شهریورماه - به مناسبت اعلام برنامه‌های روز جهانی جهانگردی در پنجم مهرماه برگزار شد‌، اعلام کرد: به بهانه این روز همزمان با برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری، از کارت‌های بیمه و اعتباری و سیم‌کارت گردشگری رونمایی و همچنین از برترین‌های دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری به همراه برترین‌های ملی صنعت گردشگری در بیش از 30 حوزه تقدیر خواهد شد.
وی اضافه کرد: ما با رونمایی این طرح‌ها از ایده‌های عملی نشده صحبت نمی‌کنیم، بلکه از واقعیت‌ها حرف می‌زنیم. معمولا وقتی یک طرح به مرحله معرفی برسد آن را رونمایی می‌کنیم.
او درباره طرح‌هایی که قرار است در روز جهانی جهانگردی رونمایی شود، توضیح داد: طراحی سیم‌کارت گردشگری به این منظور بود که گردشگران از خدماتی با قیمت مناسب بهره‌مند شوند. اجرای این طرح به هماهنگی‌هایی نیاز داشت که اکنون انجام شده است. این سیم کارت علاوه‌بر خدمات ارتباطی خدمات محتوایی هم ارائه می‌دهد که البته سعی شده فاز نخست آن در زمان محدود تا برگزاری روز جهانی گردشگری به مرحله اجرا برسد و گردشگران بتوانند سیم‌کارت‌ها را پس از ثبت‌نام از بادجه‌های فروش دریافت کنند.
رحمانی‌موحد افزود: قبلا یکی از بانک‌های کشور، کارت اعتباری با قابلیت تبدیل 5000 دلار به ارز داخلی طراحی کرده بود که از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد، بانک‌های دیگر پروژه‌های مشابهی را طراحی کردند که البته تفاوت‌هایی دارند و در آن روز این کارت‌های اعتباری جدید رونمایی خواهند شد
معاون گردشگری در ادامه گفت: از دوم تا پنجم مهرماه نیز نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد تهران (بوستان نوروز) در فضایی باز برگزار خواهد شد تا با فراهم آوردن این بستر ابعاد مختلف گردشگری نیز در سطح عموم معرفی شود. امیدواریم این پل ارتباطی بین جشنواره و روز جهانی گردشگری‌، مفهوم و ماموریت اصلی ما را که هدایت و معرفی گردشگری در ابعاد مختلف است‌، محقق کند.
او سپس درباره حضور شخصیت‌های بین‌المللی در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری، اظهار کرد: در سه سال اخیر ندیدم شخصی از سازمان جهانی جهانگردی در چنین روزی به ایران بیاید، البته دبیرخانه این سازمان هر سال در یکی از کشورها مراسمی را به طور نمادین برگزار می‌کند، اما این سازمان تاکیدی بر اعزام افرادش برای شرکت در چنین رویدادهای محلی و ملی ندارد، بنابراین امسال کسی از این سازمان به ایران نخواهد آمد.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین درباره ابلاغ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح‌، تکمیل‌، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آن‌ها با تاکید بر صنعتی شدن گردشگری و تاثیر آن بر اصناف این حوزه، توضیح داد: صنعت گردشگری فقط مختص پنجم مهرماه نیست، سال‌هاست لقب صنعت به گردشگری داده شده است که شاید به دلیل برخی از فراموشی‌ها به آن بها داده نشده است. در همه دنیا به گردشگری نگاه صنعتی می‌شود. ما هم در آیین‌نامه ابلاغی اصلاحاتی را ایجاد کرده‌ایم که بر صنعتی بودن گردشگری تاکید شده است، ولی برنامه خاصی نداریم. فعالان گردشگری همچون همیشه زیر چتر گردشگری فعالیت می‌کنند و ما هم به فعالیت آنها و تشکل‌های موجود احترام می‌گذاریم.
او در ادامه این نشست با پافشاری بر اینکه فقط به سوال‌های مرتبط با روز جهانی جهانگردی پاسخ می‌دهد درباره سهم گردشگری مذهبی از این روز، گفت: آمار گردشگران مذهبی در ایران با توجه به سفر یک و نیم میلیون عراقی در دو سال گذشته به ایران قابل توجه است، ولی پراکندگی این حوزه به حدی است که ساماندهی این گردگشران 12 تا 16 ماه طول کشید و اکنون در آستانه استقرار دفاتر فعال در این حوزه هستیم. متاسفانه تحولات داخل عراق فعالیت‌های گردشگری مذهبی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این همه در نمایشگاه گردشگری که امسال به مناسبت روز جهانی جهانگردی برگزار می‌شود به این موضوع نیز پرداخته شده است.
وی اضافه کرد: گردشگری مذهبی در بخش‌های مختلفی از کشور مورد توجه است، برای همین جمع کردن آنها زیر یک سقف آسان نیست، چون دیدگاه‌های متفاوت مدیریتی در گردشگری زیارتی وجود دارد که به آن اسیب نیز زده است.
رحمانی‌موحد ادامه داد: ما با گروه‌های فعالی در گردشگری زیارتی مواجهیم که بدون داشتن مسؤولیت اجتماعی و قانونی، تور تشکیل می‌دهند؛ درحالی که اینها باید مسؤولیت حرفه‌ای داشته باشند. تلاش می‌کنیم آن‌ها را ساماندهی کنیم و گردشگران مذهبی را به سمت دفاتر مجاز هدای
📣📣📣📣رونمایی از کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری📣📣📣📣
📣📣📣📣رونمایی از کارت اعتباری و سیم‌کارت گردشگری📣📣📣📣

زیبا فلاح

زیبا فلاح یکشنبه 29 شهریور 94 - 12:57

چقدر عالی

مهرداد قاسمی

مهرداد قاسمی یکشنبه 29 شهریور 94 - 13:22

کار بسیار پسندیده ایست

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]