آب نمای دبی

آب نمای دبی

امروزه فواره یا آبنماهای دبی که همزمان با پخش موزیک شروع به کار میکند و حرکات زیبایی را نمایش میدهد به یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی در سراسر جهان تبدیل شده است و چه بسا، گردشگرانی که با طی مسافت‌های طولانی، می‌روند تا یک فواره به خصوص را در یکی از شهرهای دنیا به تماشا بنشینند و دقایقی را در رویا محو شوند.
این فواره‌های که یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های مدیریت هماهنگ را دارا میباشند چهره این شهر توریستی را در ذهن بازدیدکنندگان حک خواهد کرد.آبنمای دبی می‌تواند آب را با حجم ب۲۲،۰۰۰ گالن (۸۳،۰۰۰ لیتر) در هر لحظه در هوا اسپری کند و روبات‌های که می‌تواند آب را به رقص در آورد ، آبنمای دبی شامل بسیاری از نازلهای پرتاب آب با فشار بالا می‌باشد. سوپر نازلها که می‌تواند آب را تا ۷۶ متر و نازلهای افراطی، که می‌تواند آب را با فشار تا (۱۵۲٫۴ متر) در هوا پرتاب کند که برابر با ارتفاع یک ساختمان ۵۰ طبقه است پرتاب کند . این فواره در فضایی به وسعت ۳۰ هکتار، در دریاچه مصنوعی برج خلیفه دبی در مرکز شهر دبی ساخته شده است.
هزینهٔ ساخت آبنمای موزیکال دبی ۸۰۰ میلیون درهم معادل ۲۱۸ میلیون دلار آمریکا بوده‌است. آبنمای دبی مال دارای بیش از ۶،۶۰۰ چراغ در ۲۵ رنگ متفاوت است و طول آن ۲۷۵ متر است و آب را تا ارتفاع ۱۵۰ متر (۵۰۰ فوت) به آسمان پرتاب می‌کند. طراح آبنمای دبی شرکت “وت دیزاین است که آبنمای هتل معروف پلاژیو در شهر لاس وگاس را طراحی کرده‌است.
آبنمای برج خلیفه دبی طوری برنامه‌ریزی شده‌است تا با موسیقی‌های بی‌کلام ، پاپ و موسیقی عربی برقصد. این آب‌نما از تمام دریاچهٔ قابل مشاهده‌است و حتی از برخی ساختمان‌های اطراف نیز قابل تماشا می‌تواند از بیش از ۲۰ مایل دورتر دیده شود.


آب نمای دبی
آب نمای دبی
آب نمای دبی

مهرداد قاسمی

مهرداد قاسمی یکشنبه 29 شهریور 94 - 21:40

رفتم اینجا، با ملودی مونامور شروع شد ، خیلی قشنگ بود

فریده انتظاری

فریده انتظاری دوشنبه 30 شهریور 94 - 19:05

بله واقعا عالیه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]