قطار معلق

قطار معلق

این قطار در شهر تپه‌ای ووپرتال در آلمان استفاده می‌شود و در اطراف این قطار آویزان می‌توان طبیعت را مشاهده کرد.در آلمان به این قطار Schwebebahn به معنی قطار شناور در هوا می‌گویند و نام رسمی آن Einschienige Hangebahn System Eugen Langen است ولی در زبان انگلیسی به hanging railway به معنی ریل آویزان یا معلق نامیده می‌شود.
این قطار در ایستگاه‌های اصلی توقف دارد و استفاده از آن برای مردم علاوه بر حمل و نقل، تجربه بسیار ویژه‌ای است و به عنوان یکی از جذابیت‌های توریستی این شهر محسوب می‌شود.
نکته جالب این است که این سیستم ریلی بیش از 100 سال است که نقاط اصلی این شهر را به یکدیگر متصل کرده است و علاوه برسفری سرگرم‌کننده، نیاز مردم جهت دسترسی به مراکز مختلف این شهر را نیز تامین می‌کند.
طول مسیر این قطار 13.3کیلومتر است که حدود 12 متر آن از روی رودخانه می‌گذرد، زمان کل سفر با این قطار 30 دقیقه بوده و دارای 20 ایستگاه است و سالانه حدود 25میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.
ساخت این خط در سال 1898 آغاز و سال 1901 برای اولین بار استفاده شد و پس از بازسازی صدمات جنگ جهانی دوم از سال 1946 مجددا مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
قطار معلق
قطار معلق

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]