رمز و راز شب‌های فنلاند

رمز و راز شب‌های فنلاند

بی‌شک تماشای شب‌های پرستاره، زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد. لذتی که مدت‌هاست ساکنان شهرها از آن بی‌بهره‌اند. شب‌های آنها دیگر ستاره باران نیست، جای آن نقاط چشمک زن آسمانی را، درخشش چراغ منازل و خیابان‌ها گرفته است. اما بی‌تردید یکی از جاذبه‌های بی‌بدیل شب هنگام، همین آسمان مخملین مسحور کننده‌ای است که گویی رمز و رازی را در دل خود پنهان کرده است.
فنلاند، بخشی از سرزمین‌های نوردیک (Nordic) بوده که در شمال قاره‌ی سبز واقع شده است. این کشور در غرب با سوئد، در شمال با نروژ و در شرق با روسیه هم مرز است. کشور استونی نیز در جنوب خلیج فنلاند جای گرفته است. فنلاند از نظر نواحی جغرافیایی جزئی از “Fennoscandia” بوده که اسکاندیناوی و بخش‌هایی از روسیه را نیز در برگرفته است.
طبق سرشماری‌های انجام شده در سال 2013، فنلاند 5.5 میلیون نفر جمیعت دارد که عمدتاً در بخش‌های جنوبی این کشور سکونت دارند. این کشور از نظر وسعت هشتمین کشور بزرگ قاره‌ی اروپا بوده و در عین حال دارای کم‌ترین تراکم جمعیت در اتحادیه اروپا است. پایتخت این کشور، شهر هلسینکی است
فنلاند کشوری است سرسبز که با آبی زلال دریاچه و سبزی باطراوت جنگل هم آواست. شاید به همین دلیل است که این کشور به نام کشور هزار دریاچه نیز شناخته می‌شود
“Mikko Lagerestdt“، عکاس خوش ذوقی است که در سفری تصویری، بیننده را با خود همراه کرده و او را به عمق رمز و راز شب‌های فنلاند هدایت می‌کند. او در قالب مجموعه عکس‌های جدید خود، جلوه‌ی آسمان پرستاره را در گوشه‌ای دیگر از زمین به تصویر کشیده است. نام این مجموعه “عمق خیالات” بوده و ماحصل تلاش دو هفته‌ای این عکاس ماجراجو است.
او می‌گوید که این گشت و گذار دو هفته‌ای، در شمار خاطرات ارزشمند و به یادماندنی زندگی او جای گرفته است. او تمام مهارت‌ها و تجربیات خود را برای خلق این تصاویر زیبا به خدمت گرفته و کوشش نموده تا افسون و جادوی این شب‌های زیبا و فراموش نشدنی را جاودانه کند.
کهکشان راه شیری نمودی خاص در این مجموعه داشته و بازتاب آن در زلال درخشان آب، عمق خیالات را به زیبایی هر چه تمام به تصویر کشیده است. در عین حال تماشای شفق قطبی و رقص انوار رنگارنگ نیز وجهی دیگر از جذابیت‌های غیر قابل انکار این تصاویر است.
رمز و راز شب‌های فنلاند
رمز و راز شب‌های فنلاند
رمز و راز شب‌های فنلاند
رمز و راز شب‌های فنلاند

سارا حقیقت

سارا حقیقت ﺳﻪشنبه 31 شهریور 94 - 10:32

خیلی زیباست

هادی شفیعی

هادی شفیعی ﺳﻪشنبه 31 شهریور 94 - 18:02

خیلی رویایی هستن عکسا

فریده انتظاری

فریده انتظاری ﺳﻪشنبه 31 شهریور 94 - 18:55

خیلی زیباست عکس‌ها و رویایی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]