راهنمای سفر به بوداپست ؛ مجارستان (2)

راهنمای سفر به بوداپست ؛ مجارستان (2)

وضعیت آب و هوایی
بوداپست به طور معمول از ماه آوریل تا اکتبر آب و هوای خوشایندی دارد. تابستان‌های این شهر گرم و به ندرت سوزنده است. بارش باران در تمام طول سال تقریبا ثابت و نسبتا کم است. بنابراین فصلی وجود ندارد که شما بخواهید از بوداپست بازدید کنید و باران مانع این کار شده باشد. زمستان‌ها می‌تواند کاملا سرد باشد و برف برای مدتی بر روی زمین جا خوش کند. از این رو در این فصل، توریست‌های زیادی را در این شهر نمی‌بینیم.
بهترین زمان برای رزرو هتل
شهر زیبای بوداپست تابستان‌های پر گردشگر و محبوبی دارد. مشخصا در طول این فصل هتل‌ها شلوغ‌تر، و در نتیجه گران‌تر هستند. خوشبختانه، هتل‌ها حتی در طول فصل‌های پرگردشگر و به اصطلاح High-season قیمت‌های خوب و منطقی دارند، حداقل در مقایسه با دیگر نقاط محبوب اروپا به چنین نتیجه‌ای خواهیم رسید. به یاد داشته باشید استاندارد هتل‌های محدوده‌ی پایین‌تر، ممکن است آن چیزی نباشد که در نقاط دیگر اروپا دیده‌اید. همچنین هاستل‌ها در بوداپست فراوان و ارزان هستند. قیمت‌ها در طول سال تغییرات آنچنانی ندارند، اگرچه می‌توان اتاق‌های بهتر و ارزان‌تری را در طول فصول کم گردشگر یا به اصطلاح off-season اجاره کرد.
هزینه‌ی هاستل
بوداپست برای داشتن فرهنگ هاستلی مشهور است. کوله‌گردها یا به اصطلاح بک‌پکرز (کسانی که همیشه با کوله پشتی در سفر هستند) به این شهر سفر می‌کنند، به سختی دل می‌کنند و رزوها و شب‌های بسیاری را در اینجا سپری می‌کنند. اگر شما هم به این شهر سفر کردید باید بدانید که پولتان به این زودی‌ها تمام نمی‌شود. هزینه‌ی اقامت در یک اتاق اشتراکی به ازای هر شب ۲,۰۰۰ تا ۳,۰۰۰ فورینت می‌شود. اگر قصد ماندن در اتاق‌های اختصاصی با دو تخت را داشته باشید باید به ازای هر شب توقف بین ۳,۳۰۰ تا ۶,۰۰۰ فورینت هزینه بپردازید.
هزینه‌ی اقامت در هتل
هتل‌های این شهر و مکان‌هایی که توسط محلی‌های اجاره داده می‌شوند، بهترین انتخاب ممکن برای شما خواهند بود، همچنین چندین هاستل، آپارتمان‌هایی شخصی را اجاره می‌دهند که می‌تواند راحتی بیشتری را در اختیار شما قرار بدهند. اما در اینجا می‌خواهیم قیمت انواع هتل بر اساس ستاره را دسته‌بندی کنیم تا با دیدی روشن‌تر دست به انتخابتان بزنید.
۱ ستاره ۴,۳۵۹ تا ۱۰,۸۹۸ فورینت
۲ ستاره ۴,۹۸۲ تا ۱۵,۲۵۷ فورینت
۳ ستاره ۴,۶۷۰ تا ۲۸,۶۴۶ فورینت
۴ ستاره ۱۰,۸۹۸ تا ۵۲,۰۰۰ فورینت
۵ ستاره ۲۴,۵۹۸ تا ۷۲,۸۶۲ فورینت
همانطور که مشاهده می‌کنید، با پرداخت بیشترین هزینه برای یک هتل تک ستاره می‌توان در هتلی ۴ ستاره اقامت کرد، یا با پرداخت هزینه‌ی کمتر نسبت به یک هتل ۳ ستاره در یک هتل ۵ ستاره اتاق رزرو کرد. پس در اجاره‌ی اتاق عجله نکنید و سعی کنید بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.
راهنمای سفر به بوداپست ؛ مجارستان (2)
راهنمای سفر به بوداپست ؛ مجارستان (2)

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]