گزارش گاردین از ابتکار یک ایرانی برای جذب گردشگر

گزارش گاردین از ابتکار یک ایرانی برای جذب گردشگر

روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرد که یک ایرانی مبتکر اقدام به راه اندازی تارنمای گردشگری به سبک ایرانی، برای گردشگران خارجی کرده است تا از طریق کرایه واحدهای مسکونی در سطح شهر با مردم ایران آشنا شوند.
روزنامه گاردین روزجمعه دراین گزارش نوشت: مهرزاد خویی مدیر تارنمای موسسه گردشگری ‘اورینت استی’ در سوییس در گفت وگو با گاردین گفته است در ایران 1500 هتل وجود دارد که این روزها اگر بخواهید آن‌ها را رزرو کنید، همه شان پر هستند. درحالی که کشور با رشد خارجی هایی که قصد گردشگری دارند مواجه است، اما ما با کمبود جا مواجه هستیم.
این روزنامه به نقل از وی ادامه داد: هدف ما این است که به گردشگران خارجی طعم واقعی تجربه در ایران را بچشانیم. ما می‌خواهیم که آن‌ها با مردم واقعی در ایران روبرو شوند. ما می‌خواهیم تصویر ایران را در سطح بین الملل تغییر دهیم.
گاردین به نقل از مدیر تارنمای اورینت استی افزود: ما می‌خواهیم گردشگران خارجی همان تجربه زندگی و فرهنگ ما را در ایران بچشند. ما نمی‌خواهیم آن‌ها فقط از بناهای باستانی دیدن کنند، بلکه می‌خواهیم مردم ایران را نیز ببینند. زمانی که گردشگران مردم را ببینند، تصورشان از ایران حقیقی‌تر و رضایتمندتر خواهد بود.
این روزنامه انگلیسی عنوان کرد: شرکت اورینت استی که فعالیتش را از دو هفته پیش آغاز کرده است بالغ بر 200 واحد مسکونی در 9 شهر ایران ازجمله اصفهان و سایر شهرهای گردشگری را در تارنمای خود گنجانده است.
این روزنامه انگلیسی به نقل از این مهاجر ایرانی تبار عنوان کرد که وی درصدد است تا راهنمای گردشگری ایران را نیز در تارنمای خود تعبیه کند.
گاردین نوشت: اورینت استی که از سوی مقامات ایرانی برای فعالیت مجوز گرفته است تنها برای گردشگران خارج از ایران و نه ایرانیان درون کشور فعالیت می‌کند.
به نوشته گاردین، علاقه مندان به ثبت نام در تارنمای 'اورینت استی' جهت درج واحدهای مسکونی شان می‌توانند تقاضایشان را در این تارنما ثبت کرده و پس ازآن به مقامات اداری در ایران برای کسب مجوز ارجاع داده خواهند شد.
به نوشته گاردین، تاکنون پنج مسافر خارجی از طریق تارنمای یاد شده اقدام به رزرو واحد مسکونی در ایران کرده اند که از این میان دو تن هم اکنون در ایران به سر می‌برند.
این روزنامه انگلیسی افزود: مهرزاد خویی هم اکنون در کنفرانس دوروزه گفتمان ایران/اروپا شرکت می‌کند تا بلکه بتواند از این طریق مشتری‌های بیشتری را جذب کند.
گاردین ادامه داد: گفتمان ایران/اروپا که دومین همایش در نوع خود می‌باشد در روزهای 24 و 25 ماه جاری در هتل ‘کمپینسکی’ در ژنو برگزار می‌شود و میزبان 600 تن از علاقه مندان و سرمایه گذاران در عرصه تجاری و بخش مالی جمهوری اسلامی ایران می‌باشند.
این روزنامه انگلیسی همچنین عنوان کرد: در حالی که انتظار می‌رود ایران شاهد رشد قابل توجهی در صنعت گردشگری باشد، اورینت استی می‌تواند جایگزین مناسبی برای رزرو کردن واحدهای مسکونی به جای هتل از طریق آژانس‌های مسافرتی باشد.
گاردین افزود: در این تارنما، قیمت واحدهای ارائه شده از30 یورو تا 300 یورو برای واحدهای یک خوابه تا پنج خوابه در نظر گرفته شده است.
منبع :پایگاه خبری تحلیلی انتخاب
گزارش گاردین از ابتکار یک ایرانی برای جذب گردشگر

مهرداد قاسمی

مهرداد قاسمی شنبه 4 مهر 94 - 10:21

افرین داره

راحله هاشمی

راحله هاشمی شنبه 4 مهر 94 - 12:44

چه فکر خوبی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]