جشنواره شکرگزاری برداشت چای

جشنواره شکرگزاری برداشت چای

گیل نگاه/گروه اقتصادی:امسال برای اولین بار جشنواره شکرگزاری برداشت چای ۱۶ مهر در شهرستان املش برگزار می‌شود.
مهدی جعفری فرماندار املش در نشستی با اعضای جشنواره شکرگزاری برداشت چای گفت: املش بزرگ ترین مرکز تولید چای کشور است.
به گزارش گیل نگاه به نقل از پرتال سازمان جهاد کشاورزی گیلان، فرماندار املش با اشاره به اینکه بیشترین کارخانجات چایسازی در این شهرستان مستقر هستند گفت: جشنواره شکرگزاری برداشت چای برای اولین بار در رانکوه املش برگزار می‌شود.
فرماندار املش افزود: در برگزاری این جشنواره علاوه بر فرمانداری شهرستان، ادارات چای، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، ارشاد اسلامی، بخشداری مرکزی و رانکوه، شهرداری رانکوه، تعاونی‌های دهیاران و شوراهای اسلامی بخش‌های رانکوه و مرکزی و تشکل‌های چایکاران نیز همکاری دارند.
جعفری با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در این جشنواره اظهار داشت: در این جشنواره چایکاران برای برداشت محصول پربرکت چای در سال‌جاری از خداوند متعال شکرگزاری می‌کنند.
به گزارش گیل نگاه هم اکنون حدود ۳۲ هزار هکتار از اراضی شمال کشور (حدود ۹۰ درصد در استان گیلان و حدود ۱۰ درصد در استان مازندران) به کشت چای اختصاص دارد.
چایکاران گیلان ومازندران از ۵ اردیبهشت تا کنون بیش از۷۴هزار و۳۲۰تن برگ سبز چای به ارزش هزارو۲۰۹میلیارد ریال برداشت کردند که این مقدار رشد ۲۰ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. رئیس سازمان چای ۴۳ درصد برگ سبز برداشت شده را درجه یک و بقیه را درجه ۲ عنوان کرده است.
جشنواره شکرگزاری برداشت چای
جشنواره شکرگزاری برداشت چای
جشنواره شکرگزاری برداشت چای

مهران پروایی

مهران پروایی شنبه 4 مهر 94 - 12:19

یا خداااا
چایی شمااال

حسین خوش فکر

حسین خوش فکر شنبه 4 مهر 94 - 12:40

به به عطر چای لاهیجان

مریم محمدی

مریم محمدی شنبه 4 مهر 94 - 13:05

خدا به رزقشون برکت بده الهی

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]