جاذبه هایی گردشگری اشکور

جاذبه هایی گردشگری اشکور

اشکورات رودسر :
ـ دارگردان رجه – روستای گیری، دارگردان رجه در روستای گیری واقع شده است و این روستا با روستاهای کیاشکول، میانرود و محمودلات همسایه بوده و در 68 کیلومتری بخش رحیم آباد و 83 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رودسر واقع شده است. این روستا در منتهی الیه اشکور بالا و در پای قله معروف بزاکو قرار گرفته است. در میان منطقه زورو و قله بزاکو، دارگردان رجه واقع شده است که استان گیلان و استان مازندران را از همدیگر جدا می‌کند.
ـ سرچشمه رودخانه آسما نرود – روستای گیری، سرچشمه رودخانه آسمانرود واقع در روستای گیری است و آسیاب قدیمی در جنوب روستا قرار دارد. این آسیاب یکی از معدود آسیاب‌های اشکور است که از مناطق دور و نزدیک برای آسیاب کردن گندم، مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت اصلی وجود این آسیاب، آب فراوانی است که از دهانه یک سنگ بزرگ در سرچشمه رودخانه آسمانرود بیرون می‌آید. چشمه آسمانرود به علت صافی و زلالی آب به این نام معروف است و به عنوان یکی دیگر جاذبه‌های گردشگری اشکور معرفی شده است.
ـ تونل روستای یازن، تونل طولانی یازن یکی دیگر از جاذبه‌های اشکورات گیلان است که در روستای یازن قرار دارد. یازن با روستاهای تمل، نارنه و سپارده همسایه است و در 118 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان رامسر واقع شده است. در این روستا در انبارکاه شخصی به نام صدرالله یازنی یک تونل بسیار طولانی وجود دارد که به عقیده اهالی راه به جایی دارد.
و نکته آخر آنکه فندق یکی از محصولات استراتژیک مناطق اشکورات رحیم آباد شهرستان رودسر بوده و ۱۵هزار خانوار به کار کشت فندق در این شهرستان مشغول هستند. شهرستان رودسر از لحاظ تولید سطح زیر کشت فندق در کشور مقام اول را دارد و درصد بالایی فندق کشور در استان گیلان بویژه اشکورات رودسر تولید می‌شود. همچنین علاقمندان به گیاهان دارویی می‌توانند گیاهان دارویی خصوصا گل گاوزبان را از این منطقه تهیه کنند
جاذبه هایی گردشگری اشکور
جاذبه هایی گردشگری اشکور
جاذبه هایی گردشگری اشکور
جاذبه هایی گردشگری اشکور

جواد کشتگار

جواد کشتگار یکشنبه 5 مهر 94 - 10:00

عکس اول چه گلی هست ؟

محسن قلی پور

محسن قلی پور یکشنبه 5 مهر 94 - 11:13

فکر می‌کنم گل گاوزبان باشه

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]